Teismas įpareigojo UAB „Agropara“ grąžinti pinigus už netinkamos kokybės šienapjoves

2016-03-19, Stasys BIELSKIS
Šilutės, Tauragės, Jurbarko ir Kupiškio rajonų ūkininkai, atvykę į Šilalės rajono apylinkės teismą, kuriame daugiau nei metus buvo nagrinėjama civilinė byla prieš UAB „Agropara“.
Šilutės, Tauragės, Jurbarko ir Kupiškio rajonų ūkininkai, atvykę į Šilalės rajono apylinkės teismą, kuriame daugiau nei metus buvo nagrinėjama civilinė byla prieš UAB „Agropara“.

Praėjusių metų vasario pradžioje „Šilokarčemoje“ rašėme, kaip 2014-aisiais Šylių kaimo ūkininkui Stasiui Toleikiui buvo atvežta pagal išankstinę pirkimo-pardavimo sutartį užsakyta pakabinama diskinė šienapjovė „Praha GX 265“, kurios darbinis plotis turėjo būti 2 m 50 cm. Kitą dieną išmatavęs šienapjovės plotį ūkininkas suprato, kad yra apgautas – pjaunamoji buvo tik 2 m 30 cm pločio. Pasak ūkininko, jis keletą kartų skambino tos šienapjovės pardavėjui - Šilalės rajono Kvėdarnos seniūnijoje registruotai bendrovei „Agropara“, - bet jos darbuotojai į jokias kalbas nesileido ir atsisakė pakeisti prekę į tokią, kokia buvo nurodyta sutartyje.

Buvo apgauta ir daugiau žmonių. O tie, kurie pradėjo pjauti, iškart pajuto, kad šienapjovės yra blogos kokybės. Nesulaukę valdiškų institucijų pagalbos ūkininkai kreipėsi į teismą.

Pasak S. Toleikio, jis ne kartą skambino UAB „Agropara” vadybininkui Donatui, prašė pakeisti šienapjovę į tokią, kokią jis užsisakė, bet pastarasis nesutiko tai padaryti. Už šienapjovę jis tada sumokėjo 12 100 litų (3 504 eurus).

Buvo ir daugiau ūkininkų, kurie, pasak jų, taip pat buvo pirkę iš UAB „Agropara“ šienapjovę, kurios darbinis plotis, neatitinka sutartyje nurodyto pločio ir greitai genda.

Ūkininkas S. Toleikis teigė, kad  2014-ųjų pavasarį tokias pat šienapjoves pirko Šilutės r. ūkininkai: Monika Žąsytienė (Vilkų kampo k.), Rimas Jokšas (Švėkšnos mstl.), Rimas Žukas (Inkaklių k.), Jonas Bendžius (Šylių k.), Nijolė Kazlauskienė (Bumbuliškių k.) ir kt.

„Ir visi jie nepatenkinti tų šienapjovių darbu - jos genda, kaista, bėga tepalai. Pvz., J. Bendžius tik vieną hektarą tenupjovė ir šienapjovė sugedo“, - teigė S. Toleikis.

Raštą „Agroparos“ bendrovei parašė ir ūkininkė M. Žąsytienė. Ji reiškė pretenzijas dėl trijų dalykų. Prekės specifikacijoje nurodyta, kad šienapjovės „Praha GX 265“ pjovimo plotis yra 2,5 m, o atvežtos šienapjovės – 2,3 m. Antra, paprašius tos šienapjovės sertifikato, M. Žąsytienei buvo atsiųsta tik atitikties deklaracija, kurioje nėra nurodyti gamintojo duomenys bei rekvizitai, ir neaišku, kas šią prekę gamino. Ir trečia pretenzija – išbandymo metu, dalyvaujant „Agroparos“ atstovui, pajungus šienapjovę prie traktoriaus ir paleidus ją tuščia eiga per 20 minučių ji užkaito tiek, kad prilietus ranka buvo galima nudegti, kai kuriose vietose pradėjo taškytis tepalai.

