Pagėgių kraštas siekia tapti patrauklesnis verslui

2016-02-14, lrytas.lt
lrytas.lt nuotrauka
lrytas.lt nuotrauka

Penktasis regionas – Mažoji Lietuva, garsėja savo išskirtine kultūra, istorija bei tradicijomis. Tai vis dažniau turistų atrandamas Lietuvos kampelis, tačiau Pagėgių savivaldybės vadovai svarsto galimybes ir deda pastangas kraštą paversti patraukliu ne tik turistams, bet ir verslininkams.

Pagėgių savivaldybė gali pasidžiaugti stambiomis įmonėmis tokiomis kaip „Vilkyškių pieninė“, „Klaipėdos mėsinė“ bei sėkmingai dirbančiais stambiaisiais ūkininkais. Atsižvelgiant į tendenciją, jog daugiausiai naujų gamybos įmonių 2015 m. buvo įsteigtos regionuose, Pagėgių savivaldybės vadovai ieško būdų kaip pritraukti didesnį verslininkų srautą siekiant abipusės naudos tiek verslininkui, tiek savivaldybei.

Dar metų pradžioje Ūkio ministerijoje svarstyta galimybė Pagėgiuose esančią pramoninę zoną, kurioje įrengti patogūs aptarnavimo keliai bei šaligatviai, pakloti ryšių, kanalizacijos, lietaus kanalizacijos, vandentiekio, elektros koridoriai, paversti ekonomine zona.

Tai leistų sudaryti palankesnes sąlygas bei sumažinti mokesčius Pagėgių savivaldybėje verslą kurti nusprendusiems verslininkams. Investuoti palanku būtų privačioms vietos, Lietuvos ar užsienio verslo įmonėms. Be to, savivaldybės vadovai, siekdami padėti naujai besikuriančiam verslui, neatmeta galimybės investuotojus kurį laiką atleisti nuo žemės ir turto mokesčių.

Į vėjuotą vakarų Lietuvos kraštą – Pagėgius, verslininkai jau atkreipė dėmesį dėl „žaliosios“ energijos panaudojimo. Išskirtiniu kraštu dėl atsinaujinančios energijos panaudojimo tampančiame krašte statomos vėjo jėgainės naudingos ne tik čia investavusiems verslininkams, tačiau papildys ir savivaldybės biudžetą.

Savivaldybė glaudžiai bendradarbiauja ir remia savivaldybėje veikiančių nevyriausybinių organizacijų veiklą ir iniciatyvas skatinti verslumą. Vienas sėkmingiausių įgyvendintų verslo vizijų – prieš keletą metų penkių savivaldybės bendruomenių – Vilkyškių, Aušgirių, Bitėnų, Kriokiškių ir Žukų – parašytas projektas, kuris leido joms įsukti mažą vaistingųjų augalų versliuką, kuris ne tik garsina Pagėgių kraštą, bet ir leidžia užsidirbti.

Kitas sėkmingai įgyvendintas projektas, atnešęs realią naudą bendruomenei – graviravimo lazerio įsigijimas. Tikimasi, kad bent vienas naujas ir perspektyvus verslas bus įkurtas studentų verslo projektų konkurso „Būk verslus“ metu ir prisidės prie Pagėgių krašto ekonomikos augimo.

Situaciją verslo srityje Pagėgių savivaldybėje gerina ir Pagėgių miesto vietos veiklos grupė, kurios parengtoje strategijoje numatomi tokie veiksmai kaip verslo starto paslaugų paketo pradedantiems verslą asmenims sukūrimas, jaunimo verslo iniciatyvų įgyvendinimas miesto įmonėse ir naujoje miesto turgavietėje. Pastarojoje jau visai netrukus atsivers naujos galimybės verslui.

Naujai įrengtoje Pagėgių miesto turgavietėje numatyti įrengti prekiautojams patogūs paviljonai, stoginės, automobilių stovėjimo aikštelės bei privažiavimo keliai, apšvietimas bei elektros tiekimo tinklai, viešieji tualetai.

Smulkus verslininkavimas šioje Pagėgių vietoje vykdomas nuo seno, tačiau kultūrinį ir ūkinį verslumą suaktyvino pastaraisiais metais rengiamas, šiais metais Žemės ūkio ministerijos Tautinio produkto sertifikatu sertifikuotas pagal senas krašto tarpukario tradicijas organizuojamas renginys „Žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“ Šv. Martyno dienai paminėti.

