Neblaiviems vairuotojams sudrausminti – nauji variklių užraktai

2016-02-03, gazas.lt
Pauliaus Ramanausko/15min.lt nuotr / „Renault“ vairuotojo girtumas
Pauliaus Ramanausko/15min.lt nuotr / „Renault“ vairuotojo girtumas

Lietuvoje netrukus bus įteisinta alkoblokų – antialkoholinių variklių užraktų – sistema ir neblaivių vairuotojų reabilitacijos programa. Naujovę numatoma įtvirtinti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo bei Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisomis, kurias rengia Susisiekimo ministerija kartu su Vidaus reikalų ministerijos ir Kelių ir transporto tyrimo instituto specialistais.

„Neblaivių vairuotojų sukelti eismo įvykiai – opi nūdienos problema. Pernai eismo įvykiuose žuvo 241 žmogus, iš kurių 15 – dėl apsvaigusių nuo alkoholio vairuotojų kaltės. Tai gerokai mažiau nei 2014 m., kai dėl neblaivių vairuotojų kaltės žuvo 49 eismo dalyviai, tačiau pusiaukelėje sustoti negalime. Siekiant išspręsti šią problemą, būtinos teisės aktų pataisos, kurios aiškiai reglamentuotų alkoblokų naudojimo ir neblaivių vairuotojų dalyvavimo reabilitacijos programoje tvarką“, – sako susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas.

Susisiekimo ministerijoje vykusiame darbo grupės posėdyje, kuriam pirmininkavo viceministras S.Girdauskas, buvo aptartas reabilitacijos programos neblaiviems vairuotojams, panaudojant antialkoholinius variklio užraktus, įteisinimo galimybės, taip pat Europos Sąjungos valstybių geroji praktika ir reglamentavimas.

Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas dėl alkoblokų sistemos bei neblaivių vairuotojų reabilitacijos programos įteisinimo nutarta parengti iki š. m. kovo pabaigos.

Už vairuotojų, kurie buvo sulaikyti neblaivūs, reabilitacijos programos parengimą atsakinga Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu. Šioje programoje tokie pažeidėjai dalyvautų savanoriškai.

Parengtus teisės aktų projektus planuojama apsvarstyti š. m. balandžio mėnesį. Darbo grupei pritarus, įstatymų pataisos būtų derinamos su institucijomis bei teikiamos svarstyti Vyriausybei ir Seimui.

Šios darbo grupės posėdyje taip pat pritarta Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos siūlymui šiemet finansuoti antialkoholinių variklio užraktų diegimą dešimtyje mokyklinių mikroautobusų.


Straipsnio komentarai

..2016-02-03
čia greičiausiai bandoma padaryti skylę įstatymuose kad nereikėtų atiminėti teises iš tų psichopatų. Jugi tie auksapročiai perprogramuos daviklius ir aparatėlį veikti taip kaip jiems reikalinga. Jeigu policininkas sustabdys girtą apsimes šlanga ir viskas. Panašiai kaip su mirties bausme - panaikino mirties bausmes ne dėl žmogiškumo ar klaidų ir pan, bet kad padaryti skylę aka "viltį", nes visada atsiranda spec tarnybos, būdai ir priemonės sukeisti žmones vietomis esant tinkamoms aplinkybėms. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jonas2016-02-03
Kazin i bulka eis ideti? :-D juk kompo nera Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2016-02-03
O į kitą galą įstačius ir „papūtus" iš ten, užskaitys kaip blaivumą? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?