„Sidabrinė nendrė“ iškeliaus į Kintus

2016-02-09, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
R. Tarvydas.
R. Tarvydas.
Praėjusią savaitę vyko „Sidabrinės nendrės“ komiteto  posėdis. Jo metu nuspręsta, kad šiemet „Sidabrinės nendrės“ premija bus įteikta kintiškiams Ritai ir Romui Tarvydams.

Pristatymą apie R. ir R. Tarvydus pateikė kultūros įstaigos, Kintų seniūnas Antanas Kližentis bei asociacijos „Kintų bendruomenė“ pirmininkė Sigita Kasparavičienė. Pasiūlyta kandidatūra už reikšmingą indėlį, puoselėjant Šilutės krašto ir Lietuvos kultūrą, profesionalaus meno atspindžius vaikų kūryboje, įgyvendintas originalias idėjas, kurios sustiprino, sujungė krašto ir profesionalių menininkų bendruomenes kūrybai.

R. Tarvydienė apie tai, kad ji su sutuoktiniu pasiūlyti kandidatais gauti „Sidabrinę nendrę“, sužinojo iš „Šilokarčemos“ korespondentės. Kultūros darbuoja tuomet tikino, kad jai malonu, kai dėmesį rodo savi žmonės, tačiau buvo įsitikinusi, kad už juos yra vertesnių tapti laureatais. „Malonu sulaukti tokio apdovanojimo. Tai iškiliausias mūsų krašto apdovanojimas, kuris labai įpareigoja. Laureato vardas įpareigoja tą vardą išsaugoti, tęsti savo darbus“, - apie jau laimėtą „Sidabrinės nendrės“ premiją dabar sakė R. Tarvydienė.

R. Tarvydas teigė, kad niekada neplanavo tapti „Sidabrinės nendrės“ laureatu. „Nesu mėgėjas tokių dalykų. Bet kai jau papuoliau, tai papuoliau. Kažkam nusipelniau, kažkam ne. Reikėtų klausti tų žmonių, kodėl jie ryžosi mus pasiūlyti. Aš tikrai nei planavau, nei galvojau apie tai. Kai pradėjo visi skambinti, iš pradžių galvojau, kad juokauja. Esu už tai dėkingas, bet kiekvienas pagerbimas įpareigoja. Užplūsta dvejopi jausmai – gal galėjo geresnį rasti, gal kažką kitą... Bet tai ne man spręsti“, - kalbėjo R. Tarvydas.

Primename, kad „Sidabrinės nendrės“ premija teikiama už ypatingus darbus garsinant Šilutės rajoną. Praėjęs penktadienis buvo paskutinė diena, kuomet buvo galima teikti kandidatūras jai gauti. Šiemet pasiūlyta viena kandidatūra. Tai - kintiškių Ritos ir Romo Tarvydų.

„Sidabrinės nendrės” premija įsteigta Šilutės rajono savivaldybės tarybos sprendimu. Ją sudaro: vardinis diplomas, premijos dovana, laureato ženklas ir 5 MMA (MMA – minimalus mėnesio atlyginimas) dydžio piniginė premija.

„Sidabrinės nendrės“ premija gali būti įteikta kiekvienam jos vertam asmeniui, kolektyvui, kurių veikla platesnė nei tiesioginis darbas, nepriklausomai nuo veiklos vietos, pilietybės, kitų gautų premijų.


Foto galerija

R. Tarvydas.R. Tarvydienė.

Straipsnio komentarai

..2016-02-10
for me to poop on. neraliavimo neraliavizmai Komentaras patinka Komentaras nepatinka