Kontrolės ir audito tarnyba: nustatyta pažeidimų, bet už pažiūrėjimą į paukščius vis tiek reikės mokėti

2016-02-10, Stasys BIELSKIS
Automobilių stovėjimo aikštelė Ventėje kartais būna tuščia...
Automobilių stovėjimo aikštelė Ventėje kartais būna tuščia...
Beveik prieš metus, praėjusį kovą, „Šilokarčemoje“ spausdinome straipsnį „Gali tekti mokėti net už pažiūrėjimą į paukščius‘. Mat jau tada aiškėjo, kad taip ir gali atsitikti, nes 2014 metų metų lapkričio 25 dieną Šilutės rajono savivaldybės komisijos posėdžio protokolu Nr. 55 buvo paskelbta, kad Ventės kaime esanti 60-ies vietų automomobilių stovėjimo aikštelė išnuomojama privačiam asmeniui. Ilgai laukti nereikėjo - už automobilių stovėjimą buvo pradėtas rinkti mokestis. Gyventojų pasipiktinimas buvo akivaizdus: „Pinigus turime mokėti už tai, kad atvažiavome pasigrožėti Kuršių mariomis, pažiūrėti į paukščių pulkus“. Vienas šilutiškis 2015-ųjų pabaigoje kreipėsi net į Šilutės rajono savivaldybės Audito ir kontrolės tarnybą prašydamas ištirti tokio mokesčio teisėtumą.

 

Kontrolės ir audito tarnyba atliko audito procedūras: dokumentų tikrinimą, analizę, atitikimą teisės aktų nuostatoms. Audito procedūras atliko Savivaldybės kontrolierė Jolita Stonkuvienė, kontrolierės pavaduotoja Judita Subačienė. Jų atlikimo tikslas – įvertinti, kaip naudojamas Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas – automobilių stovėjimo ir poilsio aikštelė, išsiaiškinti, ar D. Kuršaitienės įmonė gali rinkti mokestį už automobilių stovėjimą aikštelėje, ir t. t.

 

Primename, ką praėjusių metų pradžioje apie šią problemą sakė kai kurie „Šilokarčemos“ kalbinti asmenys.

Apie tokią nuomą sužinojęs Kintų seniūnas Antanas Kližentis tuomet buvo nemaloniai nustebintas.

„Pažiūrėjus plačiąja prasme, jeigu ten būtų paslaugos vystomos, plečiamos privačios iniciatyvos dėka, gal ir būtų galima apmokestinti, - „Šilokarčemai“ sakė A. Kližentis. – Bet dar nėra tokie dalykai išaiškinti, todėl nelabai norėčiau kažką daug komentuoti. Gavau sutarties kopiją, kurioje yra įvardintas tik vienas punktas, kad yra išnuomojama komercinei veiklai. Apie jokį pinigų rinkimą neparašyta. Ta aikštelė yra Savivaldybės turtas, todėl ji turėtų nustatyti kainas ir visa kita. Sutartyje numatyta, kad nuomotoja mokės už šiukšlių tvarkymą, biotualetų priežiūrą“.

Dar seniūnas teigė, kad tokia nuoma dažniausiai būna sudaroma todėl, kad būtų pritraukta investicijų. O kad sklypo valdytojas įsipareigoja atlikti tam tikrus darbus, minėtoje sutartyje tokio punkto nėra. Seniūnui A. Kliženčiui kilo abejonių, ar gerai ta sutartis buvo paruošta. Nors ir buvo paskelbtas konkursas, kuris įvyko tik paskelbus pakartotinį konkursą.

„Lyg tai formaliai atrodo, kad viskas padaryta teisingai, - kalbėjo A. Kližentis. – Bet manau, kad trūksta viešumo, kas ten buvo tartasi, kas numatyta, kaip savininkė įsivaizduoja komercinę veiklą toje aikštelėje. Manau, kad nereikėtų daug politikuoti, kol Savivaldybėje nepradėjo dirbti nauja valdžia, o paskui gal tiesiog nutraukti tą sutartį, jeigu ten yra neatitikimai pagal teisės normas. D. Kuršaitienė turi mokėti už aikštelės nuomą kas mėnesį po 50,98 eurus ir dar papildomai pridėtinės vertės mokestį. Jeigu ji moka tuos mokesčius, tai, matyt, kažką galvoja... Čia yra tokių dalykų, kurie visiškai neaiškūs. Net Savivaldybės Ūkio skyriaus Turto poskyrio vedėja Zita Tautvydienė sakė neturinti supratimo, ar turi teisę privačios įmonės savininkas rinkti rinkliavą už automobilių stovėjimą iš Savivaldybės nuomojamoje žemėje. Niekam neaišku, kas yra ta komercinė veikla automobilių stovėjimo aikštelėje“.

