Puikus Šilgalių daugiafunkcis centras – miegamojo rajono gyventojams?

2016-03-01, Stasys BIELSKIS
Šiai įstaigai vadovaujantis veiklų koordinatorius Vygantas Jurkutaitis moko vaikus groti dūdele ir gitara.
Šiai įstaigai vadovaujantis veiklų koordinatorius Vygantas Jurkutaitis moko vaikus groti dūdele ir gitara.
Šilgalių daugiafunkcis centras skaičiuoja dar tik pirmuosius veiklos metus, bet juo jau džiaugiasi šios gyvenvietės ir aplinkinių kaimų gyventojai. Daugiafunkcis centras Šilgaliuose buvo atidarytas praėjusių metų spalio 27-ąją - po vienu didelio pastato (du dešimtmečius čia veikė pagrindinė mokykla) stogu dabar sutilpo net keletas įstaigų.

Puiki pradžia – pusė darbo

Praėjusių metų rudenį, kai statybininkai baigė suremontuoti kiekvieną šio pastato kampelį, aišku, vyko tradicinis šios įstaigos atidarymas. Buvo perkirpta simbolinė juosta, prie jos su žirklėmis rankose stojo LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys, Savivaldybės tarybos narys Vytautas Stanišauskas, Stoniškių pagrindinės mokyklos, kuriai pavaldi ši įstaiga, direktorė Jūratė Mažutienė.

Nuo tos dienos šio krašto žmonės turi tikrus namus, kuriuose nuolat skamba vaikų juokas, vyksta prasmingos veiklos. Po vienu stogu įsikūrusių įstaigų vadovai nestokoja sėkmingo darbo, tarpusavio supratimo ir darnos.

Pasak direktorės J. Mažutienės, veiklūs krašto žmonės daugiafunkciame centre tikrai turi ką veikti. Čia vietos rado daug įstaigų. Veikia mišri ikimokyklinio ugdymo grupė, jungtinis pradinių klasių komplektas. Po pamokų čia vyksta dailės ir muzikos užsiėmimai. Bendruomenės nariai gali naudotis sporto sale. Įrengtas ir Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro medicinos kabinetas. Pastate yra patalpos Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugijos Šilgalių skyriaus nariams. Į atnaujintas patalpas neseniai persikraustė Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Šilgalių filialas.

Dirba išradingai, stengiasi padėti visiems šilgališkiams

Praėjusią savaitę „Šilokarčema“ apsilankė Šilgalių daugiafunkciame centre ir domėjosi jo veikla.

Šiai įstaigai vadovaujantis veiklų koordinatorius Vygantas Jurkutaitis, pasakodamas apie ikimokyklinio ugdymo grupę, apgailestavo, kad viena mama pradėjo nebeleisti savo vaiko į tą grupę, nes neturi tiek pajamų, kad galėtų už jį mokėti. Vien vaiko maitinimas šioje grupėje per mėnesį kainuoja apie 40 eurų. O iš viso tėvai, leidžiantys vaiką į ikimokyklinio ugdymo grupę, kas mėnesį privalo mokėti apie 48 eurus. Atrodytų, kad tai nėra daug, bet ne visi tėvai turi tokias galimybes.

V. Jurkutaičio manymu, tai tikrai nebrangu, nes visos paslaugos yra vietoje, nereikia vaiko vežti į Pagėgius. Bet dalis tėvų savo vaikus vis dėlto veža į Pagėgius.

Medicinos punkte keturias valadas per dieną dirba bendruomenės slaugytoja, o dar keturias valandas ji vaikšto į pacientų namus ir ten teikia įvairias gydymo paslaugas.

Panašiai daro ir čia besimokantys vaikai, kurie pamokų metu sėdi klasėje, o joms pasibaigus ateina į užimtumo centrą, kuriame V. Jurkutaitis juos moko groti dūdelėmis, gitaromis. O nuo 15-osios valandos užsiėmus veda iš Stoniškių atvažiuojanti mokytoja, laisvalaikio organizatorė Laima Bagdonienė. Yra dailės kabinetas, molio klasė, tad vaikai turi ką veikti.

