Į Ventę jau atkeliavo gražios ledo lytys

2016-02-02, Stasys BIELSKIS
Anetos Mikalauskienės nuotraukos
Anetos Mikalauskienės nuotraukos
Kuršių marių Šilutės rajono pakraštyje sekmadienį ledas tebebuvo beveik sveikas, tik šiek tiek apsemtas vamdeniu.

Kintų seniūnas Antanas Kližentis „Šilokarčemai“ sakė, kad žmonės jau džiaugiasi kitose šalies vietovėse neįprastais atbundančio pavasario pranašais – štai Ventėje, ant kranto, priešais autobusų stotelę, jau guli gražios ledo lytys.

Ir pačiame Ventės rage, ant molo akmenų, vakar atsigulė pirmosios ledo sangrūdos.

Minijos upė jau yra švari, išsivaliusi nuo ledo lyčių.

„Jeigu atsisuktų vakarų vėjas, ledo luitai tiesiog liptų į krantą, bet pastaruoju metu taip nėra – prognozuojamas pietvakarių krypties vėjas“, - pasakojo A. Kližentis. Jis prisiminė, kaip vieną pavasarį buvę gražu, kai marių pakrantėje visus viliojo net aštuonių metrų aukščio įspūdingas ledkalnis.

„Be Kuršių marių mes turime ir dar vieną gamtos kūrinį – Nemuno atšaką Atmatą. Potvynis vis dėlto šiek tiek vėluos. Jeigu Kauno hidroelektrinėje bus staigiau nuleistas vanduo, tai turbūt pajus ir Rusnė, ir mes, nes Kintų seniūnija prasideda juk nuo Šilutės. Valymo įrenginiai yra jau mūsų seniūnijos teritorijoje. Nuo Šyšos iki Šyšgirių ir Tulkiaragės polderis dažniausiai yra potvynių užliejamos teritorijos. Tik pernai buvo išskirtiniai metai, kai potvynio beveik nebūta - su tuo gamta labai greitai susitvarkė. O kaip bus šiemet, sunku pasakyti. Jeigu galės marios priimti ledus iš Atmatos, tai didesnio potvynio neturėtų būti“, - pasakojo Kintų seniūnas.

Sekmadienio rytą buvo susirūpinta, kad Minija jau yra ledų užkimšta ties Gargždais. Popiet A. Kližentis vyko pasidomėti, kas dedasi mūsų Minijos (Mingės) kaime, tai pamatė, kad ledai jau išplaukę ir palikę savo juodų darbelių pėdsakus – apgadinę kai kurias prieigas, šiek tiek sulaužę lieptelius, kurie žiemai nebuvo iškelti iš vandens. Gana nešvari ten atrodė suneštų ledų masė, pilna visokių sąnašų – rąstigalių, pagalių. Bet visa tai netrukus išplauks į marias, jūras ir mūsų gimtasis kraštas pavasarį pasitiks švarus, pagražėjęs, atsinaujinęs...


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!