Buvusiam Šilutės kriminalinės policijos vadovui - 2,5 metų laisvės atėmimo bausmė

2016-02-11, STT informacija
15min.lt nuotrauka
15min.lt nuotrauka
Apeliacinis teismas, išnagrinėjęs buvusio Šilutės rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininko Artūro Rimkaus skundą, konstatavo, kad Klaipėdos apygardos teismas pagrįstai jam skyrė 2,5 metų laisvės atėmimo bausmę. Šios bausmės vykdymas atidėtas trejiems metams.

Tokia bausmė aukštas pareigas policijoje ėjusiam pareigūnui skirta už sukčiavimą ir imituotą automobilio vagystę.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai išsiaiškino policininkų sugalvotą nusikalstamą pinigų pasisavinimo schemą, kaip apgaule buvo gauta draudimo išmoką už tariamai pavogtą automobilį.

Šiam nusikaltimui įvykdyti buvo panaudotas A. Rimkaus automobilis „BMW X5“. Policininkas,  pasitelkęs savo kolegą – Klaipėdos policijos Autotransporto priemonių grobimo skyriaus viršininką E. Tautavičių – ir dar du asmenis, vienas iš kurių buvo taip pat policininkas, paslėpė savo automobilį ir pranešė, kad jis pavogtas, o vėliau organizavo jo išardymą ir detalių realizavimą.

STT tyrimo metu taip pat nustatyta, kad E. Tautavičius žinodamas, kad jo vadovaujamame skyriuje yra atliekami ikiteisminiai tyrimai dėl pavogtų automobilių „Mersedes-Benz“ (priklausiusio jo pažįstamai) ir „Audi A6“ (priklausiusio jam pačiam), tyčia neinformavo savo kolegų apie automobilių buvimo ir saugojimo vietą, o organizavo jų išardymą ir ketino realizuoti šių automobilių detales.

Už padėjimą A. Rimkui ir savo paties padarytus nusikaltimus 2014 m. teismas E. Tautavičiui skyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Nuteistieji taip pat privalės atlyginti 8523 eurų  turtinę žalą AB „Lietuvos draudimui“.

Skelbdamas nuosprendį, teismas konstatavo, kad buvę policijos pareigūnai nusikalstamas veikas padarė ne kaip privatūs asmenys, o kaip pareigas einantys valstybės tarnautojai. Tokiais nusikalstamais veiksmais jie diskreditavo policiją ir valstybę.


Straipsnio komentarai

viko2022-10-13
nesedo tas pydaras Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Brudas2017-07-19
Labai švelni bausmė. Čia tik vienas atskleistas nusikaltimas. O jų jis darbo vietoje padarė labai daug. Tuometinis vyr. komisaras Nausėda nenorėjo matyti jo veiklos komisariate... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jonas,2016-02-13
na va arturai.aplankysi ir ikalinimo istaigas,siaulius.lukiskes ir t,t.gal pazystamu sutiksi kuriuos niekinai anksciau...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-02-11
keista kad užsiminėjo tokiais dalykėliais. gal tik turėjo prisiimti kažkokių cžvistų kaltę, kad suspėti nuslėpti kažką žymiai daugiau? tie policos viršininkai nelabai uždirba kad išgalėtų nusipirkti tokias transporto priemones. Nors jeigu pažiūrėti nemažai šilutės tų tokių kurie čia neaišku ką veikia nors ir oficialiai vaivorykštinasi turi tokias transporto priemones. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
NENORIU TIKĖT KAD JI PASODINS 2016-02-11
TOKIU NIEKAS NEBAUDŽIA TIK NUOKADA VARNAS VARNUI AKI PRADĖJO KIRST Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?