Prasidėjusi draugystė – lyg tėviška globa

2016-03-22, Pagėgių vaikų globos namų „Spindulio“ šeimynos darbuotojos Nijolė Laugalienė ir Reda Smailienė

„Kiekvienam vertėtų prisiminti, kad svarbu - žmonės, o ne daiktai. Kiek daug dėmesio skiriame įvairiems niekučiams, mašinoms, namams, organizacijoms, materialinei gerovei. Jei visą šį laiką ir dėmesį skirtume žmonėms, pasaulis tikrai būtų kitoks. Raskime laiko klausytis, žvelgti į akis, išmokime kartu verkti, drąsinti vienas kitą, juoktis, keliauti“. Bruno Ferrero

Pagėgių vaikų globos namų vaikai, gyvenantys šeimynose, yra globojami didžiosios dalies moteriško kolektyvo. Su vyrišku bendravimu vaikai susitinka labai retai. Ypač berniukams trūksta vyriško, tėviško patarimo, pabendravimo, pamokymo, pokalbių. Todėl, matyt, pats likimas šiai misijai atvedė pas mūsų vaikus Rolandą Dedurą.

Spalio 3-ąją visoje Lietuvoje vyko socialinė akcija „ŽvejOK 2015“. Tauragės apskrityje ji vyko

prie Vizbarų žuvininkystės ūkio tvenkinių. Čia buvo atvykę 46 vaikai iš Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų ir Pagėgių savivaldybės vaikų globos namų. Išklausę, kaip saugiai elgtis prie vandens ir susitaisę pašarus, jie pradėjo pirmąją savo gyvenime žvejybą. Žvejoti vaikus mokė Tauragės apskrityje veikiančių žvejų klubų nariai. Akcijos koordinatorius – R. Dedura.

Spalio 27-ąją R. Dedura įteikė akcijoje dalyvavusiems Pagėgių vaikų globos namų globotiniams atminimo diplomus. Pabendravęs su vaikais sužinojo, kad mūsų vaikai mėgsta iškylauti, keliauti, gamintis maistą gamtoje, patinka kepti šašlykus, bet neturi tam tinkamos šašlykinės. Rolandas pažadėjo įgyvendinti šį vaikų norą. Neilgai trukus nauja šašlykinė puikavosi vaikų globos namų kieme. Bet vaikai galėjo džiaugtis ne tik šiuo nauju reikalingu prabangos įrenginiu, bet ir šio vyriškio bendrija. Rolandą pakvietė svečiuotis „Spindulio“ šeimynos vaikai, tad jis nusprendė ir toliau ją globoti bei remti.

Kaip ir kiekvienais metais, Pagėgių vaikų globos namuose gruodžio 17-ąją įvyko kalėdinis, padėkos rėmėjams ir draugams renginys. Jame dalyvavo ir naujasis šeimynos globėjas R. Dedura. Vaikai rodė programėlę, išreikšdami padėkas rėmėjams, kieme degė laužas, naujoje šašlykinėje kepė kepsniai, visi žaidė žaidimus, šoko. Nors oras buvo prastas, bet bendravimo atmosfera vyravo nuoširdi ir draugiška. Rolandas padovanojo šeimynai šaškių komplektą, pasiūlydamas kada nors surengti šaškių turnyrą.

Tad užsimezgė tarp vaikų ir Rolando nuoširdi draugystė. Sausio 30-ąją vaikai su šeimynos darbuotoja Reda Smailiene vyko R. Deduros suorganizuoton ekskursijon į Lietuvos karinių jūrų pajėgas Klaipėdoje. Vaikai buvo sužavėti, grįžo pilni įspūdžių, gerų emocijų.

