„Klevo lapų“ rizika: už nedidelį pažeidimą – didelės problemos

2016-02-19, gazas.lt, 15min.lt, sauguskelyje.lt
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Klevo lapas
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Klevo lapas
Išlaikę vairavimo egzaminą, vairuotojai atsipalaiduoti negali. Už kai kuriuos Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus jie turi grįžti į vairavimo mokyklą ir išklausyti papildomus kursus, o tą padaryti pamiršus, iš naujo laikyti egzaminus. Ko turėtų saugotis pradedantieji vairuotojai?

Vairuotojams aktualiame Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme numatyta, kad pradedantiesiems vairuotojams išduodamas 2 metus galiojantis pažymėjimas. Į 10 metų galiojantį vairuotojo pažymėjimą jį, praėjus 2 metams, bus galima pakeisti tik jeigu per tą laikotarpį nebuvo pažeisti kai kurie KET reikalavimai.

Kokios tos taisyklės? Pėsčiųjų nepraleidimas perėjoje, lenkimas neleistinoje vietoje, mobilaus telefono naudojimas vairuojant, KET nurodytas įspėjamųjų signalų nenaudojimas, neteisingas važiavimas per sankryžą, saugos diržo ar šalmo (motociklininkams) nenaudojimas, greičio viršijimas daugiau nei 10 km/val., vairavimas neblaiviems ar eismo įvykio sukėlimas, per kurį buvo sutrikdyta kitų žmonių sveikata.

Už šiuos KET pažeidimus 2 metų stažo neturintys vairuotojai, nepraėjus vieneriems metams nuo pažeidimo padarymo, turi baigti papildomo vairuotojų mokymo kursus.

Reikėtų įsidėmėti, kad apie tai policijos pareigūnai neinformuoja – apie papildomus mokymus sužinosite tik VĮ „Regitra“, norėdami pasikeisti vairuotojo pažymėjimą į nuolatinį. O tada, jeigu bus praėję daugiau nei vieneri metai po pažeidimo, teks perlaikyti vairavimo egzaminą ir iš naujo 2 metus gyventi su laikinu pažymėjimu.

„Taip žmogui, kuris tik gauna pažymėjimą, yra siunčiama žinia, kad jis dar nėra visavertis vairuotojas. Jis turi būti paklusnesnis, atsargesnis – jo atžvilgiu gali būti taikomis griežtesnės sankcijos negu kitiems vairuotojams“, – po šio įstatymo priėmimo yra sakęs „Regitros“ direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Jis pabrėžė, kad būtent maža patirtis yra vienas iš trijų faktorių, kuriuos sudėjus gautume rizikingiausią eismo dalyvį. Kiti du faktoriai – jaunystė bei vyriška lytis. Šiuos tris faktorius atitinkantis vairuotojas turi maždaug tris kartus didesnę tikimybę sukelti eismo įvykį nei bet kuris kitas.

Papildomus vairuotojų kursus rengia vairavimo mokyklos, jie kainuoja apie 100 eurų. Į juos įeina bent 45 min. trukmės KET pažeidimo analizė, tokios pačios trukmės teorijos kursas apie KET naujoves ir pan., 90 min. psichologijos kursas bei 45 min. praktinis vairavimas. Po visų kursų reikia atlikti žinių patikrinimo testą.


Straipsnio komentarai

.. to Jonas2016-02-20
man studijuoti nereikia. man krenta iš karto į akis kai kažkas ne savo vietoje. o būnant ne savo vietoje paprastai ir neįmanoma nieko daryti tik vykdyti kažkokius įsakymus dėl kurių po to norėsis bėgti į savo vietą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jonas2016-02-20
Komentatoriau, gerai išsistudijuok savo pavardę, tai žiūrėk bus nelietuviška, ko kabinėjies prie kitų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-02-19
šuminas neskamba kaip lietuviška pavardė. ar jis turi leidimą gyventi ir registrintis lietuvoje? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?