Stoniškių seniūno darbai ir rūpesčiai

2016-03-24, Stasys BIELSKIS
Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius sakė, kad seniūniją garsina ir sėkminga sporto klubo „Kamana“ veikla, pasiekimai.
Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius sakė, kad seniūniją garsina ir sėkminga sporto klubo „Kamana“ veikla, pasiekimai.

„Stoniškių seniūnijoje dirbu dar nuo tada, kai Pagėgiai priklausė Šilutės rajonui, tai yra nuo 1994 metų, - „Šilokarčemos“ korespondentui sakė dabartinis Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius. - Pažįstu daug žmonių ir galiu sakyti, jog didžioji jų dalis yra jautrūs, draugiški, geri ir paslaugūs. Esant bėdai jie visuomet išgirsta ir ištiesia pagalbos ranką, niekada neatsisako padėti įvairiuose ūkiniuose reikaluose bei kultūriniuose renginiuose. Gyventojams mes taip pat stengiamės padėti, kiek tik tai leidžia mūsų kompetencija“.

Tikrai džiugu, kai seniūnas taip gražiai kalba apie seniūnijos gyventojus. R. Bartkevičius dar džiaugėsi ir įkurtuvėmis, kurių ne taip jau dažnai šiais laikais pasitaiko Stoniškiuose.

Mat praėjusių metų vasario pabaigoje seniūnija persikraustė į naujai renovuotą, baltą kaip gulbė kultūros namų pastatą. Šiuose kultūros namuose jau įvyko ne viena šventė, renginys, kurių metu sulaukta gausybės seniūnijos gyventojų, Čia įsikūrė ir biblioteka, kuriai vadovauja energinga, atsidavusi savo darbui Zosė Genutienė. Visi džiaugiasi suteikta galimybe dirbti naujose patalpose.

Praėjusiais metais pradėta ir jau baigiama asfaltuoti Mažaičių kaime esanti Topolių gatvė, kuri sovietmečiu buvo padengta opokos ir žvyro mišiniu. Todėl sausros metu dulkėdavo po gyventojų namų langais, kiemuose nebūdavo kuo kvėpuoti. Taip pat naujai buvo nutiesta žvyro danga kelyje Rukai-Pakamoniai (apie 2 km).

Seniūnas pasidžiaugė, kad Stoniškiuose yra sporto klubas „Kamana“, kuriam vadovauja Stasys Šeputis. Šio sporto klubo tinklinio bei krepšinio komandos savivaldybėje užima aukštas vietas.

Bet ne viskas taip jau gražu Stoniškių seniūnijoje. „Nusistovėjus gražiems orams, sulaukiame daug skambučių su priekaištais, kodėl neskubama greideriuoti kelius, kadangi šiuo metu keliai yra nepavydėtinos būklės. Suprantu gyventojus, kuriems tenka važinėti tokiais keliais, taip gadinant savo transporto priemones. Atsiprašau, kad negalėjome šios paslaugos suteikti laiku, bet yra daroma viskas ir skubiai, kad šie nepatogumai nekeltų nepasitenkinimo gyventojų veiduose“, - „Šilokarčemai“ sakė R. Bartkevičius.

Pagėgių savivaldybės administracijos Architektūros skyrius yra parengęs Rukų kaime, šalia kapinių, naują techninį projektą, pagal kurį planuojama kitais metais pradėti darbus. Suprojektuota nauja automobilių stovėjimo aikštelė, kapavietės, šviestuvai ir net vieta kolumbariumui.

Kaip ir visoje Lietuvoje, taip pat ir Stoniškiuose, yra šeimų, kurios įtrauktos į socialinės rizikos šeimų sąrašą. Siekiant padėti kaip galima daugiau šioms šeimoms pagerinti buitį, pasirūpinti kad vaikai būtų kuo geriau prižiūrimi, lankomos šios šeimas ne tik darbo metu, bet ir po darbo valandų.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktorės įsakymu seniūnijose patvirtintos prevencinės darbo grupės, kurių tikslas lankytis šeimose švenčių dienomis bei po darbo valandų, siekiant sumažinti smurto atvejus šeimose.

Seniūno darbas yra įdomus, reikalaujantis daug atsakomybės, kantrybės, supratingumo. Jis turi būti universalus - jausti gyventojų kvėpavimą ir į didelę dalį klausimų rasti atsakymus, kad didesnė žmonių dalis liktų patenkinti.

