Renginys Lietuvos atkūrimo dienai ir tremtinių metams paminėti

2016-02-18, Etnografė-vadybininkė Audrė Bagdonaitė
Vainuto garbės piliečio knyga pasipildė V. Jasaitienės pavarde.
Vainuto garbės piliečio knyga pasipildė V. Jasaitienės pavarde.
Vasario 15-ąją Vainuto bendruomenės salėje vyko Lietuvos laisvės atkūrimo dienos ir tremtinių metų minėjimas. Sveikinimo žodį šia gražia Lietuvai proga sakė Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Savo dainas, skirtas Lietuvai, dainavo Bikavėnų moterų ansamblis „Žolyna” (vad. L. Mieliulytė) ir Vainuto folkloro ansamblis „Vainuta” (vad. L. Mieliulytė).

Tačiau tą dieną buvo švenčiamas ne tik Lietuvos gimtadienis. 2016 metai yra paskelbti tremtinių metais, todėl traukiniui nudundant buvo prisiminti mūsų tautai skaudūs įvykiai.

Tremtis – šis skaudus įvykis palietė ir Vainuto seniūnijos žmones. Tylos minute buvo pagerbti tie, kurių jau nebėra, o tremtiniai, dalyvavę renginyje, pasakojo apie savo skaudžius atsiminimus. Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus ir Gorainių, Bikavėnų bei Vainuto bendruomenių pirmininkės sveikino tremtinius už ryžtą, kantrybę, viltį ir meilę Lietuvai. Tremtinių dainas atliko Violeta Girdžiuvienė ir Gražina Dirgėlienė bei Gorainių bendruomenės nariai.

Šiais metais Vainuto garbės piliečio knyga, kurioje pasirašo seniūnijos nesavanaudiški ir pavyzdžiu laikyti žmonės, papildyta dar viena nuostabius darbus dirbančio, daug kančių ir vargo turėjusio, tačiau savo gyvenimą mokyti kitus paskyrusio žmogaus pavarde. Tai  tremtinė, ilgametė pedagogė, aktyvi Bikavėnų bendruomenės narė Valentina Jasaitienė.

Po visų gražių sveikinimų ir kalbų savo koncertą susirinkusiems dovanojo liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė” (vad. K. Budrys). Besiklausant kapelijos dainų visi buvo kviečiami neskubėti namo, pabūti, pabendrauti ir savo meile Lietuvai vieni su kitais pasidalinti.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2016-02-19
garbėtroškinių džigitų paradas. lietuvių nelabai ir matosi. matyt nuklipatinti ir akylai saugomi socialinių darbuotojų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
garbietroskos nori suspindet2016-02-18
o liaudis surunkulet, tai per tokius ir nyksta Lietuva.
is cia ir pradzia genocido saknuuuuuuuuuuuuu.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
svarbiausia fotogeniška valdžia 2016-02-18
o kad sprest nesamoningus darbus dėl mokyklos tai ka BALČYTI ir MERE gryštam į beraščiu ir bemoksliu era Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?