Šyliškiai siekia suburti visus bendrai veiklai

2016-02-24, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Gardamo seniūnijos Šylių kaimo bendruomenės „Švylys“ nariai skubėjo į visuotinį narių susirinkimą. Jo metu patvirtinta nauja revizijos komisija, aptarti per praėjusius metus nuveikti darbai, suplanuotos naujos veiklos.

Nepamiršta padėkoti

Penkti metai bendruomenei vadovauja Arūnas Juozas Uselis. Drauge su bendruomenės taryba bei kitais kaimo aktyvistais jis siekia suburti ne tik šyliškius, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus. Todėl susirinkime dalyvavo daug svečių ir iš kitų kaimų. Pirmiausia paminėta Vasario 16-oji. Įteiktos padėkos seniūnaitei Adelei Biurkland - už nepriekaištingą visuomeninį darbą, už siekimą, jog Šyliuose būtų kuo labiau skiepijamas patriotiškumas, už nuolat prižiūrimą valstybingumo simbolį – kryžių, esantį gyvenvietėje, Povilui Gečui – už aktyvią veiklą, įvairių idėjų skleidimą, Vaidai ir Vaciui Mockams – už norą prisidėti prie bendruomenės gerbūvio. Daug gražių padėkos žodžių ištarta ir kitiems bendruomenės aktyvistams.

Susirinkimo dalyviai patvirtino ir naują revizijos komisiją. Ją nuo šiol sudaro Audronė Miklovytė, Jurgis Šakys bei Regina Dambrauskienė.

Bendruomenės narių gretas papildė trys nariai: Nijolė Ragelskienė, kuri tapo bendruomenės projektų finansininke, Arūnas Ragelskis ir Arūnas Lileikis. Kitą dieną prašymą tapti bendruomenės nare įteikė ir Alina Bambalienė.

Pirmininkas A. Uselis džiaugėsi, kad itin glaudus ryšys yra tarp bendruomenės ir Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriaus. Todėl jie gali drauge planuoti, organizuoti įvairius renginius, susitikimus, pasibuvimus. Anot A. Uselio, tai didelis nuopelnas ten dirbančių pedagogių Vandos Pocienės bei Aldonos Jonikaitienės.

A. Uselis informavo, kad praėjusiais metais bendruomenė gavo finansavimą iš Žemės ūkio ministerijos. Todėl įsigijo 7 stalus, du iš jų - lauko, 20 lauko kėdžių, 30 – biuro kėdžių.

Kad bendruomenės narės dažniau rinktųsi ir drauge šeimininkautų, nupirkta ir elektrinė viryklė su orkaite. Nepamiršta pasirūpinti ir jaunimu bei visais norinčiais pajudėti. Jie jau naudojasi dviračiu- treniruokliu, atsilenkimų suoleliu, gimnastikos kamuoliais, pulo stalu, smiginio žaidimu.

Suplanavo naujas veiklas

Bendruomenė pernai teikė projektą ir Kultūros ministerijai, tačiau jis nebuvo patvirtintas. Jei būtų gautas finansavimas, tuomet būtų atkritę daugybė rūpesčių organizuojant tradicinę kaimo šventę „Gandro dovanos“. Tačiau šyliškiai nenusimena, sako, kad ras būdą, kaip tai padaryti ir šiemet. Ji vyks rugpjūčio mėnesį.

Suplanuotas ir Motinos dienai paminėti skirtas renginys. Liepą šyliškiai vyks gerosios patirties pasisemti į Naisius.

Ketinama visus norinčius pamokyti ir vilnos apdirbimo paslapčių. Vykdydami projektą „Vilnos kelias“  jo dalyviai galės sužinoti, kaip vilna tampa siūlais, kaip jie dažomi natūraliais dažais.  Planuojama iš jų pagamintus gaminius nuvežti į Žemaičių Naumiesčio senelių globos namus „Senjorų Eldoradas“.

Susirinkimo metu aptartos galimybės sukurti ir Šylių kaimo ansamblį. Atsirado nemažai norinčių dainuoti. Todėl Vladimiro Seveljevo iniciatyva artimiausiu laiku bus organizuojami užsiėmimai.

Šyliai turi tik vieną patalpą įvairiems kaimo renginiams - bendruomenės namų salę. Čia vyksta bendruomenės renginiai, įvairių švenčių minėjimai. Neretai ir vietiniai gyventojai prašosi čia leisti švęsti asmenines šventes. Tačiau salei labai reikia remonto. Vis ieškoma galimybių, kaip šiuos darbus atlikti. Praėjusiais metais čia buvo sutvarkytas apšvietimas – pakeistos lepos. Šiuos darbus už simbolinę kainą atliko auksarankis Ramūnas Mockus.

Tą vakarą niekas neskubėjo skirstytis. Visi mielai žiūrėjo Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriaus mokinių pasirodymą,  Žemaičių Naumiesčio mėgėjų dramos teatro spektaklį „Meilės eliksyras. Visų širdis sušildė ir Inkaklių kaimo kapelos „Šilo aidai“ koncertas.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

gerietė2016-02-25
Nemokame mes džiaugtis kitų sėkme. Žvelkime į gyvenimą optimistiškiau, pozityviau, vertinkim žmonių neatlygintinai atliekamus darbus, kurie puošia mūsų gyvenvietę ir mūsų sielas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.0 to ..2016-02-24
O tu, žiūriu, prijaunčianti vaivorykštėms? :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-02-24
vaivorykštinių garbėtroškinių paradas. violetiniai keliai nuo drąsaus klupinėjimo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?