Šilgaliuose - didžiausia Pagėgių savivaldybėje sporto salė, kurioje pagal grafiką gali sportuoti ir Šilgalių kaimo jaunimas. Iš Šilgalių ateina apie dešimt jaunuolių, kartais atvažiuoja ir stoniškiečiai – tada rengdami įvairias sporto varžybas apie dvi dešimtys jaunuolių lieja prakaitą sporto salėje.

„Toks Šilgalių centras yra reikalingas ir naudingas, - teigė V. Jurkutaitis. – Jeigu jo nebūtų, vaikai iš rizikos šeimų duotųsi po kaimą ir iškrėstų visokių šunybių. Dabar visi paaugliai yra užimti. Kai laisvalaikio organizatorė L. Bagdonienė pasakė, kad vasarą eis atostogauti, vaikai liko nepatenkinti: „Tai neikite, o ką mes veiksime?“.

V. Jurkutaitis pasakojo, kad kiekvienąkart centre pasibaigus užsiėmimams yra aptariama, kaip vyko tos dienos užimtumas. O jei kuris nors vaikas tą dieną netinkamai elgėsi, jam pasakoma, kad rytoj jis gali nebeateiti. O tokios bausmės nenori nė vienas, todėl visi stengiasi gražiai elgtis.

Pasak pašnekovo, repetuoti čia renkasi ir etnografinis ansamblis „Kamana“, vadovaujamas Aksaveros Mikšienės.

„Pastebėjau, kad mūsų Šilgalių kaimas, tai mano tokia nuomonė, virsta miegančiu rajonu, - pasakojo V. Jurkutaitis. – Visi čia parvažiuoja permiegoti, o kitą dieną – kas į darbus, kas į pramogas ar dar kur nors“.

Mišrios priešmokyklinio ugdymo darželio grupės vedėja Birutė Kačiulienė „Šilokarčemai“ sakė, kad šiuo metu grupę lanko devyni vaikučiai – yra penki priešmokyklinukai ir keturi ikimokyklinio įvairaus amžiaus mažyliai. Priešmokyklinukai pagal programą yra ruošiami mokyklai.

B. Kačiulienė turi keturiasdešimties metų pedagoginio darbo stažą. Šilgalių mokykloje dirbo nuo pat jos atidarymo pradžios, išėjo į pensiją, o dabar jos vėl paprašė, nes nebuvo tokio specialisto. Mokykloje ji iki pat pensijos mokė pradinių klasių vaikus.

B. Kačiulienės padėjėja, nuo praėjusių metų rugsėjo 1-osios dirbanti Simona Gedgaudaitė Šiaulių universitete yra baigusi edukologiją. Jos specializacija – šeimos pedagogika ir vaikų teisių apsauga. S. Gedgaudaitė Šilgalių mokyklą lankė nuo pat pirmos klasės, o dabar jai pačiai tenka čia dirbti.

Viešosios bibliotekos Šilgalių filiale bibliotekininke dirbanti Tatjana Bieliūnienė sakė, kad lentynose yra daugiau nei šeši tūkstančiai knygų, o kitoje patalpoje – trys kompiuteriai bibliotekos lankytojams. T. Bieliūnienės, kaip Šilgalių filialo bibliotekininkės, darbo stažas – jau 20 metų. Ji sakė žinanti, kokiam šilgališkiui kokios knygos patinkančios. O senyvo amžiaus skaitytojams pati pededanti surasti lentynoje pageidaujamą knygą.

Tad tokie išradingi, besistengiantyss padėti kitiems žmonėms, yra čia, daugiafunkciame centre, dirbantys specialistai. Visų jų noras toks pat - Šilgaliai negali tapti tik miegamuoju rajonu.


