Orai.lt: apsišarvuokite kantrybe – pavasario dar teks palaukti

2016-03-21, orai.lt, orai24.lt, 15min.lt
 Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Į Vilnių sugrįžo balta žiema
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Į Vilnių sugrįžo balta žiema

Pirmadienį ties šiaurės vakariniais rajonais nutįs šiltasis atmosferos frontas ir didesnioji šalies dalis atsidurs šiltesnėje oro masėje.

Pirmadienį mišrūs krituliai numatomi daugelyje rajonų, tačiau jų kiekis bus nedidelis, sniegą keis šlapdriba, temperatūrai kylant aukštyn pradės lynoti. Oras šią dieną daug kur sušils iki 4-7 laipsnių šilumos, šiaurės vakaruose bus apie 2 laipsnius, o iš debesų vis dar daugiausia kris šlapdriba. Nestiprus vėjas pūs iš vakarų.

Antradienį per Lietuvą keliaus nedidelis ciklonas. Naktį daug kur numatomi krituliai, lietų vėl keis šlapdriba ir sniegas. Dieną kritulių intensyvumas sumažės, iš debesų daugiausia kris sniegas ir šlapdriba. Vėjas taps visai silpnas bei pastoviai keis savo kryptį. Temperatūra naktį nenutols nuo 0 laipsnių, rytiniuose rajonuose kur vyraus neigiamos temperatūros formuosis plikledis. Dieną temperatūra pasiskirstys tarp 1 ir 5 laipsnių šilumos.

Trečiadienį Lietuvos orus lems aukštesnio slėgio juosta susidariusi tarp dviejų ciklonų. Kritulių tikimybė sumažės, kelios snaigės besikaitaliojančios su lietaus lašais iškris tik kai kur. Tarp debesų atsiras pragiedrulių, todėl naktį pašals stipriau – iki 2-7 laipsnių šalčio. Daug kur susidarys plikledis. Dieną sugrįš 1-5 laipsnių šiluma. 

Ketvirtadienio naktis taip pat bus nepastoviai debesuota, rami ir gana sausa. Temperatūra pažemės iki 3-8 laipsnių šalčio. Dieną debesuotumas didės, apie vidurdienį vakarinius rajonus pasieks naujas atmosferos frontas, kuris atneš negausaus lietaus ir šlapdribos. Temperatūra kils iki 2-6 laipsnių šilumos.

Penktadienį mūsų orus daugiausia įtakos pietuose besisukantis anticiklonas. Krituliai greičiausia apsilankys tik dienos metu prie jūros ir Vakarų Žemaitijoje. Vėjas pasisuks iš pietvakarių ir sustiprės. Temperatūra naktį kris iki 1-6 laipsnių šalčio, dieną termometrai rodys 3-8 laipsnius šilumos.  

Ilgąjį savaitgalį kritulių išvengti nepavyks. Temperatūra kils aukštyn, tad daugiausia lynos.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?