Seniūnas R. Bartkevičius sakė norintis padėkoti seniūnaičiams, bendruomenės nariams, seniūnijos darbuotojams ir visiems, kurie padeda susitvarkyti su iškilusiais sunkumais bei uždaviniais. Pasak seniūno, juk vienas lauke ne karys.

„Turime labai gerą seniūną. Jis visada aplanko mus, senutes. Ir į ligoninę buvo porą kartų atvykęs aplankyti su lauktuvėmis“, - kalbėjo stoniškietė J. D. Butkevičienė.

„Seniūnas kiekvieną pavasarį pasirūpina, kad potvyniui pasibaigus mūsų kiemas būtų pažvyruotas“, - „Šiloakarčemai“ sakė Plaškių aštuonbučio namo gyventojai.

Nereikia daug po Stoniškius žvalgytis - iš tiesų, matosi seniūno R. Bartkevičiaus padaryti geri darbai. Pvz., Plaškiuose gyventojų pageidavimu buvo pastatyta autobusų stotelė. Ji praverčia belaukiant mokyklinio autobuso. Iš Plaškių kaimo keliolika vaikų kiekvieną dieną važiuoja į Stoniškių pagrindinę mokyklą. Čia užuovėją randa ir kaimo gyventojai vykdami į turgų bei šiaip išsiruošę į Pagėgius ar Tauragę. Juk iki šiol rudenį, pavasari ir žiemą vaikai bei kaimo žmonės šaldavo ant lauko, nebuvo kur pasislėpti nuo vėjo ir lietaus.

Geru seniūno darbu galima pavadinti ir nutiestą naują, kelių dešimčių metrų ilgio žvyruotą kelią Plaškių kaimo pabaigoje į daugiabučius namus. Nes po lietaus tekdavo klampoti iki kelių per purvą. Ten gyvena senyvo amžiaus moterys, neįgalūs asmenys, trys daugiavaikės šeimos. Todėl plaškiečiai nestokoja padėkos žodžių seniūnui už tokį rūpestį – juk anksčiau susirgus ir iškvietus greitąją pagalbą, medikams nemažą atstumą tekdavo klampoti pėstiems arba eiti kelias dešimtis metrų su ligoniu iki greitosios automobilio.


Straipsnio komentarai

2016-03-30...tolerancija2016-03-30
- Sakykite, Mokytojau, kodėl visi Didieji Mokytojai ragino neteisti kitų? Nejaugi tai taip svarbu, ir kodėl?
Mokytojas, kaip įprasta, į klausimą tiesiai neatsakė, o vietoje to padavė mokiniui oro balioną, kurio dugne buvo šiek tiek purvo. Mokytojas paprašė mokinį atsistoti priešais jį ir pripūsti balioną. Mokinys pakluso ir ėmė pūsti balioną. Tačiau balionas negalėjo daugiau plėstis ir… Bum! Jis susprogo, o buvęs jame purvas ištiško į visas puses. Mokinys nustėro ir ėmė apžiūrinėti jį aptaškiusį purvą.
- Būtent taip nutinka, kai tu sutelki savo dėmesį į kitų žmonių trūkumus, silpnybes ir nuodėmes. Kai pradedi teisti kitą, tu jau nebematai pačio žmogaus, o matai tik savo smerkiančias piktas mintis ir jausmus, kurie bet kurią akimirką gali sprogti ir sutepti purvu ne tik tave, bet ir aplinkinius.Atmink,šito purvo iš savęs niekada nepašalinsi, nes tokia jau ir liks tavo siela.. Jei, žinoma, tu nenustosi “pūsti” savo nešvarių minčių apie kitus.., – pasakė Mokytojas ir išėjo, palikęs mokinį vieną su savo mintimis...Jums gerbiamasis seniūne linkiu stiprybės,
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
silgaliete2016-03-26
Kiek zmoniu, tiek nuomoniu, sakykit kodel jus tokie pikti. Seniunas kiek gali tiek padeda, ir nereikia sakyti"uzdarai duris ir pamirsta" tai netiesa.Kodel zmogui uzgaunat sirdi, o i asmenini gyvenima turime kiekvienas, ir tai mielieji bukit savimi. Stiprybes Tau Ricerdai.