M. Žąsytienė taip pat teigė, kad prikabinant šienapjovę prie traktoriaus ir reguliuojant šienės pakėlimo aukštį, įtempimo varžtas išsimovė iš spyruoklės. Gerokai plonesni buvo ir šienapjovės prikabinimo prie traktoriaus „šlaunų“ kaiščiai, o tai sudarė pavojų įvykti nelaimingiems atsitikimams.

„Tarp ūkininkų vyrauja nuomonės, jog geriausią žemės ūkio techniką gamina vokiečiai, suomiai, švedai, prancūzai, - sakė ūkininkė M. Žąsytienė, - tačiau šie gamintojai yra pakankamai brangūs. Prie pigesnių, tačiau kokybiškų gamintojų yra priskiriami ir čekai“. Pasak M. Žąsytienės, todėl jau žiemą „Agroparos“ atstovai, pradėję važinėti pas Šilutės r. ūkininkus su dalomąja medžiaga ir pasiūlymais, šienapjovę „Praha GX 265“ įvardijo kaip čekų gamybos.

Interneto svetainės lrt.lt  straipsnyje buvo teigiama, kad ūkininkui R. Jokšui taip pat buvo aiškinama, jog šienapjovė gaminama Čekijoje, žinomo „Zetor“ gamintojo. Kai kilo įtarimų, ūkininkas nusprendė patikrinti „Agroparos“ atstovų skleidžiamą informaciją. Buvo kreiptasi į „Zetor“ atstovus Lietuvoje ir išsiaiškinta, kad jie negamina šienapjovių tokiu pavadinimu.

Pagaliau Šilalės rajono apylinkės teisme baigta nagrinėti civilinė byla, pradėta praėjusių metų vasarį. Byloje ieškovais buvo aštuoni ūkininkai (iš Šilutės, Tauragės, Jurbarko ir Kupiškio rajonų), o atsakovu – UAB „Agropara“. Bylos esmė – ieškinys dėl pirkimo-pardavimo sutarčių nutraukimo, nuostolių atlyginimo bei vekselių pripažinimo negaliojančiais, laikinųjų apsaugos priemonių taikymo.

Šilalės rajono apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo UAB „Agropara“ grąžinti sumokėtus pinigus už parduotas nekokybiškas šienapjoves tik dviem ūkininkams.

Teismas nustatytė, jog tik du ūkininkai iš bendrovės nusipirko šienapjoves „Praha GX 265“, kurios gedo vos pradėjus jas eksploatuoti. Atsiradus technikos gedimams pirkėjai kreipėsi į pardavėją. UAB „Agropara“ po vieną kartą atliko jų remontus per garantinį terminą. Tačiau įsigytai technikai toliau gendant, įmonė vengė su pirkėjais bendrauti ir jų šienapjovių neremontavo.

Įvertinus bylos medžiagą nustatyta, kad šienapjovės ūkininkams parduotos neatlikus privalomus bandymus, pirkėjams nepateiktos naudojimosi instrukcijos, EB atitikties deklaracijos, iš informacijos ant šienapjovės ženklinimo lentelės neįmanoma nustatyti gamintojo, nepakanka saugos ženklų, įspėjančių žmones dėl sužeidimo rizikos technikos eksploatavimo ir priežiūros metu. Taip pat teismas konstatavo, kad ūkininkų nupirktos šienapjovės neatitinka bendrovės deklaruotų parametrų bei atitikimo ES reikalavimų žemės ūkio technikai.

Vienas iš argumentų pripažinti šienapjoves netinkamas buvo specialių institucijų atlikti patikrinimai, priimti sprendimai, surašyti ekspertizės aktai. „Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos Klaipėdos skyriaus 2015 m. sausio 5 d. sprendimu Nr. 1VB-1, UAB „Agropara“ laikinai uždrausta tiekti, siūlyti į rinką ir demonstruoti diskinę šienapjovę „Praha GX 265“. Inspekcija patikrinimo metu nustatė, kad bendrovėje gaminamos žoliapjovės yra nesaugios“, - rašoma teismo sprendime.

