Iš tarptautinės mokyklos Olandijoje į Tauragės „Žalgirių“ gimnazijos direktorius vietą sės šilutiškis Jonas Jatautas

2016-02-10, Tauragės mero patarėjo Kęstučio Gabšio informacija
santarve.lt nuotrauka
santarve.lt nuotrauka
Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybėje įvyko kandidatų į Žalgirių gimnazijos direktoriaus postą atranka. Naujuoju Tauragės Žalgirių gimnazijos direktoriumi tapo istorikas, istorijos ir visuomenės mokslų mokytojas Jonas Jatautas. Iš kitų kandidatų J. Jatautas išsiskyrė savita vadybos filosofija ir solidžia vadovavimo švietimo įstaigomis patirtimi.

Kandidatai, pretenduojantys į Žalgirių gimnazijos vadovo pareigas, iki vasario 2 d. turėjo pateikti  pareiškinius dokumentus . Visus  konkurso reikalavimus atitiko du kandidatai. Abu jie vadovavo švietimo įstaigoms kituose rajonuose. Kandidatus vertino atrankos komisija sudaryta iš Švietimo ir mokslo ministerijos, savivaldybės administracijos ir miesto pedagogų bendruomenės atstovų.

Atrankos procedūroje savo kolegą įveikęs J. Jatautas turi sukaupęs didelę pedagoginio ir vadybinio darbo patirtį. 1997 m. jis pradėjo vadovauti Žemaičių Naumiesčio vidurinei mokyklai, 1993 m. tapo Šilutės Vydūno vidurinės (vėliau gimnazijos) direktoriumi. Ši gimnazija buvo kuriama „nuo nulio“ ir įsikūrė patalpose, kuriose anksčiau mokėsi sovietų kariškių vaikai. 2004 m. laimėjo konkursą į direktoriaus postą Bergene (Nyderlanduose) esančioje tarptautinėje Europos mokykloje.  Čia mokėsi  40 tautybių moksleiviai, kurių tėvai dirbo Europos mokslinių tyrimų centre. Pagrindinis direktoriaus uždavinys buvo mažėjant mokinių skaičiui, stabilizuoti mokyklos situaciją. Su šuo uždaviniu jis sėkmingai susitvarkė.

J. Jatautas vadovaujasi Rytų ir Vakarų mąstytojų ir praktikų suformuota 3A ugdymo ir vadybos filosofija: atvira – aktyvi – atsakinga bendruomenė, atviras – aktyvus – atsakingas žmogus. Šiuos principus naujasis direktorius ketina taikyti ir Žalgirių gimnazijoje.

 


Straipsnio komentarai

mokinys is stabilizuotos mokyklos2016-02-13
idomu kaip jis stabilizavo mokyklos situacija mazejant mokiniu skaiciui?tai gal jis pasistenger vaiku kiekiu padidinimu.Cia yra partijos kurioje randasi prastumimas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Buvusi mokinė 2016-02-11
Pasisekė šiai mokyklai. Džiaugiuosi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
aaaaaaa2016-02-11
Vaje,vaje ......(:(:(: Komentaras patinka Komentaras nepatinka
GOPŠUMUI NĖRA RIBUI 2016-02-10
AR JAU VIENOS VIETOS NEUŽTENKA REIKIA DAR ANTROS Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-02-10
gražulio kelnės. ta pavardė gabšys tai iš tų trumpųjų pavardžių tvano... Komentaras patinka Komentaras nepatinka