Lietuvoje lankysis Šiaurės Atlanto taryba

2016-03-18, kam.lt
kam.lt nuortrauka
kam.lt nuortrauka

Lietuvoje kovo 23–24 d. lankysis Šiaurės Atlanto taryba (North Atlantic Council, NAC) – pagrindinis politinis NATO sprendžiantysis organas.

Kovo 23 d. Vilniuje rengiama NAC vakarienė, kurioje bus diskutuojama apie NATO adaptaciją pasikeitusiai saugumo aplinkai. Joje taip pat dalyvaus Lietuvos užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrai Linas Linkevičius ir Juozas Olekas.

NAC posėdyje kovo 24 dieną bus aptariama saugumo padėtis regione, vyks susitikimas su Prezidente Dalia Grybauskaite.

Tą pačią dieną tarybos nariai apžiūrės Pažaislio vienuolyną ir vyks į Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabą ir poligoną Rukloje, kur Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika ir JAV pajėgų Europoje vadas generolas leitenantas Benas Hodgesas (Ben Hodges) NAC nariams pristatys Baltijos šalyse veikiančių sąjungininkų pajėgas šiuolaikinių saugumo iššūkių kontekste.

NAC buvo įsteigta Šiaurės Atlanto sutartimi. Ji gali susirinkti šalių narių nuolatinių atstovų, ministrų ar valstybių vadovų lygiu. Į Lietuvą ji vyks nuolatinių atstovų lygiu, tarybai vizito metu vadovaus NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Alexandras Vershbow.


Straipsnio komentarai

..2016-03-18
kadangi turkija (nato aljanso narė) yra okupavusi pusę vienos EU šalies teritorijos jau daugiau nei 40 metų tai europiečiai turėtų vieningai sakyti kad NATO yra persona non grata nei lietuvoje nei europoje. Neapgynė Kipro, neapgins ir kitų. Greičiausiai atvirkščiai. Jie ir yra Kipro ir EU okupantai su tais visais pabėgėliais (gali būti kad sirus yra visus jau išskerdę ir čia cžv turkus gabena prisodinę pilnus gyvulinius titanikus tik sako kad sirai). Reikalinga turėti omenyje kad Žirinovskis kalba laisvai turkiškai ir yra net sėdėjęs Turkijos kalėjime ir kad jo pavardė greičiausiai net ne žirinovskis. Aišku kaip jisai ten aiškino apie tą turkijos kalėjimą tai nei į tvorą nei į mietą - gali būti kad tik parūpinta fiktyvi cžv tapatybė ant kurios nenuplaunamos dėmės išryškėjo vėliau. Komentaras patinka Komentaras nepatinka