Pripažinęs, jog prekės yra netinkamos kokybės, teismas nutraukė tarp ūkininkų ir UAB „Agropara“ sudarytas pirkimo-pardavimo sutartis, įpareigojo bendrovę grąžinti pirkėjams sumokėtus 3 704,70 Eur, bei pasiimti netinkamos kokybės šienapjoves.

 Šį sprendimą galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.


Straipsnio komentarai

senas2017-05-24
Didziausi vagys tai konservuotos ozio uteles priesaki su kubilu ir jo sestiorka kreivasnukiu maminuku.Konservuotos ozio stukaciaus uteles 2008-2012 pasiskolino 10 milijardu su kone 10% palukanom per sia afera is jusu pavoge 3 milijardus nors latviai skolinosi net 5 kartus pigiau,ozio uteles isnuomavo durnalaivi independence uz 2 milijardus kai uz tuos nuompinigius buvo galima nupirkti 3 nuosavus laivus,pinigai keliauja i ofsorines ozio ''isrinktuju''uteliu saskaitas nors Lubys siule statyt uz savo pinigus 500 milijonu o cia tik uz nuoma 2 milijardai,tai tada Lubys neaiskiom aplinkybem mire ir po jo mirties independence afera buvo prastumta beveik tuo paciu metu ''nuskesta''atomines elektrines direktorius(ar tykit tokiu zmoniu is energetikos sektoriaus mirtimis kurios ivyko dvieju paru skirtumu?),konservuotas brudas uz simtus milijonu samde juridines konsultantu firmas pinigus isplove darbu nenuveike,ozio uteles savo hebrai prastume saules energijos''is rozetes'' supirkima po 1,6 litu uz kW tai buvo 500% pelno biznis rozetes elektra parduot 5 kart brangiau mums.Konservuota vagiu gauja isvoge simtus milijonu uzdarinejant atomine kartu su KGBistais.Konservuotos uteles sauke ''rusai puola''.bet ju rinkimu sponsoriai kawenski broliai rankeles su kubilo gauja stumde rusiska RAO ES elektra. Tie patis sponsoriai finansavo ir komunistes melinos tumbos ir ozio uteliu gaujos stogo rinkimu kompanija ir sedejo uz vieno stalo.Tai tik mazoji dalis isvardintu aferu kurias prasuko konservuotos ozio uteles 2008-2012 metais.Dabar ta pati vagiu gauja persimete i Lietuvos gelezinkelius pakeisdami buvusius veikejus.Aciu Dievui,kad lietuviu tauta neleido konservuotoms ozio utelems prastumti naujos atomines su nuostolingu ir pasenusiu hitachi reaktorium kuris butu 30 milijardu girna po lietuviu tautos kaklu ir tokia pat skola zydbankiams plius firminiai kubilo 10%.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
perter2016-10-12
http://www.sherrihilldiscount.com/
http://www.2017christianlouboutinshoes.com/
http://www.girlschristianlouboutinshoes.com/
http://www.canadagooseitaly.com/
http://www.newbalancecheap.net
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
perter2016-10-12
[url=http://www.newbalancecheap.net]http://www.newbalancecheap.net[/url]
[url=http://www.sherrihilldiscount.com]http://www.sherrihilldiscount.com[/url]
[url=http://www.2017christianlouboutinshoes.com]http://www.2017christianlouboutinshoes.com[/url]
[url=http://www.girlschristianlouboutinshoes.com]http://www.girlschristianlouboutinshoes.com[/url]
[url=http://www.canadagooseitaly.com]http://www.canadagooseitaly.com[/url]
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
t2016-05-21
Jezau jezau. Dabar karolis eis per sylius ir girsis kad kazka padejo i vieta. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nuva2016-03-21
ir vėl reiškiasi žmogus iš DIDŽIOSIOS SPAUDOS Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-03-19
ta ūkininkė žąsytienė lygtais ta pati žąsytienė kur ir istorikė, ir muziejininkė, ir žydų bendruomenės bendruomenininkė ir turbūt dar barbė devyndarbė. matai kaip įdomu su tais trikampiniais Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?