A. Unikauskas: valgant riebalus galima numesti svorio ir pagerinti sveikatą 

2016-03-19, LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
Ne riebalai, o angliavandeniai yra kalti dėl pasaulyje išplitusios nutukimo epidemijos, tvirtina gydytojas Alvydas Unikauskas. Jo teigimu, riebalai gali būti ne tik sveiki ir naudingi, bet dar ir išgelbėti gyvybę.
„Nuo 7-ojo dešimtmečio mums kalama į galvas, kad riebalai yra blogis, kad nuo jų būsi storas. Ir kuo gi mes pakeitėme riebalus? Pakeitėme angliavandeniais. Tačiau mes pamirštame, kad riebalai gerina regėjimą, yra svarbūs mūsų intelektui, gelbsti sergant širdies ir kraujagyslių ligomis, tarnauja gydant vėžį ir cukrinė diabetą.  Valgant riebalus galima numesti svorio ir pagerinti savo sveikatos būklę“, – tvirtina A. Unikauskas.

Jo teigimu, ištirta, kad riebalais paremta ir mažai angliavandenių turinti dieta kaip tik padeda atsikratyti antsvorio, nes ji leidžia ilgiau jaustis sočiu.

Ketogeninė dieta, anot gydytojo, iš pažiūros visiškai priešinga sveikos mitybos rekomendacijoms. Pagrindiniai šios dietos produktai – sviestas, riebi grietinė, sūriai, kuo riebesnė mėsa ir žuvis, kiaušiniai. Riebalų santykis su baltymais ir angliavandeniais kartu sudėjus šioje dietoje – 4:1.

„Norint padailinti kūno formas ketogeninės dietos reikia laikytis keletą mėnesių. Ligų atveju jos galima laikytis šiek tiek ilgiau“, – sako A. Unikauskas.


Straipsnio komentarai

TIPO TAŠKIUKAS ATSIRADO IŠ KALĖJIMO KAMŠTINĖS 2016-03-20
INTERNATINI EIK MOKITIS MANDAGUMO Komentaras patinka Komentaras nepatinka
...2016-03-20
Kada tu bybciulpy baigsi visur komentuoti protu neduvokiamomis frazemis?vaziuok i sveksna-piliuliu pagersi pagulesi,gal ir eis dar tave pagydyti..nebesivaidens visokie czvistai kupranugaristai ir t.t. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
CHEMIJA VALGYSIM O ŽOLELĖM GYDISIMĖS LIUKS IŠMĄSTIMAS 2016-03-19
nuo senu senovės prosenoliai ir senoliai valgė ir lašinius ir mėsa ir jokio vėžio jie nesirgo ir jokios chemijos jie nematė o dabar iš MUSĖS DRAMBLI DARO TIK JUS NEVALGYKIT MĖSOS VISKAS NUODAI VALGYKIT TIK ŽOLELIU TYRIALIAS IR PO DIDŽIUJU DARBU OI KIEK ENERGIJOS PASISEMSIT IR NIEKUOM NESIRGSIT Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-03-19
daktarų grupuotės šundaktarystės diviziono vėmalynės. kaip sakydavo senovės izraelio patarlė - šuo gryžta prie savo vėmalų, taip tie ostapininkai meta savo aferistinius tinklus lygiai taip pat kaip ir senovėje tik apsiginklavę naujausiomis technologijomis. čia tokio lygio daktarai kurie aklai aiškina visai lietuvai kaip kokie dar kašpirovskesnio lygio kašpirovskininkai, tik jau nebesivargina net kupranugarinėmis džigitinėmis talibano akytėmis pamirksėti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?