Kitas pašnekovas sakė, kad yra tam tikros logikos, jog ta aikštelė bus mokama, nes ją išsinuomavusi individualios įmonės savininkė Daiva Kuršaitienė, turinti kioską toje pačioje vietoje, Ventėje, kas mėnesį Savivaldybei privalo mokėti nemažą nuomos mokestį.

Savivaldybės valdininkų teigimu, toks sprendimas privatininkui atiduoti aikštelės administravimą buvo remtas tuo, kad infrastruktūros priežiūros našta neužgultų ant Savivaldybės pečių. Dabar ši nuomininkė yra įsipareigojusi valyti, prižiūrėti aikštelę ir rinkti šiukšles.

Savivaldybės juristas Arvydas Bielskis teigė, kad rinkliava gali būti įvedama tik Tarybos sprendimu. O į klausimą, ar gali privati įmonė tuo užsiimti, atsakė, kad tai reikėtų pasiaiškinti. Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis teigė, kad jeigu Tarybos nariai ir norėtų apmokestinti automobilių stovėjimą Ventėje, jis asmeniškai nepritartų.

Tokių vietų, kur atvykėliai priversti pakratyti pinigines, Šilutės rajoje jau yra. Štai Nemuno deltos regioninis parkas vienas pirmųjų šalyje įvedė bilietų sistemą. Už pasivaikščiojimą Aukštumalos apžvalginiu taku jau prašoma euro. Akcentuojama, kad mokestis nėra privalomas, tačiau raginama mokėti geranoriškai.

Audito išvados ir rekomendacijos

Supažindiname su svarbesnėmis audito išvadomis ir rekomendacijomis.

Viešo konkurso būdu 5-eriems metams komercinei veiklai buvo išnuomota 2161,97 kv. m. bendro ploto automobilių stovėjimo ir poilsio aikštelė, esanti Marių g. 20, Ventės kaime.

D. Kuršaitienės įmonės renkamas mokestis už automobilių stovėjimą neprieštarauja teisės aktams.

Kontrolierės nustatė, kad sutarties sąlygos dėl buitinių atliekų mokesčio bei kontrolės vykdytos tik iš dalies. Vietinės rinkliavos mokėjimo pranešimas už 2015 metus D. Kuršaitienės įmonei nebuvo pateiktas. Tad už šiukšlių išvežimą 2015 metais ji taip ir būtų nemokėjusi, bet šis dokumentas vis dėlto buvo išrašytas audito metu, 2015 metų pabaigoje.

Kontrolierės konstatavo, kad aikštelė išnuomota, neturint ekonominio pagrįstumo dėl turto naudojimo efektyviausio būdo parinkimo. Savivaldybės administracijos atsakingi darbuotojai negalėjo paaiškinti, dėl kokių priežasčių, atlikus aikštelės statybos užbaigimo darbus 2007 metais, darbų užbaigimo deklaracija užpildyta ir įregistruota tik 2013 m. liepos 4 d. Deklaracija apie statybos užbaigimą nepatvirtinta teisės aktuose nustatytų asmenų parašais. Nesivadovauta aplinkos ministro įsakymu patvirtinto Statybos techninio reglamento reikalavimais.

Savivaldybės administracijos direktoriui kontrolierės rekomendavo išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių buvo nepilnai vykdytos darbo funkcijos, nevykdyta kontrolė, kad D. Kuršaitienės įmonei vietinės rinkliavos mokėjimo pranešimas už 2015 metus išrašytas tik audito metu, metams baigiantis.

