Nafta iš Irano jau plukdoma į Europą: kainos vėl smuko

2016-02-17, lrytas.lt
lrytas.lt nuotrauka
lrytas.lt nuotrauka
Khargo salos terminale Irane nafta pripildytas tankeris jau juda Europos link. Tanklaivis „Total SA“ naftą plukdo į Prancūzija, ir tai bus pirmasis juodojo aukso krovinys po to, kai šaliai buvo atšauktos sankcijos, rašo „Bloomberg“.

Tanklaivis priklauso kompanijai „Litasco“, kuri vykdo užsakymą koncernui „Lukoil“. Agentūros duomenimis, „Lukoil“ ir Ispanijos bendrovė „Compania Espanola de Petroleos“ praėjusį mėnesį suplanavo transportuoti naftą iš Irano į Europos uostus.

Tanklaivis gabena iki 1 milijono barelių naftos. Tačiau jau artimiausiu metu nafta pajudės ne tik į Prancūzijos, bet ir Ispanijos bei Kinijos uostus. Dar šią savaitę iš Irano bus išgabenti mažiausiai 4 milijonai barelių naftos.

Po pranešimo apie pirmąjį tanklaivį su Irano nafta, jos kaina dar labiau smuko pirmadienį. Brent tipo nafta smuko iki 33,31 JAV dolerio už barelį, o WTI ateities sandorių nafta – iki 29,33 JAV dolerių.

„Iranas ruošiasi įpilti alyvos į ugnį rinkoje“, – sakė „Fat Prophets“ analitikas Davidas Lennoksas.

Sausio 16 dieną buvo panaikinta dauguma sankcijų Iranui. Iki sankcijų paskelbimo Iranas per dieną eksportuodavo 2,3 milijonus barelių naftos.

Analitikų nuomone, Iranas bandys padidinti naftos gavybą 100 tūkstančiu barelių per parą (3,7 proc. augimas), tačiau palaipsniui naftos eksportas ir gavyba dar labiau augs.

Irano naftos ministras Bidžanas Namdaras Zanganexas anksčiau žadėjo, kad „bet kokia kaina“ bus didinama naftos gavyba. O eksportą ketinama padidinti iki 1,5 milijono barelių per dieną.


Straipsnio komentarai

..2016-02-20
niekas čia neplukdoma. cžvistai tik cžvistinasi plaudami pinigus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka