Rusniškės išlieta žvakė pripažinta aukščiausia Lietuvoje

2016-02-21, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
A. Jakštaitės galvoje - mintys apie dar didesnės žvakės liejimą.
A. Jakštaitės galvoje - mintys apie dar didesnės žvakės liejimą.

Dar praėjusių metų spalio pabaigoje vieninteliame Lietuvoje saloje įsikūrusiame miestelyje  išlieta žvakė milžinė, kuri aukštesnė net už visiems žinomą krepšininką Arvydą Sabonį. Ji oficialiai pripažinta aukščiausia žvake Lietuvoje.

Aagentūra „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo patvirtino pasiektą rekordą. Todėl išlieta Aurelijos Jakštaitės žvakė įrašyta į Lietuvos rekordų knygą.

„Šilokarčemoje“ rašėme, kad žvakė gimė Salos etnokultūros ir informacijos centre, edukacinės pamokos Rusnės vaikams metu. Sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicinė amatininkė, senojo žvakininkystės amato puoselėtoja A. Jakštaitė drauge su vaikais tuomet planavo išlieti žvakę iki 2 metrų aukščio, tačiau išliejo tokią, kuri net už visiems gerai žinomą krepšininką A. Sabonį didesnė. Žvakės aukštis siekia 2 metrus ir 29 centimetrus, o svoris – 7,1 kilogramo, yra nuo 5 iki 26,2 centimetrų skersmens. Ją padaryti užtruko apie tris valandas. 

A. Jakštaitės duomenimis, Lietuvos rekordų knygoje tai pirmasis toks rekordas. Iki šiol ilgiausios žvakės dar nebuvo.

„Labai džiaugiuosi gavusi patvirtinimą apie pasiektą rekordą. Apie tai sužinojau šeštadienio vakarą. Su vyru juokėmės, kad tai Valentino dienos dovana. Kalbėjome ir apie dar didesnės žvakės liejimą. Bet kol kas viską atidėjome į šalį. Yra daug darbų. Nebent kažką sugalvosiu staiga “, - sakė A. Jakštaitė.

Ne vienerius metus žvakes liejanti rusniškė renkasi tik natūralias medžiagas – bičių vašką ir lininę dagtį, kurios žvakei rekordininkei reikėjo keturgubos. Anksčiau skystas vaškas būdavo laikomas ant verdančių bulvių katilo, o patobulėjus technologijoms, jis laikomas ant kaitlentės.

Rekordo siekimas - tai vienas iš būdų, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie senąją žvakių liejimo techniką. 

 


Straipsnio komentarai

Vytas2016-03-24
jega tuoke y lova taip Komentaras patinka Komentaras nepatinka
O visai grazi2016-02-21
Grazi moteris. Daugiau tokiu siluteje Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-02-21
nelabai atrodo kaip rusniškė. labiau kaip iš tų kraštų kur būna pasaulio kraštai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Bz2016-02-21
Per kitas 3 h rekordas butu kaip mat pamustas:D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?