Žemaičių Naumiestyje aktuali nuotekų šalinimo problema

2016-03-20, Stasys BIELSKIS
UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas dar kartą sakė gyventojams, kad lietaus nuotekos negali būti leidžiamos į buitinių nuotekų kanalizaciją.
UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas dar kartą sakė gyventojams, kad lietaus nuotekos negali būti leidžiamos į buitinių nuotekų kanalizaciją.

Antradienį Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis bei administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus ir kitų įstaigų, teikiančių rajone viešąsias paslaugas, atstovai dalyvavo susitikime su Žemaičių Naumiesčio bendruomene, pristatė 2015 metų veiklos ataskaitas.

Meras V. Laurinaitis papasakojo apie būsimąją paramą kaimiškųjų vietovių bendruomenėms – bus skatinamas verslumas, kofinansuojami teikiami projektai, skiriama parama bendruomenėms išlaikyti visuomenines patalpas.

Administracijos direktorius S. Šeputis kalbėjo apie planuojamus remontuoti kelius, Savivaldybės finansinius rodiklius, pasidžiaugė, kad panaikintos skolos Savivaldybės įmonėms ir įstaigoms, buvo perskolintos paskolos su žymiai mažesnėmis palūkanomis. Jis taip pat pradžiugino naumiestiškius žinia apie planuojamą traktorių pirkimą seniūnijoms, mat dabartinės technikos remontas kainuoja labai brangiai, kai kurie traktoriai jau yra net vyresni už pačius traktorininkus.

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas dar kartą sakė gyventojams, kad lietaus nuotekos negali būti leidžiamos į buitinių nuotekų kanalizaciją. Bendrovės darbuotojai ieškos tokių atvejų, lietaus kanalizacijos bus užkemšamos. Valymo įrenginių pajėgumai yra riboti, todėl lietaus vanduo negali ten patekti kartu su buitinėmis nuotekomis.

Žemaičių Naumiestyje diskutuota apie gyventojų būstų prijungimą prie vandentiekio ir nuotekų šalinimo sistemos, naumiestiškiai pageidavo, kad būtų nutiesti tinklai Sodų ir Žemaitės gatvėse.

A. Markvaldas su nerimu kalbėjo, kad Žemaičių Naumiestyje apie 40-ies namų savininkai savo būstų tebėra neprisijungę prie bendrų vandentiekio ir kanalizacijos tinklų. „Šilutės vandenų“ vadovas sakė, kad bus susitinkama su gyventojais, kalbama apie susidariusią situaciją ir ieškoma šios problemos sprendimo būdų.

Vienas naumiestiškis susirinkime dalyvavusiam Šilutės rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkui Audriui Lukošiui perdavė daugelio žmonių pasipiktinimą tuo, kad Šilutės policijoje panaikintas licencijavimo poskyris. Todėl gyventojai turi vykti į Tauragės apskrities vyriausiąjį komisartatą, gaišti brangų darbo dienos laiką. Išreikštas pageidavimas, kad licencijavimo specialistas galėtų vieną ar dvi dienas per savaitę atvykti į Šilutę.

Meras V. Laurinaitis pažadėjo apie tai pakalbėti su naujuoju Šilutės rajono policijos komisariato viršininku Artūru Mikalausku. Naumiestiškiai išsakė ir dar vieną problemą – jaunimo būriavimąsi centrinėje miestelio dalyje, triukšmavimą, šiukšlinimą. Administracijos direktorius V. Pozingis sakė, kad reikėtų įrengti vaizdo stebėjimo kameras – tik jos sudrausmintų viešosios tvarkos pažeidėjus, kartu tai būtų ir pagalba pareigūnams užtikrinant viešąją tvarką bei rimtį.

Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas R. Rimkus pranešė, kad Žemaičių Naumiesčio kapinėse jau pažymėti kai kurie medžiai, - jie šiais metais bus nupjauti, nes yra avarinės būklės ir virsdami gali padaryti žalos paminklams, žmonių sveikatai. Avarinės būklės medžius nustatė speciali komisija, bus skelbiamas šios paslaugos atlikimo konkursas ir po to prasidės darbai.

Naumiestiškiai išsakė susirūpinimą, ar šalia miestelio esanti užtvanka yra saugi. R. Rimkus paaiškino, kad po Degučių užtvankos avarijos buvo atlikta ir Žemaičių Naumiesčio užtvankos ekspertizė. Paaiškėjo, jog pastarasis įrenginys yra avarinės, bet dar ne kritinės būklės. Artimiausiu metu reikėtų tik sutvarkyti lieptelį, kurį jau yra paveikusi erozija. Apie tai informuota Žemės ūkio ministerija, kuri yra užtvankos valdytoja.

Savivaldybės vadovų naumiestiškiai teiravosi ir dėl mokesčio už faktinį išvežamų atliekų kiekį. R. Rimkus paaiškino, kad Šilutės rajono savivaldybės taryba yra priėmusi sprendimą dėl tvarkos, pagal kurią galima teikti prašymą ir rūšiuojant atliekas už jų išvežimą reikės mokėti mažiau.

Savivaldybės vadovai atsakė ir į kitus gyventojų klausimus.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2016-03-21
skamba kaip tipiškas "problem oriented policing" doktrinos psichodramos spektakliukas. jungtinių tautų cžvistai į socialinį modelį yra įaudę ir tokius dalykėlius kur anksčiau būdavo saugoma saugumo rankose, ir ne tam kad būtų naudojama, bet vien tik tam kad nepapultų į blogas rankas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2016-03-20
..bet tai kiek daug gyventojų susirinkę....žiauriai ,,svarbi ,, ataskaita buvo...Sau ponukai pliusą plane užsidėjo....Patys pasirodė, patys pasiplojo... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?