Pasiūlymas valdžiai: Rusnėje teikti intymias paslaugas užsieniečiams

2016-03-09, Stasys BIELSKIS
Lietuvos Respublikos pilietė Vita Stulgienė: „Galėtume Rusnėje kokį nors parką įsteigti, intymias paslaugas pasiūlyti...“
Lietuvos Respublikos pilietė Vita Stulgienė: „Galėtume Rusnėje kokį nors parką įsteigti, intymias paslaugas pasiūlyti...“

Jau prasidėjo intensyvi rinkimų į LR Seimą kampanija. Mūsų krašte išrinktas ir dar renkamas Seimo narys, dabartinis Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis  įgyvendina projektą, kuriame nori išgirsti savo rinkimų apygardos rinkėjų minčių, idėjų, apie tai, kokių žmonės turi susikaupusių nepasitenkinimų, problemų. Projekto partneris – Šilutės televizija. Nuo šio penktadienio pastarosios televizijos laidoje „Penktadienio kava“ jau galėsime matyti interviu su valstybės tarnautoja, Traksėdžiuose gyvenančia Vita Stulgiene. Ji sutiko duoti interviu ir „Šilokarčemai“, pokalbį pradėdama tokiais žodžiais: „Dabar tokie Ugninės beždžionės metai, kad kaip vulkanas veržiasi žmonių nepasitenkinimas – čia mokytojai streikuoja, čia pienininkai nori Prezidentę nuversti, tai didžiulis žmonių nusivylimas gyvenimu Lietuvoje“.

Pažymime, kad šitą interviu V. Stulgienė davė ne kaip valstybės tarnautoja, o kaip Lietuvos Respublikos pilietė.

- Jūsų nuomone, ar pavyks Seimo vicepirmininkui išsiaiškinti, kodėl ta mūsų tauta išmiršta, ir kaip dar galima padėti žmonėms, šiuo metu labai pažemintiems bei nuskriaustiems, kaip visų tokių blogybių išvengti?

- Mūsų ponai, išsidalinę Lietuvą prieš dvidešimt metų, jau turi vilas Ispanijoje, Anglijoje, Italijoje. Mūsų tauta ne taip sau jau išsivaikščiojo, ne pati išsigrobstė – vis  dėlto dar yra žmonių, kurie nori, kad mūsų kraštas būtų patrauklus užsieniečiams. Užkampių užkampis, ką čia turtingam žmogui iš Europos veikti, kai kitur yra tokie pasaulio perlai?

Kaip pedagogų dinastijos atstovė, esu labai susirūpinusi, kur liks išmesti uždarytų rajono mokyklų mokytojai, koks bus jų gyvenimas, likimas atidirbus trisdešimt ir daugiau metų mokykloje, sulaukus garbingo amžiaus. Juk nuo 45-erių metų amžiaus žmonės jau ir versle nelabai tinka.

Seime yra įstrigusios įstatymo pataisos dėl stažinės pensijos, tai aš Seimo nariui siūlau, kad išjudintų tą stažinės pensijos svarstymą Seime. Kad trisdešimt metų išdirbęs mokytojas, bent 55 metų amžiaus gautų tą be galo skurdžią pensiją, kad neatsidurtų gatvėje. Tokį pasiūlymą teikiu Seimo nariui.

- Kas labiausiai liūdina Lietuvoje?

- Labiausiai Lietuvoje liūdina žmonių bėgimas iš šalies. Jeigu per tuos nepriklausomybės metus jau tiek gyventojų netekome, tai kas besirūpins mumis, pensinio „socialistinio amžiaus“ žmonėmis. Ir jaunimo gaila.

Reikėtų mokytojų paklausti, kaip jie jaučiasi stovėdami prieš klasę, kurioje – 30 mokinių. Ir kokiu šiuolaikinių mokinių tramdytoju reikia būti? Jeigu kaimo mokyklų mokytojai jau dejuoja, kad nenusitvarko su 12-17 vaikų... Kokie dabar yra traumuoti išsiskyrusių tėvų vaikai, grįžusiųjų iš kalėjimų... Kartais vieno vaiko klasėje užtenka, kai neįmanoma vesti pamoką... Po kiek minučių galima skirti per pamoką trisdešimčiai vaikų, ir kokia turi būti mokytojo nervinė sistema?

