Užgavėnės Vilkyškių dvaro kieme

2016-02-11, Vilkyškių bendruomenės pirmininkė Laura Grodeckienė

Kas tenai ant stogo niurna?

Gi žiema, žiema pikčiurna!...

Šiandien ji ant saulės niurna.

Et, išvykim tą pikčiurną!

Vasario 9-osios rytą Vilkyškių miestelyje - sujudimas. Arklio traukiamas vežimas su persirengėliais, muzika ir dainomis; miestelio aikštėje kraunamas laužas; šeimininkė su katilu, viliojantis šiupinio kvapas ore skelbė – jau Užgavėnės.

Visi, maži ir dideli, 12 valandą rinkosi į Vilkyškių dvaro kiemą švęsti žiemos pabaigos šventės. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos mokinių taryba su vadove mokytoja Rasa Šlajiene bei mažųjų būrelis „Do-re-mi-dainuokime visi“ su mokytoja Egidija Jurkšaitiene kvietė visus šėlti, ūžti taip, kad žiema išsigąstų ir pabėgtų iš mūsų kiemų.

Trypė, šoko ir dainavo visi: vaikai ir jaunimas, suaugę ir senimas. Tradicinio mūsų krašto patiekalo – šiupinio su kiaulės uodega kvietė skanauti Vilkyškių bendruomenė su puikiąja šeimininke Nijole Rūkiene. Visų šventės dalyvių sveikata rūpinosi Užgavėnių „daktarai“. Sušalusiems priskirdavo Vilkyškių bendruomenės surinktų  žolelių karštos arbatos. Garsiai sušukę: „Žiema, žiema bėk iš kiemo!“ – uždegėme Užgavėnių laužą. Traškant laužo liepsnoms Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis dėkojo visiems gausiai susirinkusiems į šventę, kvietė vaišintis šiupiniu. Gražių žodžių ir šiltų palinkėjimų negailėjo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis bei mero pavaduotojas Sigitas Stonys.

Tegul atkeliaujantis pavasaris pažadina pavasarį visų mūsų širdyse!!!


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2016-02-11
keista kad pristatoma kaip lietuviška šventė. kiek prisimenu tai pasirodė tik su ta cžvistine nepriklausomybe ir tai sunkiai skynėsi kelią į lietuvių sąmonę. Kažkas panašaus vėliau buvo ir su helovynais. Tarp kitko labai panašu į tą šventę su persirengusiais žydais pavaizduotą Borato filme Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?