Aštuonmetės laiškas mamos žudikui: kai tu išeisi iš kalėjimo, aš tave užmušiu

2016-03-18, delfi.lt
delfi.lt nuotrauka
delfi.lt nuotrauka
Dvi dukras našlaitėmis pavertęs 27 metų šilutiškis Artūras Sakavičius už grotų praleis kiek daugiau nei 12 metų. Klaipėdos apygardos teismas ketvirtadienį jį pripažino kaltu dėl dvejais metais jaunesnės sugyventinės Linos nužudymo.
 
„Mergaitės iki šiol negali atsigauti. Jos juk girdėjo, kaip Artūras nužudė jų mamą. Nors jis pasakoja, kad pats iškvietė greitąją pagalbą, sužeistą Liną ant rankų iš antro aukšto nešė į kiemą, tai yra tik melas, siekiant švelnesnės bausmės. Greitąją pagalbą iškvietė vyresnioji Linos dukra. Mergaitės vis dar lankosi pas psichologus, visada prašo naktį palikti įjungtą šviesą. Jos patyrė labai didelę traumą, juk neteko mamos“, – teisme raudojo mergaitės globėja tapusi Linos buvusi uošvienė.
 
Jauna moteris su mergaičių globėja tapusios moters sūnumi buvo susituokusi, bet santuoka truko tik kelerius metus, nes vyras mirė. Sutuoktiniai susilaukė vienos dukrelės, kuriai dabar aštuoneri metukai. Lina turėjo ir nesantuokinę dukrą, kuriai dabar yra dešimt metų.
 
Mirtimi pasibaigęs incidentas įvyko pernai spalio 17-osios vakare. Tądien Lina su A. Sakavičiumi svečiavosi pas moters mamą, kur išgėrė alaus. Vėliau A. Sakavičius nuėjo į sporto salę pažiūrėti krepšinio rungtynių. Po jų vėl grįžo pas Linos mamą, dar atsigėrė alaus ir abu išėjo namo. Jie gyveno Artūro bute, Lina buvo atsikrausčiusi prieš tris mėnesius.
 
A. Sakavičius teisme liudijo, kad namuose jis su sugyventine susikivirčijo. Ši esą jam du kartus sunkiu puodu trenkė per galvą. Tada šilutiškis įsiuto, griebė ant spintelės buvusį peilį ir juo dūrė Linai į galvą.
 
Nuo dūrio moteris patyrė sunkią galvos traumą ir kitos dienos rytą, neatsigavusi iš komos, ligoninėje mirė. „Jis buvo labai pavydus, gal todėl ir kilo konfliktas. Netikiu, kad Lina jam trenkė puodu į galvą, ji tokia smulkutė, tikrai nesugebėtų smurtauti“, – kalbėjo Linos mama.
 
A. Sakavičius savo kaltę pripažino ir gailėjosi, tačiau nei nužudytosios mama, nei Linos dukrelių globėja tapusi moteris negali jam atleisti.
 
„Per jį aš praradau tris brangius žmones – dukrą ir anūkes. Man neleista jų globoti, nes pas Linos buvusią uošvienę sąlygos daug geresnės, o aš gyvenu vieno kambario bute“, – ašaras šluostėsi Linos mama.
 
Mergaičių globėja tapusi moteris teigė, jog A. Sakavičius mažiausiai turėtų kalėti 20 metų. „Jis niekada neturėtų išeiti iš kalėjimo už tai, ką padarė“, – teigė moteris.
 
Mergaičių globėja tapusi moteris teigė, jog A. Sakavičius mažiausiai turėtų kalėti 20 metų. „Jis niekada neturėtų išeiti iš kalėjimo už tai, ką padarė“, – teigė moteris.
 
Ji parodė Linos jaunesniosios dukters rašytą laišką, adresuotą „dėdei Artūrui“. Jame priekaištaujama, kad jis nužudė mamą. „Kai tu išeisi iš kalėjimo, tave susirasiu ir užmušiu“, – vaikiška ranka parašyta ant popieriaus skiautės.
 
Kaltinimą palaikęs Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Jurijus Petuchovas teismo prašė A. Sakavičiui skirti 14 metų laisvės atėmimo bausmę. Kaltinamojo gynėjas bausmę prašė švelninti, nes esą A. Sakavičius nužudė ne šeimos narį. „Kartu gyveno kelis mėnesius, tai kokia čia šeima“, – teigė advokatas Edvardas Staponkus.
 
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė, jog A. Sakavičius yra kaltas dėl šeimos nario nužudymo ir skyrė jam 12 metų ir 4 mėnėsių laisvės atėmimo bausmę.
 
Teismas taip pat iš dalies patenkino nukentėjusiųjų civilinius ieškinius ir kiekvienai našlaite likusiai mergaitei priteisė po 30 tūkst. eurų neturtinės žalos, o dar 25 tūkst. eurų A. Sakavičius turės atlyginti nužudytosios mamai.

 

 

 

Straipsnio komentarai

you2016-03-20
ta debila czvista uzdaryt I durhata pastebejau kad lietuva kraustosi is proto durniai negydomi kaip ir aukoholikai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
...2016-03-20
Cia tai geras komentatorius -daunas kazkoks....komentuoja visus straipsnius ir taip nusisneka....tai jam czv tai dar kokiu nauju mistiniu butybiu isgalvoja...komentatoriau spjauk ta bybi is burnos ir pas psichiatru apsilankyk Komentaras patinka Komentaras nepatinka
CZV pridurkui2016-03-18
varykis i Sveksna, gal gausi tableciu ir susirasi bendraminciu. Atsibodo tos durnos keverziones..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-03-18
prokuroro Jurijaus Petuchovo tapatybė neskamba kaip lietuviška. Ar turi leidimą gyventi lietuvoje? Byla skamba kaip fiktyvi - iš to apseilėto cžv rezonansinio ginklų arsenalo žvangėjimas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?