Čia, jau kaip tradicija, kasmet savo produkcija prekiauja ūkininkai, produkciją siūlo įvairūs amatininkai, sūrių, medaus, įvairių mezginių, molinių dirbinių, šiaudinių krepšių, žvakių ir kitų rankdarbių pardavėjai.

Planuojama, jog verslumui Pagėgių krašte skatinti ir ateityje bus pasitelktas ES finansavimas. Verslininkus planuojama pritraukti besikeičiančiu Pagėgių miesto „veidu“ – rekreaciniams poilsio ir sveikatinimo poreikiams pritaikyta teritorija miesto širdy, kur, planuojama, bus sukurtas pagrindinis traukos centras, buriantis krašto bendruomenes renginiams, sueigoms, laisvalaikiui praleisti.

Suformuoti vandens telkiniai, pėsčiųjų bei dviračių takai, aktyvi poilsio zona „Veloparkas“ bei žaidimų aikštelė vaikams, aktyvaus poilsio sporto aikštelė, amfiteatras ir kita renginiams, parodoms, koncertams pritaikyta infrastruktūra suteiks didesnes galimybes į kraštą atkeliauti verslui.

Verslą kurti ir plėtoti Pagėgių krašte nusprendę verslininkai turi puikų tarptautinį bei tarpmiestinį susisiekimą – per Pagėgius nusidriekęs 141 kelias – vienas ilgiausių Lietuvoje kelių, kuriuo vyksta intensyvus krovininio transporto eismas. Itin patogus transportavimui netoliese esantis A12 – Lietuvos magistralinis kelias, jungiantis Latvijos sieną, Šiaulius, Tauragę ir Rusijos sieną.

Pagėgiai gali pasigirti gera geografine padėtimi – netoliese yra Rusijos siena, uostamiestis už 92 km., Kaunas – 149 km, Kaliningrado miestas – 136 km. Dar vienas susisiekimo privalumas – besidriekianti geležinkelio trasa per Pagėgių miestą. Verslininkai turi galimybę išnaudoti unikalias, iki šiol mažai pasitelktas Nemuno teikiamas galimybes. Turtingą istoriją bei kultūrą turintis Pagėgių kraštas – puiki niša turizmo verslui bei idėjoms vystyti.

Verslininkams palankus ir naudingas būtų Pagėgių kaip tikslinės teritorijos teikiamų galimybių išnaudojimas. Tokiose teritorijose įsikūrusiems verslininkams rengiant projektus finansavimui gauti, taikomi palankesni vertinimo kriterijai.

Pagėgių savivaldybės vadovai siekia pritraukti ne tik stambiuosius investuotojus, tačiau ir smulkųjį verslą – norint pagerinti sąlygas įsikurti verslui Pagėgių krašte, priimtas sprendimas atnaujinti smulkaus verslo rėmimo fondą, kuris leistų sumažinti finansinę naštą Pagėgių krašte investuojantiems ir darbo vietas kuriantiems smulkiesiems verslininkams.

Garsiame savita kultūra, meile Mažajai Lietuvai – knygnešių, rašytojų, lietuvininkų bei raštijos gimtinėje – Pagėgių krašte investuoti nusprendę verslininkai čia sutiks ne tik kraštą mylinčius, draugiškus gyventojus, darnias bendruomenes, bet ir pozityvų bei geranorišką vietos valdžios požiūrį į investuotoją.


Straipsnio komentarai

vailokas2016-02-22
uzsakytas straipsnis... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tai2016-02-16
seku seku pasaką - rinkimai artėja Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pamokslininkas2016-02-16
Dar viena pasaka. Visa kalba tik sukasi kaip pasivogti pinigų. Koks verslininkas gali kurtis, kai tokio lygio korupcija. O tie visi ale verslininkai susirišę su chamskiais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ūūūūūūū2016-02-14
pagėgiai moka susitvarkyt o šilutė skesta šiukliu ir bruzgynu savartyne net bednesniem žmonėm maista skaičiuoja Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-02-14
investicijų ir investitorių tikrame gyvenime nebūna. tai tik priedanga karinėms operacijoms, nors aišku ir paprastiems žmonėms yra sudaromos "sąlygos" investuoti, bet tai taip sugalvota kad jiems tai gali baigtis tik psichiatriniais simptomais. Čia greičiausiai pagėgiuose įsitvirtinę gražulio kelninkai su apseilėtais seilinukais bando išsidrožti lazdelę kad galėtų pasiremti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka