Stankaičių kaimo gyventojai jaučiasi lyg izoliuoti nuo visuomenės

2016-02-24, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Šiuo keliu kasdien važiuoja Sakūtėlių ir Stankaičių kaimų gyventojai.
Šiuo keliu kasdien važiuoja Sakūtėlių ir Stankaičių kaimų gyventojai.

Greit galėsime nubraižyti žemėlapį, kuriose Šilutės rajono vietose yra pasibaisėtinos būklės žvyrkeliai. O jų tikrai netrūksta. Galime net pastebėti tai, kad jų tik daugėja. Šį kartą į mus kreipėsi netekę kantrybės Stankaičių kaimo (Saugų sen.) gyventojai. Pabandėme išsiaiškinti, ar jų bėdos bus išspręstos.

„Dėl kelio nebėra kur kreiptis. Jį prašėme sutvarkyti ne kartą. To net reikalavome. Tačiau niekas nepasikeitė. Jūs - mūsų paskutinioji viltis“, - šiais žodžiais savo laišką pradėjo Stankaičių kaimo gyventoja Jūratė Kasparavičė. Ją kreiptis į „Šilokarčemą“ įpareigojo stankaitiškiai. Pasak moters, dėl neūkiškumo, aplaidumo kelias, kuriuo naudojasi Sakūtėlių ir Stankaičių kaimų gyventojai, yra pasibaisėtinos būklės.

„Kasmet šiuo laiku minėtas kelias yra tokios pat būklės – duobėtas ir pavojingas vairuotojams. Jau nekalbu apie nepatogumus tų, kurie važiuoja į parduotuvę dviračiu. Jaučiamės lyg izoliuoti nuo visuomenės. Kaime daug senyvo amžiaus žmonių, kuriems reikia ir maisto, ir vaistų, ir pas gydytoją nuvažiuoti. Tačiau jiems tai sudėtinga padaryti. Gyventojai 1,7 km atkarpą važiuoja penkiolika minučių – klimsta duobėse, gadina automobilius... Ir taip kasmet! Šiuo keliu važinėja kasdien ir Savivaldybei priklausantis mokyklinis geltonas autobusiukas. Jis taip pat nuolat remontuojamas. Vaikai vežami nesaugiu keliu. Siūlau atvykti ir išbandyti šią trasą. Pažiūrėjus ir optimistiškesnės pusės – gal šią trasą būtų galima pritaikyti ekstremalių pojūčių mėgėjams kaip pramogą? Tik, deja, kai reikia kasdien važiuoti šiuo keliu, optimizmo nelieka nė lašo“, - rašė skaitytoja.

Apie šį kelią puikiai žino ir Saugų seniūnė Dalia Rudienė. Klausėme jos, kada jo būklė pasikeis, ir apskritai, ar ji kada nors pasikeis? „Žinoma, kad pasikeis. Žmonės yra labai nekantrūs. Ką padarysi.  Jie pasirinkę gyventi tokioje teritorijoje. Jie turi tiesiog priprasti“, - sakė Saugų šeimininkė. Pasak jos, dar prieš savaitę sudarytas seniūnijos kelių greideriavimo planas. Darbai nepradedami dėl dabartinių oro sąlygų, nes atliktas darbas būtų bergždžias. Anot seniūnės, gautųsi košė, o dėl nuolatinio lietaus atsirastų dar didesnės duobės. „Būtų tik pinigų išmetimas. Jie puikiai žino, kad tokiomis oro sąlygomis nieko nepadarysi. Laukiam. Saulė praėjusią savaitę tik vieną dieną pašvietė. Reikia kokių dviejų ar trijų dienų, kad ji šviestų, jog keliai nusausėtų. Toliau tik lyja, šlapdriba. Nieko negalime daryti“, - tęsė D. Rudienė. Ji teigė, kad supranta, kokius nepatogumus patiria žmonės. Minėtu keliu ir pati ne kartą važiavo. „Važiuoji dvidešimt kilometrų per valandą greičiu ir tiek. Žinau, kad dabar to kelio tvarkyti negalime. Kelio būklė tikrai yra prasta. Be kalbų - jis bus tvarkomas“, - garantavo seniūnė.

Belieka tikėti, kad D. Rudienė savo žodžio laikysis ir žmonės dėl duobėto kelio nebepatirs nepatogumų.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2016-02-24
cžvistai violetinasi ant drąsos kelio Komentaras patinka Komentaras nepatinka
TIPO JIE TVARKYS PATIKĖJOM 2016-02-24
VISAIS LAIKAIS KAIMUOSE ŽVIRKELIUS GREDERIUODAVO O DABAR NIEKAM NERUPI SAKO GAUS TIPO EURO PARAMOS IR SUTVARKYS KAIMO VISUS ŽVIRKELIUS KIEK METU JUOS TVARKO KELIS IŠASFALTAVO O KIEK MILIJONU Į KIŠENE VALDININKAI ISIKIŠO KELIU VIRŠININKAS NAMA PER PUSMETI PASISTATĖ IR SUNELIUI TRIS MAŠINIKES PAKEITĖ Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?