Kur Šilutės politikų ataskaitos?

2016-02-11, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Praėjusiais metais kadenciją pradėję Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai neskuba viešai teikti atliktų darbų ataskaitų. Paskutinę tam skirtą dieną už 2015-ųjų veiklą atsiskaitė tik penki pamario politikai iš dvidešimt trijų turėjusių tai padaryti.

Vizuoja meras

Šilutės rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentas Tarybos narius įpareigoja pateikti metinę ataskaitą iki einamųjų metų vasario 1 dienos. Šios ataskaitos viešinamos Savivaldybės tinklalapyje. Tačiau vasario 2 dienos rytą Šilutės rajono rinkėjai galėjo pamatyti tik penkių politikų ataskaitas. Laiku jas pateikė Vidmantas Gečas, Alfredas Stasys Nausėda, Arūnas Pupšys, Povilas Tunaitis bei Laimutė Uselienė.

Vasario 3 dieną dar penkių politikų ataskaitos patalpintos savivaldybės tinklalapyje – Algirdo Gečo, Zigmanto Jauniaus, Antano Kubaičio, Ričardo Stonkaus bei Sandros Tamašauskienės. Tiesa, visas ataskaitas vizuoja meras Vytautas Laurinaitis. Todėl ataskaita ne visada pasirodo ta pačią dieną, kai ji būna pateikta.

Išsiaiškinome, kad vasario 4 dienos rytą buvo dar neužvizuota Arūno Kurliansko ataskaita, kuri buvo pateikta vasario 3 dienos darbo pabaigoje.

Metinių ataskaitų nepateikė Raimundas Ambrozaitis, Algis Bekeris, Vaidas Bendaravičius, Tomas Budrikis, Arvydas Jakas, Jonas Jatautas, Vladas Kainovaitis, Steponas Kazlauskas, Genovaitė Kimbrienė, Vaidas Pavilonis, Antanas Martinkus bei Daiva Žebelienė.

Niekas neklausia Tarybos nario, kodėl jis nevykdo savo pareigos

Ne tik šios kadencijos politikai yra nedrausmingi. Praėjusios kadencijos metu rinkėjai savo pasitikėjimą išreiškė ir išrinko 27 Savivaldybės tarybos narius. Tarybos sekretoriaus A. Jurkaus duomenimis, iš jų 2011 metais ataskaitas pateikė 15 politikų, 2012 metais – 23, 2013 metais – 12 ir 2014 metais - 15.

„Geriausiu atveju tik trečdalis ar iki 50 procentų Tarybos narių pateikia ataskaitas. Jie atsakingi prieš rinkėjus. Jūs paviešinate, jie galvoja ir viskas tuo pasibaigia“, - kalbėjo A. Jurkus. Tai tie, kurie nepateikia ataskaitų, nejaučia atsakomybės prieš rinkėją? Pasak Tarybos sekretoriaus, Tarybos veiklos reglamente numatyta Tarybos nario pareiga ir tą reglamentą jie patys patvirtino. Numatyta reglamente ir tai, kad jie kasmet turi pateikti ataskaitas rinkėjams. Tad patys pasitvirtina savo veiklos taisykles ir patys jų nesilaiko? O gal nejaučia ir atsakomybės savo rinkėjams? „Na taip, jie atsakingi prieš savo rinkėjus. Atsakomybė yra. O jei rinkėjai dar nėra įdomūs – pirmi metai, tai tada atsakomybė nėra tokia didelė“, - dėstė Tarybos sekretorius.

Kodėl ne visi politikai pateikia ataskaitas? Dėl kokių priežasčių jos nėra pateikiamos? Anot A. Jurkaus, niekas neklausia Tarybos nario, kodėl jis nevykdo savo pareigos. Jiems sekretoriatas tik primena, kad turi pateikti savo veiklos ataskaitas.

Įstatymai nenumato nuobaudų tiems, kurie vengia teikti viešas ataskaitas rinkėjams.

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis bei administracijos direktorius Sigitas Šeputis ataskaitas turi pateikti iki gegužės 1 dienos.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!