Foto galerija

Dabar Šilgalių daugiafunkcis centras ir iš išorės atrodo gražiai.Šiai įstaigai vadovaujantis veiklų koordinatorius Vygantas Jurkutaitis moko vaikus groti dūdele ir gitara.Mišrios priešmokyklinio ugdymo darželio grupės vedėja Birutė Kačiulienė ir jos padėjėja Simona Gedgaudaitė.Viešosios bibliotekos Šilgalių filialo bibliotekininkė Tatjana Bieliūnienė šiose pareigose dirba jau 20 metų.

Straipsnio komentarai

svetimi2016-03-03
Komentaruose daug priršyta apie Kūčias, kurios jau praėjo ir nėr prasmės apie jas kalbėti. Kodėl taip yra, kad, dažnu atveju mažiausiai žinantis ("Ignoti nulla cupido" - nežnantis neabejoja), o gal pastatą matęs tik iš išotės ir tik pro šalį preidamas, "rėžia visą tiesą". Kam ta tokia tiesa reikalinga? Kodėl negalima ateiti, gerų norų vedinam, pasikalbėti, pasiūlyti savo gerų idėjų ir sumanymų. Įtariu, kad pikti šnekoriai net nenumano kas čia vyksta. Nežino, kiek savo širdies šilumos kasdien atiduoda Vygantas, Laimutė, Liucija, Simona, Birutė, Aksavera, direktorė Jūratė ir visi čia dirbantys. Ateikime ir kalbėkimės, ateikime atneškime šilumą. Gal dėl to, kad taip nėra, mes tolstame vienas nuo kito. Iš lėto, bet užtikrintai. Ar neatsitiks taip, kad prasilenkdami vienas su kitu, matysime tik save...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
birute2016-03-03
Tikrai, prirasyta, kaip pasakoj, idomu is kur tie zurnalistai turi fantazijos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jjjjj2016-03-03
Sutinku,kad centre dirba nuostabios mokytojos ,kurios važiuodamos į mokyklą dirbti nusiveža net valgyti vaikams.Bet nesuprantu ko taip ištisai liaupsinti centrą.Brangieji ar neatsibodo?Mums skaitytojams jau...... .Ar neturite ko nors kitko rašyti?.Ar Šilgaliuose nebėra daugiau nieko gero apart centro.Atsigręžkite atgal.Ką tiek daug nuveikė ten dirbantys?O ypač koordinatorius šios mokyklos,? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
V2016-03-03
Esam labai patenkinti vesdami savo vaika. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
saule 2016.03.032016-03-03
Centras nera didelis.reikia moketi dziaugtis tuo ka turime. Vaikuciu nedaug,todel jie kiekvienas gali gauti atsakyma i norima klausima,yra mylimi,jais rupinasi specialistai. Yra zmoniu,kurie patys nekuria gerio ir visur mato tik negatyva. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-03-02
tik dar sykį pasikartosiu - aš jokiais būdais neleisčiau savo vaiko į tokį centrą. tos centristų fizionomijos nekelia jokio pasitikėjimo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
6iluti6k42016-03-02
Sėkmės tau Vygantai mokant jaunąją kartą .... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilgaliai2016-03-01
Nuostabi veikla, puikios idėjos..straipsnis labai gražus,kaip ir pati idėja, bet realybė nėra čia jau tokia nepriekaištinga. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
...2016-03-01
Na taip,vieniems centrai su N... funkciju.o tokioj gimnazijoje kaip Vilkyskiu nera lesu net lubas sporto saleje sutvarkyti,kad lentos vaikams ant galvu nekristu jau daugybe metu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
...2016-03-01
Na taip,vieniems centrai su N... funkciju.o tokioj gimnazijoje kaip Vilkyskiu nera lesu net lubas sporto saleje sutvarkyti,kad lentos vaikams ant galvu nekristu jau daugybe metu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-03-01
aš tai neleisčiau savo vaiko į tokį centrą... per daug funkcijų Komentaras patinka Komentaras nepatinka