Dėkingumo gėlės įteiktos Švėkšnos bendruomenės atstovams

2016-02-19, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Švėkšnos bendruomenės atstovai, signataro K. Šaulio giminaičiai perėmė puokštę gėlių iš Prezidentės D. Grybauskaitės.
Švėkšnos bendruomenės atstovai, signataro K. Šaulio giminaičiai perėmė puokštę gėlių iš Prezidentės D. Grybauskaitės.
Vasario 15 dieną sostinėje Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vasario 16-osios akto signatarų artimiesiems perdavė gėlių kompozicijas, kurios buvo padėtos ant Lietuvos valstybės atkūrimo aktą pasirašiusių signatarų kapų. Dėkingumo gėlės perduotos ir švėkšniškiams.

Priėmė dėkingumo gėles

„Vasario 16-oji mūsų žvilgsnius visada nukreipia į dvidešimt signatarų. Jų pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas apie atkuriamą Lietuvos valstybę buvo paskelbtas okupuotoje, nuniokotoje, iškankintoje šalyje. Signatarų apsisprendimas mūsų valstybei visada buvo ir bus neįkainojamas. Tai – patriotinės misijos aktas. Tai ir geriausias atsakymas į klausimą apie atsakomybę ir pareigą savo Tėvynei“, – sakė Prezidentė tradicinėje ceremonijoje.     

Valstybės vadovė pabrėžė, kad į tą Lietuvai reikšmingą valandą signatarai atėjo sudėtingais keliais ir visiems laikams įžengė į Lietuvos istoriją, pažadinę ir pakėlę tautą, įkvėpę jai savigarbos ir drąsos. 

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Kazimiero Stepono Šaulio paminklas yra Stemplėse. Todėl jo artimieji stempliškiai Bronius Sabaliauskas su žmona Gene, Švėkšnos Šv. Apaštalo Jokūbo parapijos klebonas Saulis Katkus,  Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis dalyvavo organizuojamoje ceremonijoje ir priėmė Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės dėkingumo gėles.

Delegacija iš Švėkšnos bendruomenės kasmet vyksta parvežti Prezidentės dovanojamą kompoziciją nuo tada, kai šią tradiciją pradėjo Prezidentas Valdas Adamkus. Seniūnas A. Šeputis džiaugiasi, kad ją tęsia ir Prezidentė D. Grybauskaitė. „Sostinėje organizuojama gėlių įteikimo ceremonija – taip išreiškiama pagarba ne tik signataro artimiesiems, bet ir Stemplių kraštui, jo žmonėms“, - sakė Švėkšnos šeimininkas.

Stengiasi žinoti savo šeimos istoriją

Kasmet nuvykę priimti Prezidentės puokštę bendruomenės atstovai aplanko ir signataro K. Šaulio namus, kambarį, kur buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas. Jo namuose įteikiama ir Lietuvos Respublikos Seimo puokštė, kuri Vasario 16-ąją drauge su Prezidentės gėlėmis padedama prie K. Šaulio paminklo.

„Broniaus senelis buvo Kazimiero Šaulio pusbrolis. Jo mamos senelis ir Kazimiero tėvas buvo brolis su sese. Stengiamės žinoti savo šeimos istoriją. Nuvykę į Vilnių susitikome su giminaičiais, apsikeitėme kontaktais. Savo vaikams nuolat primename, kad negalime pamiršti savo šeimos istorijos“, - kalbėjo G. Sabaliauskienė.

Ne tik į sostinę vykusi parvežti gėlių delegacija, bet ir būrys švėkšniškių dalyvavo kitą dieną  suorganizuotoje Tautos ir valstybės šventėje. Seniūnijos gyventojai pirmiausia skubėjo į aukojamas Mišias Stemplių Šv. Aloyzo bažnyčioje. Po jų visi rinkosi prie Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro K. S. Šaulio paminklo. Prie jo buvo padėtos iš garbingų žmonių rankų įteiktos puokštės.

Vėliau šv. Mišios buvo aukojamos ir Švėkšnos Šv. Jokūbo bažnyčioje. Po jų švėkšniškiai rinkosi į šventinį koncertą Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos salėje.


Straipsnio komentarai

..2016-02-19
žydroji statinė pažydrino. kaip nesmagu žiūrėti į visus šituos komunistinius laikus primenančius tapšnojimus sau per petį.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
000000002016-02-19
man toks ispudis kad musu valdžios ponia musu LIETUVĖLIAI nieko gero nedirba tik blizgučius ir gelikes dovanoja ir CAMERONUI nuvaževus į es vadovauja su MERKEL ir daugiau naudos LIETUVAI nėra iš jos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?