Taip pat rekomenduota ateityje parenkant turto efektyviausią naudojimo būdą, nuomojant Savivaldybės ilgalaikį materialųjį turtą, visa tai pagrįsti ekonominiais skaičiavimais.

Ateityje atlikus statybos darbus, teisingai užpildyti ir patvirtinti deklaraciją, kuri atitiktų nustatytos formos pildymo reikalavimus, deklaraciją patvirtinti reikalingų asmenų parašais.

Kontrolės ir audito tarnyba informavo Valstybinę mokesčių inspekciją dėl D. Kuršaitienės įmonės registravimo pažymėjime nustatyto neatitikimo, vykdomos ir registruotos veiklos. Mat pastebėta, kad įmonės registravimo pažymėjime nenurodytas veiklos pobūdis dėl aikštelės nuomos.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

wty1232017-02-22
survival]Leaves http://www.burberryoutlet-sale.net/ and http://www.cheap-michaelkors.in.net/ trees, http://www.rolexwatchesforsale.us.com/ by http://www.jimmy-choos.com/ a http://www.burberryonlineshop.de/ stem http://celtics.nba-jersey.com/ sustains, http://www.handbagsoutlet.in.net/ alive. http://www.ok-em.com/ The http://www.monclers-outlet.us.com/ human http://www.valentino-shoesoutlet.us/ survival, http://www.nike-air-max.com.de/ and http://www.the-northfaces.net.co/ three http://www.cheap-jerseys.mex.com/ meals http://saints.nfljersey.us.com/ a http://www.cheapreplica-watches.in.net/ day http://www.uggsoutlet.net.co/ to http://www.hollister-clothing.in.net/ maintain http://www.airmax-2015.org/ the http://www.versaceoutlet.us.com/ body, http://www.barbours.us.com/ mind http://www.nike-schoenen.co.nl/ and http://www.toryburchsale.com.co/ emotions http://cavaliers.nba-jersey.com/ family http://www.newbalanceshoes.com.es/ responsibilities http://coach-outlet.tumblr.com/ with http://www.beatsbydrdrephone.com/ work http://www.oakleys-outlet.in.net/ and http://www.designer-handbagsoutlet.us.com/ dreams http://www.adidas-superstars.nl/ sustains.Life, http://www.hollister-clothingstore.com/ Health http://www.nikeair-max.es/ and http://www.michaelkors.so/ contains http://www.michaeljordan.com.de/ live, http://coach.blackfriday.in.net/ live http://www.monclerjackets.in.net/ life http://www.tommy-hilfiger-online.de/ and http://www.abercrombie-and-fitch.us.com/ have http://www.babylisspros.in.net/ their http://www.prada-handbags.net.co/ own http://michaelkors.euro-us.net/ meaning, http://www.rayban-sunglasses.co/ and http://www.oakleys-sunglasses.in.net/ promote http://www.instylers.us.org/ each http://www.hugo-bossoutlet.com/ other, http://www.mcmhandbags.com.co/ born http://dolphins.nfljersey.us.com/ and http://chiefs.nfljersey.us.com/ living http://www.coach-outletonline.ca/ linked http://www.nikefreeshoes-inc.co.uk/ together, http://www.ray-bansoutlet.it/ become http://www.hollisters-canada.ca/ an http://www.nikeskoes.dk/ ordinary http://www.michaelkorsoutlet.ar.com/ word, http://www.ugg-bootscanada.ca/ becoming http://rayban.blackfriday.in.net/ one http://www.kates-spade.com/ ordinary http://nuggets.nba-jersey.com/ day.Quietly http://knicks.nba-jersey.com/ dusk http://www.timberlands-paschere.fr/ fell, http://www.oakley-sunglasses.mex.com/ safe http://www.uggsoutlet.com.co/ time; http://www.ray-banssunglasses.org/ people http://bengals.nfljersey.us.com/ forget http://www.nfl-jersey.us.org/ the http://coach.misblackfriday.com/ wind http://www.raybans-outlet.com.co/ smoke, http://rams.nfljersey.us.com/ extraordinary http://www.puma-shoesoutlet.com/ stories, http://www.giuseppe-zanotti.net/ carved http://www.bcbg-maxazria.ca/ time, http://www.designerhandbagsoutlet.net.co/ with http://www.michaelkors.co.nl/ a http://www.bottega-veneta.in.net/ bit http://spurs.nba-jersey.com/ bleak; http://www.philipp-plein.us.com/ ordinary http://timberwolves.nba-jersey.com/ people, http://www.truereligionjeans.net.co/ pick http://www.timberlandbootsoutlet.us.com/ up http://www.nhl-jerseys.us.com/ a http://www.rayban.co.nl/ bit http://jaguars.nfljersey.us.com/ touched, http://www.truereligion-outlet.us.org/ twisting http://redskins.nfljersey.us.com/ a http://www.jordanretro.org/ finger http://www.air-maxschoenen.nl/ flowers, http://pelicans.nba-jersey.com/ sit-hour http://www.swarovski-crystals.us.com/ lanes, http://www.raybans.org.es/ see http://www.asicsoutlet.us.org/ Bana http://www.the-northfacejackets.net.co/ open, http://clippers.nba-jersey.com/ security http://www.nike-air-force.de/ Ann http://www.kate-spades.com.co/ steadily http://www.oakley--sunglasses.com.au/ through http://www.rolex-watches.us.com/ life. http://www.chiflatiron.net.co/ Time http://www.rayban.com.de/ meditating http://www.nike-factorys.us/ lanes http://www.swarovskissale.co.uk/ towards http://www.pandorajewelry.top/ the http://ralphlauren.blackfriday.in.net/ sea, http://www.givenchy.in.net/ to http://www.rayban-pascher.fr/ see http://www.michaelkorsbags.us.org/ the http://broncos.nfljersey.us.com/ spring.Standing http://www.oakleys.in.net/ on http://www.nike-outlet.us.org/ the http://www.ralphslaurenoutlet.us.com/ field http://www.uggsstore.us.com/ of http://www.nikeair--max.fr/ hope, http://www.ray-bans.co.uk/ look http://www.abercrombie-andfitchs.com/ at http://www.nike-max.fr/ the http://www.replica-handbags.net.co/ sky http://www.hollisteronlineshop.com.de/ floating http://www.cheap-michaelkors.com/ clouds, http://49ers.nfljersey.us.com/ bow http://www.timberland-boots.com.co/ smile, http://www.nikefree-run.org.uk/ gentle http://www.the-northfacejackets.co.uk/ fingers, http://www.underarmour.us.com/ sunset http://www.toms-outlet.net/ spilled. http://www.nikeair-max.ca/ Fog http://www.cheapjerseys.net.co/ lost http://www.oakleys2016.com/ tower, http://www.longchamps.us.com/ dated http://www.toms-shoesoutlet.us/ maze http://www.ralphlauren-polos.com.co/ degree http://pacers.nba-jersey.com/ on http://www.adidas-schuheonline.de/ time http://www.newbalance-shoes.org/ memories http://www.guessfatory.net/ piecemeal, http://www.michael-kors-australia.com.au/ like http://www.hermesbirkin-outlet.com/ a http://www.thenorthface.com.de/ scattered http://bucks.nba-jersey.com/ jigsaw http://www.insanity-workout.us.com/ puzzle http://heat.nba-jersey.com/ has http://www.chrome-hearts.in.net/ caused, http://colts.nfljersey.us.com/ in http://www.vibram-fivefingers.in.net/ patchwork http://www.uggs.co.nl/ insufficiency http://www.michaelkorsoutletonline.net.co/ in http://www.beatsbydre.com.co/ youth, http://www.nike-tnrequinpascher.fr/ as http://www.omegawatches.in.net/ a http://www.nike-mercurial.in.net/ long http://www.mcmbackpacks.in.net/ and http://grizzlies.nba-jersey.com/ hasty http://www.bottega-venetas.cc/ dream. http://www.mbt-shoes.us.com/ I http://www.longchamp.com.de/ like http://www.burberry-outletonline.cc/ looking http://www.oakleys-outlet.it/ at http://www.basketballshoes.com.co/ the http://www.michaelkors.com.se/ sky http://www.katespades-outlet.in.net/ clear http://rockets.nba-jersey.com/ eyes, http://www.cheap-baseballbats.us/ sun http://www.ray-bansoutlet.in.net/ twilight, http://www.outlet-burberry.net.co/ under http://www.tracksuits-store.com/ overcast http://www.oakley-outletonline.com.co/ Guteng, http://pistons.nba-jersey.com/ barren http://www.oakleysunglasses2017.com/ years http://bulls.nba-jersey.com/ have http://www.ralph-laurenoutletonline.com/ BC's http://www.cheap-rolex-watches.org.uk/ Socrates. http://www.fendi-outlet.in.net/ Looking http://www.tommy-hilfigers.com/ back http://www.true-religions.com/ once, http://www.pandoras-charms.org.uk/ write http://www.longchamp-bags.us.com/ memory, http://www.cheapjerseys.us.org/ guarding http://www.to-coachoutlet.com/ lights, http://www.swarovskijewelrys.in.net/ prayer.After http://www.burberrys-outlets.org.uk/ the http://www.uggs-online.com/ winter, http://www.burberrys-bags.net.co/ the http://www.uggboots.com.de/ breeze http://www.prada.com.de/ blowing http://www.christian-louboutinshoes.in.net/ smoke http://www.converse-shoes.net/ curl, http://www.pandoracharms-canada.ca/ green http://www.ralph-laurenpolosoutlet.com/ life http://www.coachblackfriday.com/ along http://www.hollisterclothingstore.org/ the http://warriors.nba-jersey.com/ warm http://magic.nba-jersey.com/ sun http://www.cheap-raybansoutlet.in.net/ climbed http://www.new-balance-schuhe.de/ fleeting http://www.omega-watches.com.co/ windowsill, http://www.omegarelojes.es/ but http://www.tommy-hilfiger.com.de/ also http://coachoutlet.euro-us.net/ a http://www.airmax-90.org/ morning http://www.hermes-bags.net/ dawn http://www.adidas-shoes.cc/ of http://vikings.nfljersey.us.com/ the http://www.wedding-dresses.cc/ occasion http://www.abercrombie-andfitch.ca/ quietly http://www.toms-shoes.net.co/ fell, http://www.tommyhilfigerca.ca/ and http://cowboys.nfljersey.us.com/ after http://coach.euro-us.net/ a http://www.abercrombie-kid.us.com/ year http://www.mk-com.com/ is http://www.air-huaracheshoes.co.uk/ the http://www.barbour-jackets.us.com/ spring http://panthers.nfljersey.us.com/ of http://www.oakley-outlet.net.co/ hope http://nets.nba-jersey.com/ hug http://www.adidasshoes.org.es/ and http://suns.nba-jersey.com/ kiss http://thunder.nba-jersey.com/ the http://www.nikeshoes-outlet.com/ earth.Snow http://www.puma-shoes.de/ winter http://www.womenclothes.in.net/ years http://www.cheap-rayban.com.co/ Shen http://www.beats-by-dre.com.co/ sealed http://www.mlb-jerseys.us.com/ with http://www.thenorthfacejackets.fr/ tea http://titans.nfljersey.us.com/ millet http://www.swarovski-online-shop.de/ dreams, http://www.ugg-australia.com.de/ roaring http://jets.nfljersey.us.com/ wind http://www.ferragamo.com.co/ swept http://www.the-northfaces.us.com/ rock http://www.michael-kors-outlet.us.org/ rhythm http://www.coach-factory.in.net/ youth; http://www.nike-air-max.com.se/ frozen http://www.burberry-handbagssale.com.co/ in http://www.adidas.us.com/ snowy http://www.oakleyoutlet.ar.com/ city http://www.nba-jersey.com/ life http://www.lauren-ralphsoutlet.co.uk/ enthusiasm, http://www.michael-korsbags.org.uk/ gentle http://www.abercrombiefitchs.cc/ passionate http://www.nfljersey.us.com/ speech http://www.raybans-sunglass.com/ to http://www.oakleys-2017.in.net/ the http://longchamp.blackfriday.in.net/ powerful http://www.timberlandshoes.net.co/ call http://eagles.nfljersey.us.com/ of http://www.michaelkors-canadaoutlet.ca/ spring http://www.barbour-factory.com/ return.The http://www.tomsoutlet-online.net/ spring http://www.canadagoosesonline.com/ has http://www.northfaceoutlet.com.co/ gone http://www.thomas-sabo.com.de/ again, http://www.polos-outlets.com/ Hua http://www.canadagooses-jackets.com/ Xie http://www.mizuno-running.net/ flower http://www.christianlouboutinoutlet.net.co/ to http://www.vans-schuhe.com.de/ open. http://bears.nfljersey.us.com/ Ferry http://www.nike-free-run.de/ life, http://www.ugg-bootsclearance.com/ you http://www.pandorajewellery.com.au/ and http://www.cheap-jordans.net/ I http://www.cheapshoes.net.co/ are http://www.poloralphlauren.cc/ passing, http://www.raybans-outlet.cc/ after http://www.woolrich-clearance.com/ lingering http://www.barbour.in.net/ tangled http://www.pulseraspandora.com.es/ contrary, http://www.christianlouboutinshoesoutlet.org/ since http://www.coachoutlet-online.com.co/ no http://www.oakleyssunglasses.in.net/ interleaving; http://www.cheapmichaelkors.us.org/ riding http://www.vans-shoes.net/ a http://www.airjordans.us/ dream http://chargers.nfljersey.us.com/ of http://www.p90xworkout.in.net/ you, http://hawks.nba-jersey.com/ love http://www.beatsheadphone.in.net/ you, http://www.nike-huaraches.nl/ also http://www.juicycoutureoutlet.net.co/ is http://www.thenorth-face.ca/ also http://www.swarovski-canada.ca/ wrong, http://www.tory-burchsandals.in.net/ a http://www.converses-outlet.com/ curse http://www.adidassuper-star.de/ is http://www.ray-banssunglasses.co.uk/ a http://www.uggs-boots.com.co/ blessing, http://www.polos-outletstore.net/ Joy http://www.ralphlaurenonlineshop.de/ and http://www.cheapnhljerseys.us.com/ sorrow, http://www.oakleyoutlet.fr/ is http://www.asics-shoesoutlet.com/ irrelevant, http://giants.nfljersey.us.com/ because, http://bills.nfljersey.us.com/ I http://www.montblancpens-sale.com/ have http://www.nike-airmax.us.com/ gone http://www.cheap-nike-shoes.net/ through http://www.cheap-mlbjerseys.us.com/ your http://uggboots.misblackfriday.com/ happiness http://www.michael-korssale.us.com/ and http://www.soccer-shoesoutlet.com/ sadness, http://www.uggs-onsale.net/ leaving http://www.nikestore.us/ traces http://lions.nfljersey.us.com/ or http://www.toms-shoe.us.com/ deep http://www.burberry-outletstore.net/ or http://oakley.blackfriday.in.net/ shallow, http://76ers.nba-jersey.com/ maybe http://www.air-max.com.de/ you http://www.celine-bags.org/ will http://www.newbalancecanada.ca/ be http://www.swarovski-australia.com.au/ one http://kings.nba-jersey.com/ Dimei http://www.tnf-jackets.us.com/ moment http://www.iphone-cases.net/ to http://www.pradahandbags.net.co/ look http://mavericks.nba-jersey.com/ back, http://www.adidas.com.se/ I http://www.coach-factoryyoutletonline.net/ think http://www.hogan.com.de/ the http://www.ed-hardy.us.com/ way http://www.nike-schuhe.com.de/ you http://www.soccers-shoes.net/ smile.Until http://raiders.nfljersey.us.com/ the http://www.nike-rosheruns.nl/ time http://lakers.nba-jersey.com/ when http://www.cheapuggs-boots.com.co/ flowers http://www.nike-skor.com.se/ bloom, http://www.michaelkors-bags.com.co/ living http://azcardinals.nfljersey.us.com/ on http://www.true-religion.com.co/ this http://www.airyeezy.us.com/ dedicated http://www.uggs-australia.com.co/ land, http://www.truereligion-outlet.com.co/ sow http://www.jordan-shoes.com.co/ the http://www.toms-outlets.us.com/ seeds http://www.longchampoutlet.com.co/ of http://jazz.nba-jersey.com/ hope. http://www.chi-flatiron.us.com/ Life, http://www.burberryoutlets.net.co/ take http://www.nikefree5.net/ some http://www.iphone-cases.in.net/ time http://raptors.nba-jersey.com/ to http://www.michaelkorsoutlet-online.ar.com/ forbear, http://www.juicycouture.com.co/ or http://www.the-northface.com.co/ bitter, http://ravens.nfljersey.us.com/ or http://www.cheap-thomassabos.co.uk/ sad http://www.oakleys.org.es/ suppression, http://www.rosheruns.us/ people http://www.ralphlaurencanada.ca/ childishness http://www.michael-korshandbags.us.org/ to http://www.polos-ralphlauren.us.org/ maturity, http://www.pandora.com.de/ a http://www.michael-kors.cc/ deep-seated http://www.michael-kors.com.es/ joy, http://www.nikeairmaxnc.co.uk/ a http://www.supra-shoes.org/ sadness http://www.adidasshoesca.ca/ Ming http://www.ugg-boots.us.org/ heart. http://www.tommyhilfiger.net.co/ When http://www.tory-burch.us.org/ dreams http://www.nike-rosherun.com.es/ and http://www.longchamp-handbagsoutlet.us.com/ reality http://www.raybanoutlet.ca/ territories, http://www.ghdhairstraightener.cc/ each http://www.michael-korsoutlet.cc/ person's http://www.oakleysunglasses-canada.ca/ heart http://www.converse.com.de/ has http://www.ugg-boots-australia.com.au/ to http://trailblazers.nba-jersey.com/ measure http://www.vans-shoes.co.uk/ the http://www.michael-kors.net.co/ standard http://www.uggs-boots.net.co/ of http://www.christianlouboutin.org.uk/ right http://www.ralphlauren-au.com/ and http://www.oakley.com.de/ wrong, http://www.hermes-outlet.net.co/ it http://www.reebok.com.de/ has http://www.rayban-pas-cher.fr/ nothing http://www.prada-shoes.com.co/ natural http://packers.nfljersey.us.com/ wind http://www.nike-roshe-run.de/ and http://www.rosherun.co.uk/ rain, http://www.polo-ralph-lauren.de/ has http://www.newbalance-outlet.org/ nothing http://www.rolexwatches-canada.ca/ romantic, http://www.calvin-kleins.net/ nothing http://www.zxcoachoutlet.com/ to http://www.coach-outletonline.net.co/ ways http://www.christian-louboutins.in.net/ of http://www.nike-air-max.com.au/ the http://www.nba-shoes.com/ world, http://www.cheap-jerseys.cc/ just http://www.nikefree-run.net/ about http://www.uhren-shop.com.de/ their http://www.michael-kors-taschen.com.de/ feelings, http://www.raybanssunglasses.in.net/ only http://www.long-champoutlet.com/ in http://www.truereligions.net/ respect http://www.ralph-laurenoutletonline.in.net/ of http://www.burberry-outletsonline.org.uk/ their http://www.barbour-jacketsoutlet.net/ own http://www.abercrombiehollister.nl/ way http://www.bcbg-dresses.com/ of http://www.marc-jacobsonsale.com/ life http://patriots.nfljersey.us.com/ and http://www.retro-jordans.com/ attitudes. http://www.hollister-abercrombie.com.se/ Every http://www.mcm-handbags.org/ story, http://www.ray-bans.net.co/ right http://www.nikerosherun.us/ or http://www.mcms-handbags.com/ wrong, http://www.jimmy-chooshoes.com/ joy http://falcons.nfljersey.us.com/