Mano tėvai buvo mokytojai, labai daug turiu giminių, dirbančių aukštosiose mokyklose – ir profesorių, ir dėstytojų, ir docentų, kurie gvildena tas problemas. Taip pat pritariu šalies Prezidentės pasipiktinimui - kokiais balais dabar mokiniai priimami į aukštąsias mokyklas. Kokios tos mūsų aukštosios mokyklos, kad kiekvienas gali jas baigti ir įgyti aukštąjį išsilavinimą. Šilutiškiai kolegos manęs yra klausę – ar lengva tau buvo mokytis aukštojoje mokykloje. Atsakau, kad man tai labai sunku buvo ten mokytis. Kiek kalbų filologams reikėjo mokytis, kiek literatūros perskaityti... Nebuvo kompiuterių, kuriais dabar galima daug ką nukopijuoti. O šiais laikais stoja iš mūsų gimnazijos abiturientai su 4-5 balų vidurkiu ir kalba, kaip lengva aukštojoje mokytis... Kodėl dabar lengva pasidarė studijuoti? Aš manau, kad aukštųjų per daug yra tokioje mažoje Lietuvoje.

Man juokingai atrodo kaimuose – Žemaičių Naumiestyje ir Vainute - veikiančios gimnazijos. Kiek ten turi būti gabių vaikų, kad turėtų aukštos kvalifikacijos specialistai su aukštais įkainiais dirbti tokių gimnazijų klasėse? Kai uždaromos kaimuose pagrindinės mokyklos, tam vaikeliui reikia keltis penktą valandą ryto – tamsioje Lietuvoje, ant tamsaus kelio laukti autobusiuko, kurie nepasiteisino. Gal tikrai tik pagrindinių mokyklų tereikia mūsų kaimuose, ir jų nenaikinkime. Galima ir jungtines klases padaryti, juk ir bendruomenės, seniūnai, net kunigai kovoja, kad tos mokyklos nebūtų panaikintos.

Buvo viešai paskelbta 2016-2020 metų rajono mokyklų optimizavimo programa, perskaičiau ją ir nustebau, kokie ten įrašyti tikslai. Vienas iš jų – prieinamumas ir visuotinumas. O mes kaime naikiname mokyklas – jų prieinamumą! Pažiūrėkime, kurioms mokykloms daugiausia pinigų išleidome ir dabar išleidžiame – tai Švėkšnos dabartiniam „Diemedžio“ ugdymo centrui bei Rusnės specialiajai mokyklai, po 31 tūkst. litų (beveik 9 tūkst. eurų) kiekvienam mokiniui per metus! O tos mokyklos, kurios dabar yra naikinamos, nepatenka į tą sąrašą, kurios turėtų būti naikinamos.

- Kokias mintis jums kelia bene didžiausias ir gražiausias Rusnėje pastatas, kuriame mokosi tik būrelis specialiųjų poreikių vaikų?

- Tai aš Seimo nariui ir pasiūliau, ką mes, išmirštanti ir nykstanti tauta, dar galime parduoti ir ką galime turtingam europiečiui pasiūlyti. Gražus pastatas specialiųjų poreikių vaikams, gražus bendrabutis. Galėtume ten kokį nors parką įsteigti, pagal anglišką ar prancūzišką stilių – pakviestume turtingus užsieniečius į medžioklę, žvejybą. Galėtume ką nors pasiūlyti tame gražiame name – kazino ar intymias paslaugas ir taip legalizuoti šešėlinį verslą. Ką gi išmirštanti tauta begalėtų sumanyti šitoje saloje? Raudonųjų žibintų kvartalas jau yra kitur, gal čia padaryti geltonųjų žibintų salą. Kokį galėtume duoti iššūkį Europai, kuo mes galėtume būti įdomūs? Kokią laisvę galėtume suteikti laisviems Europos žmonėms? Juk jie tiek daug laisvių turi, yra nevaržomi. Aš, aišku, nepasisakau už tą gėjų laisvę. Gal kitokių laisvių reikėtų...

Ką mes tuose krūmynuose ir gatvėse, kuriose belikę tik žilagalviai senukai, galime jiems parodyti? Štai visoje Pakalnės gatvėje gyvena visi aštuoniasdešimtmečiai ir tik vienintelė jauna šeima su mokyklinio amžiaus vaikais. Dabar rugsėjo pirmąją į Rusnės pagrindinę mokyklą beateina tik du, penki pirmokai – mokykla mirštanti, sala miršta.

