Minint Kovo 11-ąją, pradėta nauja tradicija

2016-03-15, Pagėgių savivaldybės informacija

Kovo 11-ąją, visai šaliai minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Pagėgių savivaldybės kultūros centre vyko šiai progai skirtas minėjimas, kurio metu pradėta nauja, kraštiečiams pagerbti skirta  tradicija.

Į renginį besirenkantys svečiai galėjo apžiūrėti kultūros centro fojė eksponuojamą dr. Eglės Senapėdienės fotoparodą „Atgarsiai. Senųjų Rytprūsių palikimas“. Humanitarinių mokslų daktarės, istorikės, žurnalistės, redaktorės parodoje eksponuojamos 34 fotonuotraukos, kuriose užfiksuoti nykstantys lituanistinio kultūros paveldo paminklai Rusijos Kaliningrado srityje.

Po vaizdingos kelionės po Prūsiją susirinkusiųjų laukė iškilmingas Kovo 11-osios minėjimas. Čia, prisiminus ideologijas ir santvarkas, kurios buvo apgulusios Lietuvą ir su kuriomis taip įnirtingai kovojo mūsų tauta, vėl istoriniuose vaizduose atgimė 1990 metais Lietuvos Respublikos Aukščiausioje Taryboje kilusi Lietuvos Respublikos vėliava. Mintimis bei istoriniais vaizdais grįžus į tų dienų nuotaiką, sugiedotas valstybinis himnas.

Susirinkusiuosius sveikino Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis. Savivaldybės vadovas dėkojo krašto gyventojams už tai, jog savo dideliais ir mažais darbais kasdien gražina bei kuria savo kraštą, savo Valstybę. Meras džiaugėsi: „Šiandien Pagėgių kraštas gali girtis gražėjančiu veidu. Kalbu ne apie pastatus ar viešąsias erdves. Svarbiausia, jog čia gyvena veiklūs, inovatyvūs, savo darbą mylintys žmonės, kuriems yra brangus savas kraštas. Esu jums visiems dėkingas, jog mūsų pažangą mato ir į kraštą atvykę svečiai. Džiugu, jog šiandien pradėsime naują prasmingą iniciatyvą už reikšmingus pasiekimus apdovanoti respublikoje įvertintus kraštiečius. Jie buvo įvertinti Lietuvoje, šiandieną jų pasiekimais pasidžiaukime ir mes“, – sakė meras.

Esminius šios dienos istorinius įvykius prisiminė ir valstybinės šventės proga visus sveikino renginyje dalyvavęs LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Prasminga tradicija apdovanoti Pagėgių krašte kuriančius, dirbančius žmones už reikšmingus pasiekimus, kurie jau įvertinti šalyje. Apdovanojimų ceremonija pradėta nuo padėkos Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklai. Šiai mokyklai mero padėka ir apdovanojimas įteikti už aukštus pasiekimus dalyvaujant 2015 metų Lietuvos jaunių žaidynėse ir laimėtą II vietą. Padėkos už gerą mokinių paruošimą ir aukštus pasiekimus dalyvaujant 2015 metų Lietuvos jaunių žaidynėse įteiktos ir šios ugdymo įstaigos treneriams Dariui Stažiui, Antanui Musvydui, Antanui Merkevičiui, Alvyrai Jankantienei, Ervinui Kuncaičiui. Už jau penktą kartą organizuotą renginį „Žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“ ir praėjusiais metais su šiuo renginiu laimėjus I vietą konkurse apžiūroje „Tradiciją perteikiant šiuolaikinėje aplinkoje organizuotomis priemonėmis“, šiuo metu siekiant, kad šis renginys butų sertifikuotas, padėkota Pagėgių savivaldybės kultūros centrui. Taip pat padėkota idėjos atgaivinti žąsų turgaus Mažojoje Lietuvoje tradicijas autorei, Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktoriaus pavaduotojai Danutei Bardauskienei. Pasibaigus Lietuvos regionų metams LR kultūros ministerija padėkos raštu įvertino Pagėgių savivaldybės kultūros centro etninės veiklos specialistę Aksaverą Mikšienę. Mero padėka Aksaverai Mikšienei įteikta už asmeninį indėlį siekiant išsaugoti Mažosios Lietuvos kulinarinį paveldą ir tradicijas. LR švietimo ir mokslo ministerija I laipsnio diplomu yra apdovanojusi Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos muziejaus vadoves Vilmą Vaivadienę bei Vandą Žuklijienę. Už nuoširdų darbą ir muziejinę veiklą puoselėjant Algimanto Mackaus muziejų šioms mokytojoms įteikti mero padėkos raštai. Už aukštus sportinius pasiekimus, krašto bei šalies vardo garsinimą padėka ir apdovanojimas įteikti Europos imtynių jaunių čempionato prizininkui, tarptautinio imtynių turnyro Lenkijoje nugalėtojui Mantui Adomaičiui. Už aukštus sportinius pasiekimus, krašto bei šalies vardo garsinimą padėkos ir apdovanojimai įteikti tarptautinio imtynių turnyro Lenkijoje nugalėtojams Svajūnui Šakiui bei Gyčiui Jovaišai. Visi šie jauni sportininkai aukštus įvertinimus yra pelnę ne tik respublikiniame, bet ir tarptautiniame lygmenyje.

Antrąją renginio dalį susirinkusiuosius nuotaikingu koncertu džiugino Pagėgių krašto meno mėgėjų kolektyvai. Scenoje pasirodė Natkiškių kultūros namų kaimo kapela „Vaivorykštė“, Natkiškių kultūros namų gitaros studija, Natkiškių kultūros namų kvartetas, Natkiškių kultūros namų solistas Rokas Kondrotas (vad. V. Armonas), Pagėgių vaikų lopšelio-darželio vaikai (koncertmeisterė E. Norkienė, vad. R. Pilkionienė), Pagėgių pradinės mokyklos mišrus vokalinis ansamblis (vad. I. Ubartienė), Pagėgių kultūros centro merginų liaudiškų šokių grupė „Gija“, Pagėgių kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė, Pagėgių kultūros centro vyresniojo amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Marguva“ (vad. G. Paliokienė), Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos merginų vokalinis ansamblis (vad. V. Bubelienė), Pagėgių kultūros centro vokalinis ansamblis (vad. R. Golubovskienė), Pagėgių kultūros centro folkloro ansamblis „Kamana“ (vad. A. Mikšienė), Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos jaunių choras (vad. E. Norkienė ir R. Pilkionienė).

Skambant paskutiniams muzikos garsams į žiūrovų salę lengvai leidosi geltoni, žali ir raudoni popieriniai lėktuvėliai, o rankose plazdėjo lietuviui brangiausių spalvų vėliavėlės.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2016-03-15
gražulio kelnes turbūt turėtume pradėti vadinti "mūsų dienos kaip šventė". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?