http://www.michael-korsbags.co.uk/ http://www.nikeshoesoutlet.org.uk/ http://www.salomon-schuhe.com.de/ http://steelers.nfljersey.us.com/ http://www.toms--outlet.com.co/ http://www.burberry-handbagsoutlet.net.co/ http://www.ralph-laurenspolo.co.uk/ http://www.jordanrelease-dates.us.com/ http://seahawks.nfljersey.us.com/ http://www.oakleys-frame.net/ http://texans.nfljersey.us.com/ http://www.christianlouboutin-shoes.ca/ http://www.nike-shoescanada.ca/ http://www.newoutletonlinemall.com/ http://www.ralphs-laurens.co.uk/ http://www.longchamp.com.co/ http://www.ralphlaurens-outlet.co.uk/ http://www.horlogesrolex.nl/ http://www.nikestore.com.de/ http://airmax.misblackfriday.com/ http://www.lacosteoutlet.us.com/ http://www.coach-factoryoutlet.net.co/ http://www.converse.net.co/ http://www.scarpe-hoganoutlets.it/ http://www.soft-ballbats.com/ http://www.co-aol.com/ http://www.poloralphlaurenoutlet.net.co/ http://www.christianlouboutinshoes.jp.net/ http://www.montres-pascher.fr/ http://www.burberryoutlet-sale.com.co/ http://www.air-huarache.co.uk/ http://www.marc-jacobs.us.com/ http://www.tommy-hilfiger.in.net/ http://wizards.nba-jersey.com/ http://michaelkors.blackfriday.in.net/ http://www.nikeshoes.org.es/ http://www.rolex-watches.net.co/ http://www.mcm-bags.us.org/ http://www.mk-outletonline.us/ http://www.dsquared2.us.com/ http://www.tory-burchoutlet.com.co/ http://www.giuseppezanotti.com.co/ http://www.katespadeoutlet.gb.net/ http://www.tomsshoes-outlet.us.com/ http://celine.blackfriday.in.net/ http://www.armani-exchange.in.net/ http://www.cheap-oakleyssunglasses.com/ http://www.hollisters.us.com/ http://www.tommy-hilfiger.co.nl/ http://www.sunglasses-outlet.net/ http://michaelkors.misblackfriday.com/ http://hornets.nba-jersey.com/ http://www.pradaoutlet.com.co/ http://www.salvatoreferragamo.in.net/ http://www.levisjeans.com.co/ http://www.burberrybags-sale.net/ http://www.michaelkors-outletonline.cc/ http://browns.nfljersey.us.com/ http://www.ralph-laurens.org.uk/ http://buccaneers.nfljersey.us.com/ http://www.ferragamoshoes.in.net/ http://www.burberry-outletcanada.ca/
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vaclovas2016-02-10
Toletai aikštelėi stovi savivaldybes kuri moka ir prižiūri. Aikstele tvarko bedarbiai kurie atidirbineja uz Pašalpas.O už parduotuviu statyma valdiskoi žemei ir taip turi moketi nuomos mokesti .Ir dar renkasi sau pinigus. Lietuva viskas gerai visi patenkinti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
......2016-02-10
Kodėl niekas nesipiktina kai reikia mokėti stovėjimo mokestį Klaipėdoje prie vaikų ligoninės atvežus vaiką į gydymo įstaigą, o mašiną pastatyti Ventėje į tvarkingą prižiūrėtą aikštelę ir pasigrožėti gamta jau tragedija. Nieko blogo čia nematau jei žmogus prižiūri, ir valo visa tai taip pat kainuoja pinigus.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-02-10
registrų duomenų bazėje nėra jokių įmonių su Kuršaitienės pavarde pavadinime... pavarde neskamba lietuviškai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
gopšumui nėra ribu 2016-02-10
greit ir už tupykla reikės mokėt Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2016-02-10
Nieko aš nemokėjau ir nemokėsiu. Nėra aikštelės, statysiu šalikėlėje. Nėra ko šerti ir taip nusipenėjusius verslininkus, kurie tik ir trokšta už nieką susirinkti pinigus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
VAIRUOTOJAS2016-02-10
IR KODEL BUTENT SI KURSAITIENE ISINUOMOJO SIA AIKSTELE O NE KAS KITAS.O GAL REIKEJO TAI PADARYTI KONKURSO TVARKA?CIA NEGAUNASI KAZKAS NESKAIDRAUS.METINIS MOKESTIS,SIMBOLINIS.REIKEJO PRIES TAI PASIDOMETI KOKS MASINU SRAUTAS ATVYKSTA Y VENTE.TAI LABAI PELNINGAS BIZNIS NEREIKALAUJANTIS JOKIU INVESTICIJU. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
rimta2016-02-09
šia suma 50,98 galima surinkti per kelias valandas geras grobis Komentaras patinka Komentaras nepatinka