Paskelbė geriausius šalies eksportuotojus ir Metų verslininkę

2016-02-21, lrytas.lt
lrytas.lt nuotrauka
lrytas.lt nuotrauka

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA), kaip ir kasmet, apdovanojo labiausiai nusipelniusias įmones eksporto srityje, taip pat pagerbė iškiliausią verslininkę moterį.

„Lietuva gali didžiuotis savo kuriamais produktais ir drąsiai juos eksportuoti. Lietuva – maža šalis, tačiau sumanių ir energingų verslininkų dėka galime konkuruoti pasaulyje ir šitaip būti didelė valstybė.

Atskirai noriu paminėti mūsų moterų verslininkių indėlį į verslo plėtrą. Todėl buvo įsteigta Metų verslininkės nominacija. Noriu palinkėti, kad aukštai iškelta kartelė nebūtų nuleista“, – kalbėjo LPPARA prezidentas Šarūnas Kliokys.

Iškilmėse Vyriausybės rūmuose apdovanotuosius sveikino premjeras Algirdas Butkevičius.

A.Butkevičius pasidžiaugė, kad verslas sugebėjo augti net ir esant sudėtingai geopolitinei padėčiai. Jis manė, kad investicijos tokiomis aplinkybėmis trauksis, tačiau jos didėjo.

„Žmogui reikia, kad būtų ramu, kad galėtų pasitikėti, kad investicijos pasiteisins, kad žmonės darbštūs, kad valstybė orientuota į eksportą. Nes tai ekonominis valstybės pagrindas.

Vien tikslą iškelti nepakanka. Kad tikslas virstų rezultatu, turi būti ir konkretūs veiksmai, gera strategija“, – per iškilmes Vyriausybėje kalbėjo jos vadovas A.Butkevičius.

Apdovanojo iškiliausią verslininkę

Penkioliktą kartą Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (LPPARA) rengtuose apdovanojimuose įvertinta bei specialiu prizu apdovanota Lietuvos metų verslininkė-vadovė. Šis titulas šiemet atiteko bendrovės „Baldai Jums“ pagrindinei akcininkei ir finansų vadovei Nijolei Meškauskienei.

Jonavoje veikiančios baldų gamybos įmonės „Baldai Jums“ pagrindinė akcininkė ir finansų vadovė N.Meškauskienė padėjo įmonei per praėjusius metus daugiau nei penktadaliu padidinti bendrovės eksportą ir beveik tiek pat pagerinti bendrųjų pajamų rodiklius.

„Šis apdovanojimas man buvo netikėtas, tačiau, kaip ir kiekvienam žmogui, jis labai reikšmingas. Vertinu tai kaip didžiausią savo gyvenimo įvertinimą“, – kalbėjo N.Meškauskienė.

Ji patikino, kad tai viso kolektyvo nuopelnas. 2014 metais „Baldai Jums“ buvo nominuotas kaip geriausias darbdavys.

Išrinko geriausius eksportuotojus

Lietuvos eksporto prizas teikiamas už reikšmingus nuopelnus Lietuvos ūkiui, aukštus eksporto rodiklius.

Lietuvos eksporto prizu už praėjusių metų laimėjimus įvertinta pakavimo medžiagų iš polimerinių plėvelių gamybos įmonė „Lietpak“, pramoninės biokuro katilinių įrangos projektavimu ir gamyba užsiimanti bei automatizavimo, montavimo, eksploatavimo paslaugas teikianti bendrovė „Enerstena“. Apdovanotos ir durpių gavybos ir substratų gamybos įmonė „Klasmann-Deilmann Šilutė“, Panevėžio bendrovė „SIWood“, gaminanti dailylentes ir vidaus apdailos detales bei Baltijos šalių metalinių vamzdžių apdirbimo rinkos lyderė bendrovė „Statga“.

Už kokius nuopelnus įvertintos šios bendrovės?

Lietuvos kapitalo įmonė „Lietpak“ yra įkūrusi savo atstovybes Švedijoje, Lenkijoje ir Rusijoje, o savo produkciją šiuo metu eksportuoja į 33 pasaulio šalis. Įmonė per praėjusius metus savo eksporto pajamas padidino beveik dešimtadaliu.

Nuo 2002 metų energetikos rinkoje dirbanti įmonė „Enerstena“ gerai žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir Prancūzijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Ukrainoje ir Baltarusijoje. 2014 metais įmonės eksporto pajamos išaugo 28 proc.

Bendrovė „Klasmann-Deilmann Šilutė“ savo produkciją realizuoja daugiau nei 80 pasaulio šalių, o eksporto pajamas skaičiuoja dešimtimis milijonų eurų. Pernai jos augo beveik 10 proc. Ši įmonė eksportuoja į egzotiškas  šalis, tokias kaip Malaizija.

Įmonė „SIWood“ eksportuoja 99 proc. savo produkcijos. Didžioji dalis jos iškeliauja į Norvegiją ir Švediją. Įmonės eksportas per pastaruosius 5 metus išaugo daugiau nei 60 proc.  Tapo švedų koncerno dalimi. Įmonės apyvarta padidėjo net šešis kartus.

JAV, Skandinavijos ir Beniliukso šalių rinkose įsitvirtinusi bendrovė „Statga“ savo eksporto pajamas per praėjusius metus padidino daugiau nei 22 mln. eurų. Teikia metalo apdirbimo paslaugas.

Įteikė žvaigždes

Darbo žvaigždės apdovanojimas pirmą kartą buvo įsteigtas 1939 metais. Tai – aukščiausias Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų apdovanojimas. Darbo žvaigždė turėjo valstybės ordino statusą, juo už darbą Lietuvos ūkio gerovei buvo pagerbiami labiausiai pasižymėję verslininkai bei tarnautojai. Prieškario metu rūmų teikimu ordiną skirdavo finansų ministras, o jį teikdavo prezidentas.

Šis apdovanojimas įteiktas porolono ruošinių gamyba užsiimančios ir produkciją į 23 šalis eksportuojančios bendrovės „Vita Baltic International“ generaliniam direktoriui Vladislavui Gunevičiui, taip pat į naująjį cechą Utenoje beveik 3 mln. eurų praėjusiais metais investavusios „Baltijos polistirenas“ prezidentui Kęstučiui Dagiliui. Sidabrinė „Darbo žvaigždė“ taip pat atiteko krakmolą popieriaus, kartono ir maisto pramonei gaminančios bendrovės „Amilina“ valdybos pirmininkui Danui Tvarijonavičiui.

Taip pat pagerbtas ir 11 įmonių valdančio holdingo kompanijos „Kamineros grupė“ įkūrėjas, vadovas ir savininkas Arūnas Tuma. Darbo žvaigždės apdovanojimas įteiktas ekologinio žemės ūkio ir investicijų įmonių grupės AB „Agrowill Group“ valdybos pirmininkui Kęstučiui Juščiui.

„Tai yra geriausia šalis daryti verslą“, – sakė K.Juščius.


Straipsnio komentarai

..2016-02-21
vaivorykštinių cžvistėlių garbėtroškinis paradas. dalyvavimas turbūt būtinas, o kitaip dar gali gauti ir žvaigždę už blogai atliktą darbą ant akmeninės sienos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-02-21
kliokys neskamba kaip lietuviška pavardė. ar turi leidimą gyventi lietuvoje? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?