Norintiems patekti pas odontologą – prastos žinios

2016-02-08, lrytas.lt
lrytas.lt nuotrauka
lrytas.lt nuotrauka
Pirmieji metai su euru šiauliečiams tapo tikru dantų skausmu. Ir ne perkeltine, o tiesiogine prasme. Odontologų kabinetai Šiauliuose – perpildyti. Pacientai eilės pas gydytoją laukia po du mėnesius ar net ilgiau.

Kad vos spėja suktis, pripažįsta ir patys valstybinėse įstaigose dirbantys dantų gydytojai, daugelis pereina į privačius kabinetus, kur algos daugiau nei dvigubai didesnės. O štai pacientai tapo įkaitais, nes įvedus eurą kainos už privačias stomatologines paslaugas išsipūtė, ir kaip žada privatūs gydytojai – dar kils. Beje, odontologai masiškai keliasi dirbti į užsienį, taip sumažindami ir į Lietuvą taisytis dantis grįžtančių pacientų skaičių.

Anot Sveikatos priežiūros centro vadovo, ilgos eilės dėl to, kad trūksta specialistų.

„Išėjo viena į pensiją nebesitęsia licencijos, viena į privatų kabinetą.. išėjo, turim dvi jaunas gydytojas bet dirbančias nepilnu pareiginiu krūviu... tokia situacija, kad dabar mes pirmenybę teiksim su skaudančiais dantimis vaikams ir socialiai remtiniems“, – sakė Dainų asmens sveikatos priežiūros centro vadovas Pranas Andruškevičius.

Ypač skubiems atvejams Šiaulių apskrityje yra budintis odontologas. Gydytojai pripažįsta, kad odontologų padėtis sudėtinga. Pavyzdžiui, Šiaulių centro poliklinikoje dirba 18 dantų gydytojų ir kiekvienas kasdien priima apie 13 pacientų. Iš viso pacientų registruota per 46 tūkstančius.

Nors priimti 8 nauji gydytojai ir darbo laikas pratęstas iki 8 valandos vakaro bei savaitgaliais, tai negelbėja.

Plūsta ne tik iš Šiaulių rajono, bet ir iš Akmenės, Mažeikių Joniškio nefinansuojamas jų gydymas ne visos įstaigos sudaro tokias trišales sutartis. Mums yra deleguoti vaikai kurių yra apie 3000- tam tikra problema jiems reikia daug paslaugų silantuoti paruošti mokyklai gal tokios kategorijos kuri nėra pas mus prirašyta, ir atsisakysime“- sakė Šiaulių odontologijos centro skyriaus vedėjas Rimas Milvidas.

Šiauliečiai piktinasi, tačiau laisvų pinigų brangiai gydytis privačiose klinikose neturi, todėl kantriai laukia eilėse.

„Seniau vien pas privačius eidavau bet kainos didokos – apie 35 eurai , eilės ir ten , ir dar kartais prisigalvoja, kad reikia plombos, o ateini pas valstybinį – sako viskas gerai“ – pasakojo šiaulietis Kristupas.

Gydytojai sako, kad pacientų srautai padidėjo įvedus eurą. Privačių odontologų paslaugos pabrango ir dabar Įperkamos vis retesniam pacientui. Rasti gydytojų valstybės įstaigose sunku dėl mažo uždarbio. Jose alga nesiekia tūkstančio eurų, nors privačiame kabinete jie gali uždirbti ir 2 tūkstančius eurų. Vis dažniau odontologai išvažiuoja dirbti ir į užsienį.

„Mūsų daug gydytojų irgi ten emigravo, ten įsikūrė savo stomatologinius kabinetus ES šalyse ir ten dirba su savo pacientais lietuviai eina pas lietuvius“, – paaiškino privataus odontologijos kabineto vadovė Elvyra Kameneckienė.

Šiaulių poliklinikos bando prisivilioti jaunų odontologų, tačiau jų tikisi sulaukti ne anksčiau kaip rugpjūtį.


Straipsnio komentarai

..2016-02-09
daktarų grupuotė daro seną visiems sovietinius laikus atgyvenusius gerai pažystamą aferą pavadinimu "deficitas". tik negalvokit kad vakaruose jie nedarė to deficito - jie darė tą deficitą su "intelekto trūkumu" kur jie prisivežė pilnas JAV ligonines visokių cžv "specialistų".. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
-2016-02-09
Perdėjo cia biski. Matyt blynu persivalge Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Silutiske2016-02-09
O kam cia tie siauliai? Ar siluteje nebera apie ka rasyti ? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?