Kaimynystės programa įtakoja glaudų kultūrinį bendradarbiavimą

2014-11-13, Ingrida Jokšienė, Vyriausioji specialistė kultūrai

Jau daugelį metų Pagėgių savivaldybė bendradarbiauja su Sovetsko (Rusijos Federacija) miesto savivaldybe: keičiamasi kultūrinėmis delegacijomis, meno kolektyvais, vykdomi bendri projektai, įrenginėjami sporto ir laisvalaikio aikštynai, organizuojamos vaikų vasaros stovyklos ir kt.

Šiuo metu baigiasi porą metų vykdytas projektas “Turizmo informacijos sistemos ir kultūros turizmo infrastruktūros plėtra Pagėgių-Sovetsko regione II etapas“. Projekto partnerių – Sovetsko miesto administracijos – vykdytų veiklų bei projekto rezultatų aptarimas įvyko baigiamojoje  konferencijoje, Sovetske.

Sovetsko meras Nikolaj Nikolajevič Vojyščev, savivaldybės administracijos kultūros ir jaunimo valdybos vedėja Ana Petrovna Kulijeva priėmė gausią Pagėgių savivaldybės delegaciją, kurioje buvo administracijos direktorė Dainora Butvydienė, projekto vadovė savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Loreta Razutienė ir projekto specialistai.

Meras, sveikindamas konferencijos dalyvius akcentavo, kad abu pasienio miestelius sieja daug bendrumo sauganti istorinė praeitis, kurios nevalia ignoruoti. Anaiptol, ji, pasak miesto vadovo, turi tarnauti tarpkultūriniam, tarpvalstybiniam dialogui. Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė dėkojo projekto koordinatoriams, specialistam už darnų, konstruktyvų darbą ir palinkėjo neapleisti bendradarbiavimo srities teikiant kitas paraiškas finansavimui gauti.

Pagėgiškiai, kaip vadovaujantys projekto partneriai, džiaugėsi Sovetske įrengtu ir atidaromu nauju turizmo centru. Naujasis TIC vadovas Artiomas Borisovas pristatė savo įstaigos planus ir perspektyvas. Na o kadangi lapkričio 14 dieną Pagėgių savivaldybėje, Vilkyškiuose, bus atidarytas pilnai rekonstruotas turizmo centro pastatas, apie jo veiklą kalbėjo ir šio centro vadovė Ilona Meirė.

Šios konferencijos pagrindiniu simboliniu akcentu tapo bendradarbiavimo sutarties tarp Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus ir Sovetsko miesto muziejų pasirašymo. Direktorės Liudvika Burzdžiuvienė ir Anželika Špiliova trumpai pristatė savo įstaigų veiklą, pasidalijo ateities planais ir bendradarbiavimo tarp muziejų perspektyvomis.

 

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?