Vasario 16-ąją Rusnė papuošta vėliavėlėmis

2016-02-19, Stasys BIELSKIS
Šventės Rusnės miestelyje akimirkos.
Šventės Rusnės miestelyje akimirkos.

Vasario 16-osios vidurdienį rusniškiai ir miestelio svečiai buvo pakviesti ateiti prie senojo Peterso tilto, paminėti Lietuvos gimtadienį iškyloje prie vandens. Žmonės, kaip visuomet, čia atvyko su šeimomis, su draugais, su gera nuotaika, karšta arbata ir naminiais skanėstais sau bei kaimynui. Rusniškių buvo prašoma atsinešti po vėliavėlę ir jomis papuošti upės krantą.

Šį renginį organizavo Rusnės seniūnija, bendruomenė „Rusnės sala“ ir Rusnės „Salos etnokultūros centras“.

Pirmoji kalbėjusioji Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė pasidžiaugė, kad šiandien Dievas myli rusniškius, yra saulėtas gražus oras ir, žinoma, vėjas prie vandens. „Mūsų gražiausios šventės dėka mes esame kartu ir galime mūsų Lietuvos gimtadienio proga sugiedoti valstybės himną – Tautišką giesmę“, - kalbėjo seniūnė. O sugiedojus giesmę tęsė: „Nežinau, kaip jums, bet man visada mūsų Tautiška giesmė būna per trumpa. Šiemet, kaip ir pernai, turime valstybės vėliavą, kurią dovanojo šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kiekvienais metais Lietuvos gimtadienio šventę švenčiame vis kitaip, ir paprašome šią vėliavą pakelti vis kitokį žmogų“.

Šį kartą tai padaryti seniūnė pakvietė žmogų be didelių nuopelnų ir turtų, čia gyvenančio ir nuoširdžiai mylinčio Rusnės salą ir Lietuvą. Vėliavą pakviestas pakelti žmogus, kuris pastaraisiais mėnesiais visai Lietuvai garsina Rusnę. Tai vienas iš pretendentų dalyvauti šių metų „Eurovizijos“ konkurse – Valdas Lacko.

Renginio pabaigoje rusniškiai, išskleidę įvairiaspalvius skėčius, šlaite sukūrė gyvą žodį iš penkių raidžių - R U S NĖ.

Vasario 16-osios pramoga baigėsi liūdnai

O štai Rusnės šokių kolektyvo „Rusnietis“ šokėjai sumanė neįprastai paminėti valstybės gimtadienį – Vasario 16-ąją. Jie baidarėmis pramogavo apsemtose pamario krašto pievose.

Mat kiekvieną pavasarį pievas apsemia potvynio vanduo, laukuose atsiranda neaprėpiamo dydžio ežerai. Šiais metais dėl trumpos ir šiltos žiemos potvynis prasidėjo anksčiau, tad aštuoniems „Rusniečio“ kolektyvo nariams pavyko įgyvendinti dvejus metus puoselėtą svajonę – būtent Vasario 16-ąją pasiirstyti potvynio zonoje Lietuvos trispalvėmis ir trijų spalvų balionais papuoštomis baidarėmis.

Žmonės, keturias baidares papuošę dar ir savo šypsenomis, leidosi į vandens pramogas šalia apsemto kelio Šilutė–Rusnė, kuriame vandens gylis tądien siekė tik iki 10-ies centimetrų.

Pramogautojų šventinės nuotaikos nesugadino ir viena nesėkmė – išsimaudymas šaltame vandenyje. Šokių kolektyvo narė, Rusnės pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Solveiga Mockienė „Šilokarčemai“ sakė, kad tai atsitiko baidares persinešus per kelią į Žalgirių mišką. Vienai šokėjai belipant į baidarę ši apvirto ir moteris atsidūrė šaltame vandenyje.

Kitas šokėjas – Šilutės rajono apylinkės teismo teisėjas Robertas Povilaitis – „Šilokarčemai“ pasidžiaugė, kad jo tokia nelaimė negalėjo ištikti. Mat R. Povilaitis nesusigundė šia pasiūlyta pramoga, nes apsemtose pievose nebuvo gilu, o plaukioti sekliame vandenyje jam nebuvo įdomu.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

tik 2016-02-19
ŠAUNUOLIS VALDELIS SEKMĖS DIDELĖS Komentaras patinka Komentaras nepatinka
lietuvis2016-02-19
Čia ne ruskis raše,ruskiai normalūs
Čia amerikos agentas,tie kapitalistai tik traukia į save ,kas jiems naudinga, taip ir daug Lietuviu jau sugadino...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2016-02-19
Tu ruski, susiturėk šiek tiek gal? Šlyktu skaityti tokius komentarus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-02-19
kaip šlykštu šitie visi komunistinius na ir fašistinius laikus primenantys išverstakūriniai cžvistų "patriotizmai" ir paradai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar esate sėdę prie vairo išgėrę?