Dėl tuberkuliozės nepatikrinta pusė vaikų, kuriems tai turėjo būti padaryta

2016-02-22, lrt.lt
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
Lietuvoje pernai dėl tuberkuliozės nepatikrinta pusė vaikų, kuriems tai turėjo būti padaryta.
 
Sveikatos apsaugos viceministrė Laimutė Vaidelienė agentūrai BNS sako, kad dėl šios situacijos kaltos ir brangų tuberkulino preparatą taupančios įstaigos, ir tėvai, kurie baiminasi teigiamo testo rezultato. Pabrėžiama, kad šiuo testu nustatytas infekuotumas dar nereiškia ligos ir toks vaikas negali užkrėsti kitų. Pernai vadinamasis Mantu testas buvo atliktas kiek daugiau nei 31 tūkstančiui vaikų. Tačiau tai tik pusė visų, kuriems toks mėginys turėjo būti atliktas.

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą tvarką, šis mėginys turi būti kasmet atliekamas 7-erių metų, taip pat rizikos grupėms priklausantiems vaikams. Pasak L. Vaidelienės, anksčiau rodiklis buvo dar prastesnis, ir duomenys pagerėjo tik 2013 metais šeimos gydytojus pradėjus skatinti už tuberkulino mėginio atlikimą.


Straipsnio komentarai

..2016-02-22
kažin ar kas patikrino laimutės diplomus, dokumentų ir tapatybės tikrumą? Vaidelienė neskamba kaip lietuviška pavardė. Čia kažkokia iš piršto išlaužta stribinė. Ar turi leidimą gyventi lietuvoje? Čia daktarų grupuotės KGB-CŽV-istai išsitraukė iš stalčiaus jau šiek tiek primirštą, bet plačiai sovietų sąjungoje naudojamą prievartos priemonę - priverstinį gydymą. Labai uoliai violetiniai cžvistai bando įtikinti lietuvius kad jie labai nesveiki ir tuoj mirs tame safari tipo cžv konclagerio dievų miške. O jeigu nepatikės tai įtikins priverstinai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?