„Sidabrinė nendrė“ – jau laureatų Ritos ir Romo Tarvydų rankose

2016-03-15, Stasys BIELSKIS
Šių metų „Sidabrinės nendrės
Šių metų „Sidabrinės nendrės" premijos laureatai - Rita ir Romas Tarvydai.

Kovo 11-ąją, Šilutės kultūros ir pramogų centre minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, kintiškiams Ritai ir Romui Tarvydams įteikta „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai - aukščiausias Šilutės rajone apdovanojimas už krašto garsinimą.

Seimo narys ne tokios Lietuvos tikėjosi...

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo 26-ąsas metines, o tuo pat metu pagerbiant ir 2016 metų „Sidabrinės nendrės“ premijos laureatus Šilutės kultūros ir pramogų centro salė buvo pilnutėlė. Pradėti šventinį renginį šiais metais buvo suteikta išskirtinė garbė patiems mažiausiems koncerto dalyviams - Šilutės lopšelio-darželio „Pušelė“ etnografiniam folkloro ansambliui „Žiuvininkai“.

Sugiedojus Valstybės himną šventės dalyvius sveikino Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. „Jau 26-eri metai, kai mes atkūrėme Nepriklausomybę, - kalbėjo meras. - 26-eri metai, kai mes iškovojome laisvę ir grąžinome Lietuvą į nepriklausomų pasaulio valstybių žemėlapį. Mes įrodėme visam pasauliui, jog esame, būsime, ir kad galime kurti bei saugoti savo valstybę. Mūsų tauta turėjo daug išbandymų, išliko dėl to, kad buvo vieninga, tvirtai apsisprendusi dėl savo laisvės. Šiandien iššūkis ne mažesnis – mes dabar turime kurti ir stiprinti savo valstybę. Mes visi kartu turime gražinti pamario kraštą, todėl sveikindamas visus su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimu noriu palinkėti visiems pamario krašto žmonėms didesnio pilietiškumo, visoms bendruomenėms ir nevyriausybinėms organizacijoms - didesnio aktyvumo, savivaldos politikams – ryžto ir atsakingumo, priimant sprendimus nesivadovauti emocijomis bei populistine technika. Tik nuo mūsų visų sprendimų priklauso mūsų krašto gerovė. Mielieji, dirbkime kartu daugelį darbų ir kad pasakytume kiekvienais metais kovo 11 dieną: „Pas mus čia gyventi yra vis geriau“.

Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, sveikindamas šilutiškius, kalbėjo: „Žmonės dar anksčiau, nei prieš 26-erius metus, jau galvojo apie nepriklausomą Lietuvą, apie tai, kaip mes gyvensime. Ir Žukų kaime, kurioje aš buvau vienos Sąjūdžio grupės iniciatorius, ir kitur žmonės galvojo apie truputį kitokį gyvenimą. Mes nemanėme, kad atkūrus Lietuvos nepriklausomybę tiek daug tautiečių išvažiuos iš Lietuvos. Mes galvojome priešingai – visi grįš čia iš Europos, iš Amerikos, čia bus geriau gyventi. Prieš keletą dienų su Prezidente kalbėjau apie tai, kaip išgelbėti Europą nuo imigrantų, deja, bet mes mažai laiko skyrėme tam, kaip sugrąžinti į Lietuvą savo piliečius. Iš tiesų, šiandien reikia pasakyti, jog gaila, kad ir labai daug Šilutės rajono gyventojų taip pat išvyko iš Lietuvos. Vieni išvyko į Vilnių, kiti – į užsienį. Tad kol neatsigręšime į regionus, kol nepadarysime taip, jog čia būtų gera gyventi, kad būtų visos sąlygos ne tik dirbti, bet ir ilsėtis, emigrantai negalės pasakyti: „Mes grįžtame į savo namus, mes čia gyvensime“. Gražios Jums šventės!”.