Ir tie apžvalgos bokšteliai, kuriuos ketinama statyti Rusnės saloje, nemanau, kad ką nors išgelbės. Reikėtų ką nors sugalvoti, kur būtų naujų darbo vietų, o ne vien tik žiūrėti į potvynį. Gal tie turtingi žmonės patys tą estakadą šioje įdomioje vietoje pasistatytų? Kodėl nepaskelbus Europoje kokį nors konkursą, ką dar jie norėtų įdomaus įsirengti šioje saloje, be galo gražioje vietoje?

Jeigu iš tikrųjų tautos darbingiausieji išvažiuoja, liekame be darbo vietų, pats įdomiausias klausimas – ką tada mes begalime pasiūlyti?

- O kokia jūsų nuomonė apie Šilutės žvaigždę, kylančią Europos turizmo žemėlapyje?  

- Kai atvažiuoja pažįstami, artimesni draugai, pradedame jiems aiškinti, kad Šilutės rajonas – tai kylanti turizmo žvaigždė Europos žemėlapyje, nuvedame juos į paplūdimį, kur prie dvokiančių bei užterštų krūmynų jau dvidešimt metų nebegalima prieiti ir pažiūrėti, kas kitame krante darosi, ką jiems galime pasakyti? Ar jie gali maudytis Kuršių mariose? Gal tik Nemune, kur tekantis vanduo? Man tai – liūdnas vaizdelis, kalbant apie valdžios politiką Rusnėje.

Ir kam sakyti, kad tai žvaigždė, kai važiuodama dviračiu dviratininkų takeliu, pylimu, kojos pirštą praėjusią vasarą vos nenusilaužiau? Tai atsitiko Šilutėje, šalia Darbininkų mikrorajono, kur takas žolėmis apaugo ir viena jų įsipainiojo į dviračio pedalą.

Grįžkime prie Rusnės - išdarkyta architektūra, jau tiek merų per tuos kelerius metus keitėsi, bet nė vienam nešovė mintis specialiosios mokyklos vaikų perkelti kitur. Tai svarbu – valdininkai juk turi mąstyti ne tik apie savo, bet ir visų žmonių gerovę.


Foto galerija

Prie Kuršių marių Kintuose neseniai įrengta mažųjų laivelių prieplauka iš pirmo žvilgsnio atrodo gražiai, bet naudos iš to nedaug, kol čia neatvyksta turtingi turistai iš Europos šalių.

