Gorainių kaimas – juodame maiše?

2014-11-16, Gerda BELOKOPYTOVA
Asociatyvi gzeme.lt nuotrauka
Asociatyvi gzeme.lt nuotrauka

„Šilokarčemos“ redakciją pasiekė Gorainių (Vainuto sen.) gyventojų pasirašytas laiškas, kuriame pasakojama apie tai, kaip kaimas tamsiu paros metu skendi tamsoje. „Kodėl neveikia gatvių apšvietimas? Kodėl niekas mumis nesirūpina?“, - klausė gorainiškiai. Pabandėme tai išsiaiškinti.

Gyventojai prašo pagalbos

Antradienį, lapkričio 11-ąją, redakciją pasiekė Gorainių kaimo gyventojų laiškas, pavadintas: „Gorainių kaimas – juodame maiše“. Laiške rašoma: „Kas turi pasirūpinti gatvių apšvietimu? Kai keisti stulpai, laidai pakeisti į elektros kabelius, o gatvės paliktos kaime tamsoje. Žmonės ir vaikai nuo 17 val. vaikšto tamsiu rudens ir žiemos keliu. Vaikai grįžta iš mokyklos apie 16.30 val. autobusu. Žmonės su prožektoriais eina į parduotuves. Užmirštas Gorainių kaimas... Kur šių metų lėšos seniūnijoje? Kai seniūnas niekuo nesirūpina, kur žmonėms kreiptis? Prašome „Šilokarčemos“ redakcijos pasidomėti šiuo klausimu. Gorainių kaimo žmonės“.

Be apšvietimo iki pavasario?

Nieko nelaukdami susisiekėme su Vainuto seniūnu Vitalijumi Mockumi, kurio ir paprašėme paaiškinti susidariusią situaciją, dėl kurios skundžiasi gyventojai. Seniūno teigimu, Gorainių bendruomenės pirmininkei bei bendruomenės tarybai buvo pranešta apie prasidėjusius remonto darbus, kurių metu modernizuojamas elektros tiekimas gyventojams.

„.Jiems viską paaiškinau ir maniau, kad jau visi apie tai žino. Gorainiškiai tikrai nėra užmiršti.

Šiuo metu Lietuvos skirstomųjų tinklų operatorius LESTO Gorainiuose keičia žemos įtampos oro elektros tiekimo linijas. Darbai pradėti prieš mėnesį ir kol jie nepabaigs tų darbų, mes nieko negalime daryti. Apšvietimo atstatymui vien Gorainiuose prireiks apie 60 tūkst. Lt. Tačiau tokie darbai vykdomi ne tik Gorainiuose, bet ir Bikavėnuose, taip pat ir kitose seniūnijose. Planuojama darbus Gorainiuose užbaigti, jei orai leis, lapkričio mėnesį. Jai stipriai neatšals, dar šiemet bus atnaujintas gatvių apšvietimas. Jei pašals, darbai bus pabaigti tik pavasarį“, - teigė V. Mockus.

Šiuo metu Gorainiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, yra vykdomi oro linijų keitimo požeminiais kabeliais darbai. Nors tuo metu, kuomet vyksta šie darbai, teritorija nebūna apšviesta, galima pabrėžti, kad pakeitus oro linijas požeminiais kabeliais bus išvengta nepatogumų dėl gedimų kilus stipriam vėjui ar dėl gausaus sniego, lietaus kiekio. Pasak LESTO specialistų, dėl pastarųjų įvardintų aplinkybių elektros vartotojai patirdavo daugiausia nepatogumų. 

„Šiems tvarkymo darbams lėšos yra skirtos iš kelių fondo. Deja, dėlto kentės kelių fondas, kažkur nenutiesime gatvės dalies ir pan., - aiškino Vainuto seniūnas ir patikino, kad dar kartą informuos gorainiškius apie remonto darbus. –  Tikrai maniau, kad visiems gorainiškiams ši situacija yra aiški. Kaip matau, taip nėra, todėl pakabinsiu raštą, paaiškinantį šią situaciją“.

Kalbintas Šilutės r. savivaldybės Ūkio skyriaus vyr. specialistas Mindaugas Oželis patvirtino, kad Savivaldybė apie Gorainiuose atliekamus oro linijų keitimo kabeliais darbus yra informuota. Specialistas patvirtino ir seniūno teiginį, kad vykdomų remonto darbų užbaigimas priklauso nuo oro sąlygų. „Bet greičiausiai (darbai bus užbaigti, - aut. pastaba) kitais metais“, - sakė M. Oželis.

Belieka tikėtis, kad gamta, iki šiol mums dovanojusi neįprastai šiltą rudenišką orą, dar kiek leis tuo pasidžiaugti. Tuomet Gorainiuose žiemą jau žibėtų gatvių apšvietimas ir kaimas išlystų iš tamsaus maišo.


Straipsnio komentarai

.2019-06-03
Taip niekas ir nepasikeitė. Tiek metu prabego, o vakarais taip pat kaip ir buvo.
Tamsa.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad žydų bendruomenei perduodami pastatai prestižinėse miestų vietose?