Premijos laureatai nuoširdžiai dėkojo ir savo mamoms

„Sidabrinės nendrės“ premijos komiteto pirmininkas, Savivaldybės tarybos narys Tomas Budrikas, pasveikinęs su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo švente, pranešė šių metų premijos laureatų vardus. Tai R. ir R. Tarvydai, jau daugelį metų puoselėjantys Kintų Vydūno kultūros centrą. Pastaraisiais metais – tai jau visoje šalyje žinomas kultūros židinys, vienijantis Vydūno muziejų, Šilutės meno mokyklos dailės ir muzikos skyrius, juvelyrikos-emalio laboratoriją, emalio meno galeriją bei daugelį kitų gražių dalykų.

„Sidabrinės nendrės“ premijos laureatams šią premiją, kurią sudaro specialus ženklas, meninė plaketė ir apdovanojimą liudijantis raštas, įteikė Savivaldybės meras V. Laurinaitis. Laureatus taip pat pasveikino Seimo Pirmininko pavaduotojas K. Komskis, kultūros ir švietimo darbuotojai, bendražygiai bei draugai.

Po premijos įteikimo R. Tarvydienė dėkojo visiems pamario krašto žmonėms, kurie juos priėmė daugiau nei prieš 20 metų, leido kurti ir sulaukti tokio gražaus jų triūso įvertinimo. „Ačiū mieliems kolegoms, kultūros žmonėms, kurie žengėte kartu, kolektyvui, dirbančiam Vydūno centre, Kintų seniūnijos žmonėms, visiems, iš kurių susilaukėme palaikymo ir gero žodžio“, - kalbėjo Rita, nepamiršdama padėkoti ir savo bei Romo mamoms už tai, kad jos juos išugdė ir šiandien yra taip gražiai įvertinti. Abi mamos buvo pakviestos į sceną, „Sidabrinės nendrės“ premijos laureatai joms nuoširdžiai padėkojo.

R. Tarvydas žodžio kišenėje neieškojo: „Kaip aš tą tekstą parašiau, taip žmona tik įsiminė ir pasakė (salėje nuaidėjo plojimai, - aut. pastaba). Tekstas buvo ilgesnis, bet ji pasirinko trumpesnį variantą. Todėl aš dar kai ką papildysiu...“.

Visi sveikinusieji džiaugėsi, kad Rita ir Romas tokio puikaus įvertinimo sulaukė už reikšmingą indėlį puoselėjant Šilutės krašto ir šalies kultūrą, įgyvendintas originalias idėjas bei profesionalaus meno atspindį mokinių kūryboje.

Vyko šventinis koncertas, kuriame taip pat dalyvavo Šilutės meno mokyklos pučiamųjų orkestras „Pamarys“ ir choreografinė grupė „Pamarietė“, Šilutės Vydūno gimnazijos vokalinis vaikinų ansamblis, Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, Šilutės varinių pučiamųjų instrumentų ansamblis „Pamario brass“, solistas Algirdas Leonavičius.

Šilutės kultūros ir pramogų centro fojė veikė Šilutės meno mokyklos Kintų dailės skyriaus mokytojo R. Tarvydo mokinių darbų paroda.


Foto galerija

Šių metų „Sidabrinės nendrės“ premijos laureatai – Rita ir Romas Tarvydai.Į sceną buvo pakviestos „Sidabrinės nendrės“ premijos laureatų mamos, kurioms Rita ir Romas nuoširdžiai padėkojo.Šventinį renginį pradėjo patys mažiausieji koncerto dalyviai - Šilutės lopšelio-darželio „Pušelė“ etnografinis folkloro ansamblis „Žiuvininkai“.

Straipsnio komentarai

..2016-03-15
kaip nesmagu skaityti tokias apseilėtas menkavertes garbėtroškininkystes paradavimo apraiškas. primena gūdžius sovietinius laikus ar dabartines šiaurės korėjos lyderysčių kulto susisiekiančias vaivoryštes. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Aldona2016-03-15
Šaunuoliai:) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Audrius2016-03-15
Šaunuoliai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?