Šiandien Šilutėje – laisvų pažiūrų asmenų jungtuvės

2016-03-13, Stasys BIELSKIS
 Spaudos konferencijoje apie dviejų liberalių jėgų jungimąsi pareiškė nemažas būrelis liberalsąjūdiečių ir laisvės sąjūdiečių.
Spaudos konferencijoje apie dviejų liberalių jėgų jungimąsi pareiškė nemažas būrelis liberalsąjūdiečių ir laisvės sąjūdiečių.

Tarptautinių žodžių žodyne teigiama, kad liberalai – tai laisvų pažiūrų, besitaikstantys, nuolaidžiaujantys žmonės. Būtent tokių asmenų sutuoktuvės šiandien ir vyksta Šilutėje – Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus atstovai jungiasi su Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Šilutės skyriumi.

Ši žinia viešai buvo pranešta praėjusį ketvirtadienį, kovo 3-ąją, Šilutės rajono savivaldybėje vykusioje spaudos konferencijoje.

Informuota, kad pamario krašto libersąjūdiečių gretose yra 80 narių, o iš jų aktyvių – apie 50. Laisvės sąjungiečių – tik apie 30.

Galima manyti, kad nuo šiol Šilutės liberalsąjūdiečiai jau bus ne tik sustiprėję narių skaičiumi, bet turės daugiau narių Savivaldybės taryboje. Kartu su kitais laisvės sąjungiečiais LR liberalų sąjūdyje atsidūrė ir du Tarybos nariai - Algirdas Gečas bei Vidmantas Gečas. Juos priglaus Tarybos nariai, senbuviai liberalsąjūdiečiai - skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis ir Jonas Jatautas. O tai jau bus beveik visa liberalų frakcija...

Pradėdamas spaudos konferenciją R. Ambrozaitis sakė, kad liberalių jėgų vienijimosi idėja buvo brandinta jau seniai, turbūt daugiau nei pusantrų metų. „Aišku, jungimosi procesą paskatino prieš metus atsitikę įvykiai, kada buvo kalbama apie liberalių jėgų bendrą kandidatą į savivaldą. Praėjusių metų kovo ir birželio rinkimai parodė, jog kai kurios politinės partijos bet kokia kaina, neleistinomis priemonėmis, galimai klastodamos biuletenius veržėsi į valdžią. Matėme, kad laisvam žmogui buvo atimta teisė išsakyti savo nuomonę rinkimuose. Ir būtent tokie dalykai paskatino pradėti kalbėjimąsi tarp atskirų partijų skyrių narių, vėliau diskusijos persikėlė į partijų tarybas, priimti atitinkami sprendimai, jie svarstyti abiejų partijų skyrių visuotiniuose susirinkimuose“, - pasakojo R. Ambrozaitis.

Laisvės sąjungietis A. Gečas pareiškė, kad bus mažiau purvo, mažiau pykčio – partijų skyrių jungimasis neišvengiamas.

Liberalsąjūdietis Jonas Purlys stebėjosi, kaip žmonės giriasi, kad pakvietė į vieną ar kitą partiją, ir pas juos nuėjo... Artūras Zuokas ir Arvydas Jakas (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) esą šeimos klano partijos atstovai, todėl leista suprasti, kad negalima bėgti ten, kur kažkas pakviečia... Bet vis dėlto jis pakvietė tapti Liberalų sąjūdžio partijos nariais...

Kalbant apie partijų jungimąsi, žurnalistai politikų paklausė: „Ar dar yra kokia nors politinė partija, kuri galėtų įsiurbti ir LR liberalų sąjūdį?“.  Į tokį klausimą, aišku, nebuvo atsakyta. Pasišaipyta tik tiek, kad dabartinė partija „Tvarka ir teisingumas“ anksčiau irgi buvo liberalų partija.

Naivu būtų manyti, kad ateityje Savivaldybės taryboje padidės liberalsąjūdiečių įtaka priimant sprendimus. Bet užtat, pasak R. Ambrozaičio, liberalų frakcijoje, kuriai priklauso ir laisvės sąjungietis A. Jakas, dabar tai tikrai turėtų būti lengviau susitarti dėl bendros pozicijos Taryboje.

Jau visai netoli - Seimo rinkimai. Deja, spaudos konferencijoje liko neatsakyta į žurnalistų klausimą, kuriam Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus nariui gali būti suteikta garbė siekti Seimo nario mandato Šilutės vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Po metų kitų baigsis ir Savivaldybės tarybos kadencija, tad liberalsąjūdiečiai tikisi, kad būsimieji savivaldos rinkimai jiems turėtų būti sėkmingesni.


Straipsnio komentarai

..2016-03-13
jokios čia ne jungtuvės. buvo tik ostapininkai pasidaliję į dvi komandas kad galėtų vaivorykštingiau šokti lezginkas. kai prasideda hemorojus gražulio kelnėse tai tos lezginkos jau nebe taip aktualu pasidaro. Visa ta politika tai kažkas panašaus į WWE profesionalias imtynes, kur raumeningi cžv biologiniai ginklai su dar raumeningesniais liežuviais pasidaliję į komandas bsdm-nėjasi viešai už aukso puodus. Iš tiesų yra tik viena partija į kurios akmeninį katilą ir žaidžiama. Komentaras patinka Komentaras nepatinka