Šio vyriškio įžiebta kibirkštėlė ėmė rusenti ir įsižiebė tarp vaikų bei R. Deduros skaisčia draugystės ugnimi. Kaip kartais būna apmaudu, kai norint sudominti vaikus reikia surasti bendravimui įvairių motyvacijų, o susitikimų su Rolandu vaikai jau laukdavo ir klausdavo, kada jis vėl apsilankys. Vasario 11 dieną Rolandas vėl atvyko į „Spindulio“ šeimyną. Jis  atvežė savo naujiems jauniesiems draugams nuotraukų iš ekskursijos Klaipėdos laivyne, rėmelių joms laikyti, taip pat parodė nuotraukas skaidrėse (iš savo turistinių kelionių), vyko betarpiškas bendravimas su vaišėmis prie arbatos ir kavos. Darbuotojos Reda, Vaida ir Nijolė su vaikais už nuoširdumą, paramą, lyg ir tėvišką bendravimą, įteikė Rolandui padėką bei atminimo dovanėlę, kurią pagamino šeimynos socialinė darbuotoja A. Uselienė su globotiniais.

Netrukus Rolandui vėl kilo nuostabi mintis - surengti šaškių turnyrą visose trijose šeimynose, ir jis atvežė šaškių rinkinius kitoms šeimynoms, kad visi galėtų ruoštis varžyboms. Jis įvyko „Spindulio“ šeimynoje kovo 3-ąją. Susirinko visų šeimynų vaikai, darbuotojos. Vieni tik stebėjo, palaikė savus, o kiti žaidė su sportiniu užsidegimu, nes  su vaikais žaidė ir pats Rolandas. Jis ir teisėjavo, ir apdovanojo. Visi buvo apdovanoti originaliais padėkos raštais, puodeliais, pagamintais specialiai šiam turnyrui, o svarbiausia – dėmesiu ir bendryste.

Nuoširdžiai dėkojame R. Dedurai už jo aukojamą laiką, autoritetingą bendravimą su vaikais, už rodomą pavyzdį ir originalias bendravimo akimirkas bei įspūdžius. Tikimės draugystė liepsnos vis stipriau.


Straipsnio komentarai

Citizen 2.0 to ..2016-03-23
Matosi, tėvų meilės neturėjai. O gal turėjai.. tik ne tokios kokios reikia? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-03-22
vaikams visiškai nereikalinga niekur dalyvauti ar kažkur integruotis. nustokit juodinti ir šmeižti vaikus ir žiūrėti į juos kaip į kažkokius nepilnaverčius. Jie yra lygiai tokie patys lietuvos piliečiai kaip ir visi likusieji ir jiems nieko kito nereikalinga kad tik paliktų juos ramybėje ir nustotų reguliuoti kiekvieną jų žingsnį tarsi jie čia būtų kažkokie diedovščinos objektai, raupsuoti ar neliečiamųjų kasta. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ats.2016-03-22
Atsakymas į 2016-03-22 d. neįvardintą komentarą. O gerbiamieji suaugusieji! Tai gal uždarykim vaikus į gyvulinius vagonus ir vežkim į Sibirą, kuo toliau nuo svetimų akių, o gal tada juos auginkime šiltnamiuose kaip agurkus ir pomidorus? O tai gal pasakysit, ką tiems vaikams veikti, jei nedalyvauti bendruomenės gyvenime, nematyti kitų žmonių, nesiintegruoti į visuomenę, šnekat vėjus, patys nieko nedarote, tik komentuojate. Globos namuose dirbančios darbuotojos ne visur yra "glušės" ir daugelis iš jų - ilgametės darbuotojos turinčios patirties ir pažįstančios įstatymus, bei susipažinusios su tokiomis situacijomis, žino kur ir kada vaikus galima leisti vienus, o ir su kuo, viskas yra kontroliuojama ir vieni neišleidžiami. Didžioji dauguma visuomenės, jau "pūšta" nuo savo įtarinėjimų ir nepasitikėjimo viskuo ir visais. O gal čia komentavo toks pat, kuris tik ir galvoja kaip pačiam pasinaudoti vaikais? Ar iš to neveiklumo ir pavydo kartais nesprogsite, pone p---le? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-03-22
vaikams visiškai nereikalingos tokios akcijos kur vaikais naudojamasi kaip skydais kad atrodyti kažkaip ar kad slėpti kažką. labai nesmagu net skaityti. turėtų saugoti vaikus nuo suaugusių vyrų kurie bando užmegsti "nuoširdžias draugystes" su svetimais vaikais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kurios veiklos pasiilgote labiausiai?