Straipsnio komentarai

ei auuuu2016-03-12
aš kažkada vilniui gyvenau ir apie viska žinau tik niekas manes negirdi ir neklauso Komentaras patinka Komentaras nepatinka
hm2016-03-11
Teisingas pasiülymas valdźiai,jie nieko neveikia tai galėtų teikti tas paslaugas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
VISIEMS JUOKDARIAMS2016-03-10
Daug zinantiems komentatoriams redakcija turetu priminti , kad bemandravojant galima ir teismo duris praverti. Labai jus cia ziuriu daug zinote kas legalu,kas ne,kas moka mokescius,kas nemoka. Pavardes netgi nepatinka. Leiskite priminti,kad visi cia esame toli grazu ne "vietiniai aborigenai". Tas kad rusai isvare vietinius Silutes gyventojus,o jus uzemete laisvas ju trobas,dar nesuteikia jums statuso pasivadinti "vietiniais" ir nuo jusu buvimo cia,si zeme netampa "sventos mergeles Marijos zeme"'.
Budraitis nepatinka,vietine tv nepatinka,buvusi kabeline nepatiko nors Budraitis tuomet buvo tik vienas is reporteriu ir turejo TIK savo PENKTADIENIO KAVA.Pavardziu tuomet buvo visokiu- vistiek nepatiko.
Netgi parupo kas turi leidima gyventi,o kas ne. As siulyciau tokiems komentatoriams pasitikrinti savo psichine sveikata.Visai gali buti kad butent jus negalite gyventi tarp zmoniu.Gali buti kad jusu senai laukia palatos be duru rankenu.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Rusnes gyventoja2016-03-10
tu nekreipk dėmesio į cžvistines šlykštynių padugnes, nors nekreipti dėmesio irgi negalima. yra susidariusi situacija kai ostapininkai žaidžia su lietuvių tauta litvicidinius žaidimukus ir tas dėmesys buvo specialiai nukreiptas kitur. kai žmonės susivokia kaip jie yra išdūrinėjami tai būna jau ne dėmesys, bet šokas ir šokiai ir ne vien dėl to kad yra susipratę kad jie ir patys šoko pagal tą dūdelę. Nei šokas nei šokiai yra nereikalingi. Tie džigitai labai gražiai moka dainuoti ir šokti lezginkas ir ne tik ant kapų... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Rusnes gyventoja2016-03-10
As pakraupusi nuo tokiu straipsniu ir zmoniu!Kur dingti tiems graziai vadinamiems"saules vaikams"?!Vienintelis pastatas,kuris Silutes raj. tikrai pritaikytas neigaliems vaikuciams,tuoj bus paverciamas verslininkams lobti pastatu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Stalinslovas2016-03-10
jau vien tai buvo gerai kad buvo užėmęs tą vietą į kurią negalėjo atsiridenti vaivorykštinė statinė kur dabar rusnėje ridenasi ir dunda, ir vie kad atrodytų jog kažką daro. Jau vien ką tas paminklas gražulio kelnių krematoriniams trikampistams ką reiškia. nei deniušas nei drobnienė neskamba kaip lietuviškos pavardės. drobnienė čia iš tų trumpųjų tvano. Ar jie turi leidimus gyventi lietuvoje? nors dar reikalinga atkreipti dėmesį kad gali būti ir suzvonkinta/sucžvinta drobnienio/drobnieno žmonos pavardė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Stanislovas 2016-03-10
Nesuprantu jusu, komentatoriu, viskas jums blogai. Tvarkiete ar kokia kita koks skirtumas, bet raso tai teisingai, nors kazka siulo. Kiek metu Deniusas seniunu Rusneje prabuvo? Ka gero del Rusnes padare. Dalia Drobniene per pora metu nuveike daugiau nei kai kurie per 20 m. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
na taip juk rinkimai artėja 2016-03-10
jai vyras į savivaldybės rinkimus lenda budamas traksėdžiu direktoriumi tai juk ir žmonelei reikia prie tos pačios geldos lipt juk traksėdžiu mokykla uždaro už uždaru duru tai juk reikia rupintis kur ilyst į šiltesne vietele Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to DAR VIENA FAINA ....2016-03-10
nei ji bibliotekininke nei nori isgarseti. nemokejo uz straipsni. ji uoli tvarkiete nuo neatmetamu laiku ir turi nekilnojamo turto rusneje nuo neatmetamu laiku. tiesiog tai tokia rinkimu kompanijos taktika, o stulgiene tik sliekas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
DAR VIENA FAINA FAINA IŠGARSĖT NORI BUDAMA ŠILUTĖS BIBLIOTEKININKĖ2016-03-10
KA TA UBAGĖ ŠNEKA KIEK JI ŽURNALISTAM SUMOKĖJO NEI JI APIE RUSNĖS GYVENIMA NEŽINO NEI APIE JU PROBLEMAS DAR VIENA GARSENYBĖ NORI TAPT Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Savigarba2016-03-09
Čia ne nušvitimas, o tik tipiškas jehovistinis liudininkų papliotkinimas arba kitaip tariant karinė psichologinė operacija. Matosi kad rašo ta kur yra susikonstravusi trandalietinę kryžiuotinę priedangą.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Savigarba2016-03-09
Vien į Kovo-11 šventę neisiu dėl poeto, prodiuserio ir laidų vedėjo M. Budraičio. Negaliu pakesti, įgrisęs padlaižūnas. Kaip gali žmogus vesti tokį renginį žmogus be moralės, kalbėti apie laisvę kai užsiima nelegalia veikla ir slepia mokesčius, ir eina koja kojon su prieš Lietuvą einančiais žmonėmis. Aš turiu savigarbą ir boikotuosiu. Linkiu nušvitimo ir jums. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Badas2016-03-09
Miela redakcija, nenoriu tikėti, kad Jūs negavote popierinių į kišenę. Tai akyvaizdi paslėpta reklama. Ir būti partneriu su nelegalia televizija, su nelagalia apskaita, su nelaegaliu operatoriumi nėra fasonas. Mane vien tas faktas ramina kai žinau kiek Budraičiui perdavė už šį intervių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-03-09
kaip gali būti projekto partneris organizacija kuri oficialiai kaip ir neegzistuoja? nėra nei juridinių asmenų registre, nei žiniasklaidos priemonių sąvininkų duomenų bazėje. Ten tos šilutės televizijos veikėjai irgi su tokiomis įdomiomis pavardėmis... Stulgienė ne lietuviška pavardė. Čia iš tų trumpųjų tvano. Ar turi leidimą gyventi lietuvoje? Įdomu kurios valstybės tarnautoja? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad žydų bendruomenei perduodami pastatai prestižinėse miestų vietose?