Vainuto gimnazijos pedagogai prisijungė prie nacionalinio streiko

2016-02-23, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Asociatyvi delfi.lt nuotrauka
Asociatyvi delfi.lt nuotrauka

Nuo vakar Vainuto gimnazijoje prasidėjo neterminuotas mokytojų streikas. Čia pamokos nevyksta, todėl mokiniams į ugdymo įstaigą eiti nereikia.

Vainuto gimnazijos direktorius Antanas Jonikas sakė, kad mokytojai streikuoja ne dėl asmeniškumo, o dėl  solidarizavimosi ir dėl mažo rūpesčio pedagogais. „Nenustebino tai, kad mokytojai nusprendė streikuoti. Mokyklose ne tiek jau daug yra tų profsąjungų. Pas mus ji yra. Prieš keletą metų buvo pradėjusi lyg Šilutės pirmoji gimnazija streikuoti. Mes lyg irgi ruošėmės prisidėti. Paskui atšaukė streiką, pedagogai nebestreikavo. Keistoka tik tai, kad mes vieni rajone streikuojame“, - sakė ugdymo įstaigos vadovas.

Mokyklos profesinės sąjungos pirmininkas Marius Surplys vakar gavo informaciją, jog Švietimo ir mokslo ministerija nesutarė su profesinių sąjungų koordinavimo taryba. O tai reiškia, kad streikas ir toliau tęsis. „Prasidėjo neterminuotas streikas. Labai sunku pasakyti, kiek jis tęsis. Viliamės, kad mūsų reikalavimus tenkins, ir kuo greičiau. Kitas susirinkimas suplanuotas trečiadienį. Tikimės, kad jo metu sutars mūsų profesinių sąjungų atstovai ir ministerija“, - dėstė M. Surplys.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė sakė, kad Vainuto gimnazijos mokytojų streikas tai – pedagogų susitarimas. „Jie gali dalyvauti streike. Ir jei tai duos nors kiek naudos, tai yra sveikintina. Tikėtasi, kad daugiau mokyklų prisijungs prie tokio jau rimtesnio streiko. Deja, yra kaip yra“, - kalbėjo vedėja.

Anot Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (toliau LŠDPS) pirmininko Andriaus Navicko, švietimo bendruomenės lūkesčiai nepatenkinti, nes nesvarstyti svarbiausi prioritetiniai klausimai – mokinio krepšelio dydžio atstatymas į ikikrizinį lygį ir mokinių klasėse bei vaikų darželių grupėse skaičiaus mažinimas. Jo teigimu, trečius metus girdimi tik pažadai, ilgai laukta, tikėtasi, net kelis kartus atidėtas streikas, tačiau ilgiau delsti jau negalima. Anot jo, LŠDPS priklausančios organizacijos pasirengusios streikuoti tol, kol Vyriausybė atsižvelgs į reikalavimus. Prie streiko ketina jungtis vis daugiau ugdymo įstaigų. Profesinių sąjungų duomenimis, visoje Lietuvoje streikuoja apie 300 mokyklų ir darželių.


Straipsnio komentarai

Palaikau2016-02-24
Šaunuoliai mokytojai!

Gaila, kad tiek mažai drąsių Šilutės rajone...
Aišku, jei pavyks pasiekti tikslus-tada visi plos "katučiu", o dabar dar atsiranda tokių, kurie rėkia "atleisti tokius mokytojus".

Gerb. komentatoriau, kuris pergyvenat už abiturientus, gal prisijunkite prie streikuojančių mokytojų ir kitus paraginkite, tuomet "nukentėjusių" bus mažiau ir steikas truks trumpiau ???

Įdomu, kodėl nesakot "Atleisti Butkevičių"....?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
atleisti2016-02-24
is darbo tuos streikuojancius mokytojus,nes del ju kencia abiturientai,jiems gi egzaminai greitai vyks jus ispindeje pe da go gai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tai jus norit iš musu valdžios malonės 2016-02-23
tai juk BUTKEVIČIUS PASAKĖ negrai už doleri pragyvena o jus iš 300 neišgyvenat Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-02-23
ne mokytojai. violetinės padugnėlės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?