Kodėl nusikalto nekaltas „golfiukas“?

2014-11-16, Stasys BIELSKIS
E. Medingis sėdėjo automobilyje, kai juos užpuolė įsiutęs kaimynas.
E. Medingis sėdėjo automobilyje, kai juos užpuolė įsiutęs kaimynas.

Š. m. lapkričio 5 dieną Saugų seniūnijos Petrelių kaime įvykusio incidento metu buvo išdaužtas lengvojo automobilio priekinis stiklas ir subadytos visos keturios padangos. Dėl to automobilio savininkas kreipėsi į policiją.

Nukentėjęs Petrelių kaimo gyventojas Marius Enzelaitis kitą dieną, lapkričio 6-ąją, Šilutės rajono policijos komisariate užregistravo skundą dėl vakarykščio įvykio. Išdėstė visas aplinkybes, kaip jį, važiavusį automobiliu „VW Golf“ kartu su seneliu Edvardu Medingiu, užpuolė J. R. (pastarojo pavardės nurodyti negalime, nes būtų pažeista nekaltumo prezumpcija, - aut. pastaba).

 

„Tą dieną apie 15 valandą iš Saugų malūno vežėme namo miltus, - teigė M. Enzelaitis. – Iš J. R. sodybos, esančios šalia kelio, išėjo pats šeimininkas su metaliniu strypu rankoje ir žestu parodė man sustoti. Kai sustojęs atidariau vairuotojo pusės langą, J. R. metaliniu strypu smogė į priekinį automobilio langą ir vienu smūgiu jį sudaužė. Aš ir šalia sėdėjęs senelis labai išsigandome. Aš išlipau, senelis liko sėdėti mašinoje. Tuomet J. R. kažkokiu duriančiu daiktu perdūrė vairuotojo pusės automobilio priekinę ir galinę padangas. Po to iš automobilio išlipo ir senelis, pasitraukė toliau nuo jo. Tada J. R. perdūrė ir kitos automobilio pusės padangas. Po šių veiksmų J. R. nuėjo į savo sodybą pasakęs kažką neaiškaus. Aš su seneliu sėdome į automobilį ir parvažiavome nuleistomis padangomis iki senelio namų, esančių maždaug už 300 metrų nuo J. R. sodybos“.

Apie šią nelaimę sužinojusi M. Enzelaičio senelė Aldona Medingienė iškart iškvietė policijos pareigūnus. Atvyko policijos ekipažas – vyras ir moteris. Pareigūnė, iš jų sužinojusi įvykio aplinkybes, pasakė, kad čia viskas yra aišku – pažeidėjas aiškus, įvykio aplinkybės aiškios, ir pasiūlė kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo, patiems nufotografuoti sugadintą automobilį.

M. Enzelaitis mano kitaip – dėl šio įvykio turėtų būti pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR baudžiamojo kodekso187 straipsnio 1 dalį dėl svetimo turto sunaikinimo. Mat galimai nusikalstama veika įvykdyta visuotinai pavojingu būdu – dėl dūžtančio stiklo šukių jis ir senelis galėjo būti sužeisti. Todėl tai nesanti privataus kaltinimo byla.

Pasipiktinę tokiu pareigūnės pasiūlymu nukentėjusieji kreipėsi ir į „Šilokarčemos“ redakciją. Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius paaiškino, kad dėl šio įvykio jau pradėtas tyrimas. Su tyrimą atliekančia tyrėja vakar telefonu susisiekti nepavyko, tad apie tai domėsimės ir rašysime vėliau.

 

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?