Miškų urėdai bus atrenkami dar griežčiau ir skaidriau

2016-02-03, am.lt
discovertheforest.org nuotrauka
discovertheforest.org nuotrauka

„Miškų urėdo pareigos – itin atsakingos. Nuo jo profesinių ir organizacinių gebėjimų didžia dalimi priklauso mūsų miškų dabartis ir ateitis, kaip efektyviai valdomas valstybės turtas“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. – Todėl šias pareigas turi užimti tik jų verti žmonės“. Siekdamas kuo didesnio skaidrumo organizuojant konkursus miškų urėdų pareigoms, ministras pavedė generaliniam miškų urėdui Rimantui Prūsaičiui sugriežtinti šių konkursų organizavimo tvarką.

Generalinis urėdas įpareigotas per dvi savaites parengti ir patvirtinti tokios tvarkos aprašą. Šiame apraše bus nurodytos konkursų miškų urėdų pareigoms užimti organizavimo procedūros, konkretus pretendentų atrankos būdas, nustatyti kriterijai, pagal kuriuos turi būti sudaromi testai ir praktinės užduotys, šių užduočių parengimo, saugojimo bei pateikimo tvarka ir kt.

Bus užkirsti visi keliai galimybėms nutekinti būsimas teorines ar praktines užduotis iki konkurso pradžios. Jos bus atrenkamos ne iš anksto, o prasidėjus pačiam konkursui ir naudojantis kompiuterine programa. Užsienio kalbos žinios taip pat bus tikrinamos konkurso metu.

Numatyta išplėsti ir konkurso vertinimo bei atrankos komisiją – joje dalyvaus ne tik Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos tarnautojai, bet ir Aplinkos ministerijos, Valstybinės miškų tarnybos, kitų valstybės institucijų atstovai, nevyriausybinių organizacijų (Lietuvos miškininkų sąjungos, profsąjungų ir kt.) stebėtojai.


Straipsnio komentarai

rinkejas2016-02-13
skaidrus reiskia kaina bus didesne Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jonas2016-02-08
Šilutėje nėra urėdijos , nėra ir urėdo: yra partijos Tvarka ir Teisingumas biuras buvusioje urėdijoje o apie skaidrius urėdo rinkimus - tai pasakos iš kosmoso...... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vejas2016-02-07
Vėl pasakos...rinkimai.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
grybiena2016-02-04
konkursas turėjo vykt tik po 3menesiu o jau visa Šilutė kalbėjo kad Bendoravičius V. bus urėdu ,vot kaip vyksta tie konkursai:)
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-02-03
neturėtų būti jokių urėdų. miškas turėtų būti paskelbtas šventa vieta kur negalima įvažiuoti su jokia transporto priemone. rubikonas kerta lietuvą be gailesčio - matyt nori kažkaip dasikasti iki eglės žalčių karalienės ir jos vaikų. O jeigu rimtai pažiūrėsim deforestacij tai ir yra okupacinė karinė strategija, nes be miško - šalis yra kaip išrengta klipata prie tos masinės kapavietės duobės CŽV konclageryje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
juk kokie dvarai stovi urėdu ir girininku tik ne iš ju algu tokios vilos dyksta 2016-02-03
koks skirtumas ar grieštas ar skaidrus vistiek ras kur prasukt mediena ir pasidirpt pinigėliu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
OOO2016-02-03
Oooo joo, įsivaizduoju koks skaidrus :D :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
BARAVYKAS2016-02-03
SKAIDRUS BUVO TIK SILUTES UREDO RINKIMAS Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?