Seimo narys Bronius Pauža: „Svarbiau už gėles - pagarba moterims"

2016-03-11, Jonė Jankauskienė
Bronius Pauža sveikina Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos pedagoges.
Bronius Pauža sveikina Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos pedagoges.

Tarptautinę moters dieną Seimo narys Bronius Pauža pagerbė Pagėgių krašto moteris. Šilti susitikimai ir nuoširdūs pokalbiai su  moterų kolektyvais įvyko  Pagėgių Algimanto Mockaus  gimnazijoje ir Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinėje mokykloje, o popietę Seimo narys skyrė gilias tradicijas turinčiam Kovo 8-osios moterų tinklinio turnyrui.

Nuoširdžiai laukiamu svečiu Seimo narys B. Pauža pasijuto Pagėgių Algimanto Mockaus gimnazijoje. Iš 46 šioje ugdymo įstaigoje dirbančių pedagogų net 38 - moterys. Ilgosios pertraukos metu  mokytojų kambaryje susirinkusioms pedagogėms Seimo narys išdalijo žiedus skleidžiančias tulpes, pavaišino šventiniu pyragu ir nuoširdžiai palinkėjo geros sveikatos, gražaus pavasario ir  neblėstančių šypsenų.

Moterys mūsų visuomenėje laiko tris gyvenimo kampus ir nuo jų stiprybės dažnai priklauso ne tik šeimos laimė ir  vaikų ateitis, bet ir bendruomenės gyvenimas. O moterys pedagogės, pasak Seimo nario, mūsų valstybei yra ypač svarbios, nes jaunajai kartai formuoja  požiūrį į gyvenimą, kloja kultūros, kūrybiškumo, žingeidumo pamatus, todėl tik nuo jų priklauso, kokia ateitis laukia Lietuvos. "Tegul šiandien jums pražysta gražiausios gėlės, bet už jas kur kas svarbiau - visuomenės pagarba. Būkit gerbiamos, mylimos, nes jūs to vertos",- pagėgiškėms sakė Seimo narys B. Pauža

Įdomus pokalbis su pedagogėmis susiklostė Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinėje mokykloje. Svetingai  Seimo narį B. Paužą  pasitikusi mokyklos direktorė Genovaitė Švalkūnienė pasidžiaugė, kad visi mokyklą baigę jaunuoliai toliau mokosi -  daugiau kaip pusė dešimtokų išvyksta siekti vidurinio išsilavinimo gimnazijoje, kiti įsigyja profesiją Tauragėje arba Klaipėdoje.

„Niekas neabejoja, kad kaimo mokyklos labai reikalingos, be jų kaimai nyksta, nes nelieka žmonių, skleidžiančių šviesą, mokančių suteikti gyvenimui tikslą. Kas bebūtų, valstybė turi pasistengti išlaikyti kaimo mokyklas ir prie jų kuriamus daugiafunkcius centrus, nes  taupyti švietimo ir kultūros sąskaita - tas pats, kas kirsti šaką ant kurios sėdime",- įsitinkinęs Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas B. Pauža.

Natkiškių Zosės Petraitienės  pagrindinės mokyklos pedagogės vieningai pritarė Seimo nario nuomonei, kad nedaug pamokų turinčiais ir menkai teuždirbančiais kaimo mokyklų pedagogais valstybė turėtų daugiau rūpintis. B. Pauža siūlo atsigręžti į praeitį ir kaimo mokytojus papildomai remti socialinėmis lengvatomis, kad jauni, studijas baigę žmonės, būtų suinteresuoti ateiti dirbti į mažas kaimo mokyklas, gyventų kaime, kurtų šeimas ir augintų vaikus. „Turime sudaryti galimybę išsaugoti kaimui gyvybiškumą, nes kaimas visais laikais dėjo valstybės kultūros ir tautiškumo pamatus",- tvirtina B. Pauža.

Kaip ir kasmet Tarptautinę moters dieną Pagėgiuose vainikavo socialdemokratų rengiamas tradicinis Kovo 8-osios moterų tinklinio turnyras. Šiemet dėl pagrindinio prizo - Seimo nario B. Paužos taurės kovojo trys komandos. Nuo pat pirmo seto lyderiavo Pagėgių Algimanto Mockaus gimnazijos merginų komanda, kuriai  iš paskutiniųjų priešinosi Pagėgių bendruomenės moterys. Daugeliui atrodė, kad Iš Natkiškių be savo lyderės atvykusios tinklininkės nei gimnazistėms, nei bendruomenės moterims nesugebės rimčiau pasipriešinti, tačiau kamuolys, kaip sakoma, apvalus - sporte kiekvienas pralaimėjimas gali tapti pagrindu naujoms pergalėms. Atidžiai varžybas stebėjęs Seimo narys B. Pauža džiaugėsi, kai iš nedidelio kaimelio atvykusios sportininkės netikėtai tapo turnyro favoritėmis - vieną po kito laimėjo net kelis setus iš eilės.

O pagrindinis prizas liko Pagėgiuose - jį Seimo narys įteikė daugiausiai setų laimėjusiai Pagėgių bendruomenės komandai. Be prizų neliko ir antrąją  vietą užėmusios Natkiškių tinklininkės ir gimnazistės - Pagėgių socialdemokratai pasirūpino, kad šventinis turnyras taptų švente visoms tinklinį žaidusioms moterims.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2016-03-11
kodėl toks veidukas raudonas ir išpurtęs tarsi jam su sveikata ar sveikatos taisymais problemos. stovėsena ir laikysena irgi švyti vaivorykštėmis. net mažas vaikutis gali įteikti gėlę moteriai jeigu jo kažkas paprašys tai padaryti. čia suaugęs vyras garbėtroškinasi apsiparadavęs. ir kaip taip negėda? kas jo padėjėjai ir viešųjų ryšių konsultantai? Moterims nei gėlės nei pagarba nereikalingi, lygiai taip pat kaip nepagarba. Čia vaivorykštiniai išsigalvoję kažkokias apseilėtas pagarbas kad galėtų nukreipti dėmesį nuo skersvėjo gražulio kelnėse. Komentaras patinka Komentaras nepatinka