2014–2015 metų šildymo sezonas Pagėgių savivaldybėje

2014-11-16, Evaldas FETINGIS
Pagėgių komunalinio ūkio direktorius S. Vaičiūnas
Pagėgių komunalinio ūkio direktorius S. Vaičiūnas

Nenumaldomai artėjant žiemai, Lietuvoje jau prasidėjo šildymo sezonas. Pagėgiai – ne išimtis. Pagėgiškiai šiluma džiaugiasi nuo spalio 22 dienos, kuria juos aprūpina Pagėgių komunalinis ūkis.

Šildymo sezono startas

Lyginant su pernykščio šildymo sezono pradžia, šiemet ji yra ganėtinai vėlyva. 2013 metais šildymo sezonas Pagėgiuose prasidėjo spalio 4 dieną. Pasak Pagėgių komunalinio ūkio direktoriaus Sauginto Vaičiūno, praėjusi žiema buvo labai palanki šildymui, deja, neaišku, kas bus šiemet. Pagėgių gyventojai šiluma yra aprūpinami už tokią pačią kainą kaip ir prieš metus: 0,236 Lt/m3 su PVM. Direktorius teigė, kad žiemos sezonas pelno ūkiui neatneša. Anaiptol, kartais tenka stebėti situaciją, jog nebūtų patirti nuostoliai.

Pasiruošimas žiemai

Komunalinis ūkis žiemai ruošiasi iš anksto. S. Vaičiūno teigimu, pasiruošimas prasideda dar vasarą. Pagrindinis tikslas yra pasirūpinti žaliavomis, kurios užtikrins šilumą pagėgiškių namuose, tačiau tai ne vienintelis dalykas, kuriuo reikia rūpintis. Kiekvienais metais yra planuojamas katilinės darbas, darbuotojai yra apmokomi naudotis prietaisais bei atliekamos įrangos patikros. Didžioji dalis įrenginių patikrą turi praeiti kas metus, žinoma, yra ir tokių techninių taškų, kuriems reikalingas retesnis patikrinimas. Nepaisant to, visiems įrengimams kas dvejus metus yra vykdoma ir būtinoji kapitalinė patikra. Pasak direktoriaus, šiemet įranga bei trasos yra gerai paruoštos ir sėkmingai šildo Pagėgius.

Aptarnavimas

Ne visi Pagėgių savivaldybėje ir pačiame centre esantys daugiabučiai namai šiluma yra aprūpinami Pagėgių komunalinio ūkio. Aplinkiniai kaimeliai bei mokyklos tvarkosi savarankiškai, turi savas katilines bei jas prižiūrinčius asmenis. Pačiuose Pagėgiuose taip pat yra tokių namų. Anot S. Vaičiūno, kiekvienas namas, turintis savo katilinę, turi įtakos kūrenimui, pelenų, kaip antrinės žaliavos likvidavimui, o tai sudaro papildomas išlaidas.

Šildymo sezonas tęsiasi iki tam tikros vidutinės, dienos oro temperatūros, kurią nustato valstybinė energetikos inspekcija. Įtakos tam turi ir prognozuojami orai. 2013–2014 metų šildymo sezonas baigėsi balandžio 18 dieną, tad galima teigti, jog šiemet pagėgiškiai taip pat ilgai galės džiaugtis šiltais būstais.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?