Gardamiškiai įsitikinę – pati valdžia guja žmones iš kaimo

2016-03-20, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Gardamo seniūnijoje pristatyta Šilutės rajono savivaldybės vadovų 2015 metų veiklos ataskaita. Išeidami po susirinkimo seniūnijos gyventojai tarpusavyje padarė išvadas, jog čia atvykę tikėjosi konkretesnių atsakymų į užduodamus klausimus, o to jie taip ir nesulaukė.

Daugėja vaikų

Pirmiausia savo ataskaitą, kuri buvo labai išsami, pateikė Gardamo seniūnas Tomas Balčytis. Jo prižiūrimoje teritorijoje šiuo metu gyvena 1 906 žmonės. Yra 40 kaimų. Viename iš jų - Meiželių kaime nebėra gyventojų. Seniūnijoje yra keturios bendruomenės: Gardamo kaimo bendruomenė „Tenenys“, Ramučių kaimo bendruomenė „Navata“, Šylių kaimo bendruomenė „Švylys“, Pempiškių kaimo bendruomenė „Žvelesys“. Įkurtos 6 seniūnaitijos - Gardamo, Ramučių, Šylių, Žakainių, Meškinės, Bliūdsukių. Džiaugėsi seniūnas, kad seniūnaičiai noriai bendradarbiauja su seniūnija, prisideda prie renginių organizavimo, tarpininkauja įdarbinant gyventojus visuomenei naudingiems darbams. Pasigyrė ir tuo, kad seniūnijoje didėja vaikų skaičius.

Seniūnas pasakojo ir apie seniūnijos darbuotojų atliekamas funkcijas, jiems išmokamus darbo užmokesčius, jų kvalifikacijos kursus. Gardamo šeimininko duomenimis, pernai seniūnijoje socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugos buvo teikiamos 13 socialinės rizikos šeimų ir 5 šeimoms, gyvenančioms Švėkšnos seniūnijos teritorijoje. Šiose šeimose auga 33 nepilnamečiai vaikai iš kurių 10 gyvena su vienu iš tėvų, 1 vaikas - globėjų šeimoje, 5 - vaikų globos namuose. Per metus nebuvo nustatyta nė viena nauja globa (rūpyba). Į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, sąrašą buvo įtraukta viena nauja šeima, auginanti du mažamečius vaikus. Vienai šeimai, auginančiai 5  vaikus, buvo paskirtas socialinis būstas ir šeima išsikėlė gyventi į Šilutės miestą. Prevenciniais tikslais lankomasi vienoje šeimoje, auginančioje 2 vaikus. 10 socialinės rizikos šeimų per metus yra gavę socialinę pašalpą. Visoms šioms šeimoms ir jose augantiems vaikams yra skiriamas ypatingas dėmesys padedant ugdyti socialinius įgūdžius. Seniūnija sulaukė nemažai prašymų dėl kompensacijų, pašalpų ir kt. išmokų.

Paramą maisto produktais iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo gavo 270 gyventojų.

Kilo pasipiktinimas

Gardamo seniūnijoje vietinių kelių ilgis - 147,613 km, asfaltuotų - 4,633 km, žvyrkelių – 97,792 km, grunto - 45,188 km. Pernai kelių priežiūros darbams bei sandoriams skirta – 33,12 tūkst. eurų. Iš jų vietinių kelių priežiūrai, greideriavimui, sniego valymui skirta 8,36 tūkst. eurų, sandoriams -24,76 tūkst. eurų.

Su bendruomenės nariais susitiko Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas. Jis informavo, jog 2015-aisis seniūnijoje buvo įvykdytos 23 nusikalstamos veikos. T.y. pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl įvykdytų vagysčių, 6 - dėl smurto atvejų, 1 – dėl eismo saugumo, 3 – dėl naminės degtinės laikymo (gamybos). Pareigūnas teigė, kad pernai rajone padarytos 766 nusikalstamos veikos, iš jų 3 proc. - Gardamo seniūnijoje.

Susitikime dalyvavo ir Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis, UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas, Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus. Po jų ataskaitų žmonėms labiausiai rūpėjo sužinoti atsakymą į klausimą, kaip išsaugoti Gardamo pagrindinę mokyklą. Tačiau konkretaus atsakymo taip ir nebuvo. Meras vėl patarė surasti tris seniūnijos vaikus, kurie pradėtų lankyti mokyklą ir tai neva gali nulemti ugdymo įstaigos likimą. Žmonės garsiai svečiams išrėžė, kad pati valdžia žmones guja iš kaimo ir skatina juos išvykti gyventi į užsienį. Nors diskusijos sukėlė daug pasipiktinimo, tačiau žmonės prašė padėti išsaugoti Gardamo seniūnijos kultūros židinį – mokyklą.

Susirinkusieji skundėsi ir dėl prastos kelių būklės. Ūkininkas iš Ramučių kaimo Vytautas Buivydas svečiams išsakė savo pastebėjimą, kad tie, kurie neprižiūri, nepuoselėja savo žemę, turėtų mokėti didesnius mokesčius nei ir tie, kurie ją prižiūri. Jam buvo paaiškinta, kad ne Savivaldybė už nuosavą žemę nustato mokesčius. Tai apskaičiuoja Valstybinė mokesčių inspekcija.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2016-03-20
nei seniūnijos nei seniūnaitijos nei tos bendruomenės nereikalingos iš viso - tai tik kažkokia butaforija ir priedanga kad veikti tiems veikėjams lietuvos "human terrain", kurie "prižiūri" kad neiškiltų problemos į viešumą, kurioms šiais laikais iškilti ir nelabai ir įmanoma. Padarė kažką panašaus į nkvdistinio tinklo analogą tik perdažytomis su jungtinių tautų cžvistinėmis violetinėmis vaivoryštėmis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?