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Antanas2016-03-26
Jei duotų ginklus, tai Stoniškiuose po šio straipsnio būtų karas.Keli senoliai,vaistininke na ir dar kelios bobelės kurioms užtenka pažadu ir šypsenu stotu už seniūną, kiti kurie mąsto ir išmano ,kaip turėtų dirbti seniūnas,stotų prieš.Eičiau ir aš į karą su tais kurie mąsto.Nusibodo jau tos nesąmones. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
zbignevas2016-03-26
GRIUK NEGYVAS, IS TOKIU LIAUPSIU RICKIUJ. :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Zylius2016-03-25
Gal persikaskit vieni kitiem gerkles ir bus baikta, nebereiks pezet nesamoniu kaip nieks nieko nedaro o sitiek visko reikia. Atsibuskit, seniunas ne statybininkas, kelininkas, santehnikas ar dar kas panasaus. Jis vadovas turinintis isspaust viska kas ymanoma su tuo apgailetinu biudzetu, mano akim tai ir taip jau stebuklas. Susiraskit ka veikt ar pasidomekit kaip istikruju viskas veikia. Auksine taisykle - niekas kitas nesukurs geresnes aplinkos kaip tik bendruomene pati sau. Todel nustokit verkt, gert, skustis ir susiraskit uzsiemima, eikit vieni kitiem padet nes seniunas ne dzinas is uzbono kuris pildo norus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vietinis2016-03-25
kad jis daugiau vaistine rūpinasi o ne seniūnija Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vietine2016-03-25
gal kaip zmogus jis geras, aplanko senukus ir kitus zmones pries rinkimus, bet kaip seniunas per silpnas. visas bedas megsta tiesiog praleisti pro akis, neviesinti, kad atrodytu jog jo vadovaujamoje savivaldybeje viskas puiku. Nuejus pas jo ir pasakius problema jis jos nesprendzia, o kai pasakai, kad rasysi skunda auksciau praso palaukti ir duoti jam laiko, taciau per ta laika taip nieko ir nepadaro. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Elytė2016-03-25
“Kiekvieną rytą, kai atsikeliate, pagalvokite, kad man pasisekė, jog esu gyvas, turiu nuostabų žmogaus gyvenimą ir aš nešvaistysiu jo veltui. Aš naudosiu visą savo energiją, kad tobulėčiau, kad atverčiau savo širdį
kitiems žmonėms, kad pasiekčiau nušvitimą vardan visos gyvybės žemėje. Apie kitus galvosiu tik teigiamai ir nebūsiu kitiems piktas ir negeras. Aš padėsiu kitiems kaip tik galėsiu.”
/Dalai Lama/ (čia visiems tiems kurie nuskriausti gyvenimo )
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
JUOZAS B.2016-03-25
Su Ričardu pažįstamas daug metų,ir mokėmės kartu - puikus,besąlygiškai atsakingas ir nuoširdus žmogus,duok dieve,kad tokių daugiau, sveikatos ir stiprybės Jums gerbiamasis.
Rašantys šlykščius komentarus asmenys - tai paprastai bailūs....,,žmonės“ mano, kad internete gali išlieti tai, ko niekada realiame gyvenime nepasakytų, ir nieko gero nei savo artimam ar draugui negalėtų pasiūlyti. Pastebėkite kaip jie elgiasi gatvėje, vaikšto akis nudelbę į žemę, bijo pakelti galvos, nes jų akys išduoda, kad siela jų tuščia... Psichologai nustatė, kad pikti komentarai internete yra simptomas, rodantis asmenybės susidvejinimą, nuvertėjimą. Visai kaip palaidi kaimo kiemsarginiai, kaimyno gėlių darželyje paliekantys dvokiančią „krūvelę“.
Visiems sveikatos ir gražių šv. Velykų.
Čia bailių komentatorių mentaliteto stoka.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kristina2016-03-25
mes jau tokie lietuviai plakame liezuviais metame akmenis ne i savo kiema pasiziurekime pirma i save jis tikrai geras zmogus vertas vardas is didziosios raides o kas siais laikais neisgeria svarbu sugeba tvarkyt savo seniunija ir nereikia zemint zmogaus pirma pasiziurekime i veidrody patys save musu juk daug o jis vienas taip kad gerbkite si kilnu zmogu aciu jums seniune ir toliau dirbkite savo megstama darba stiprybes jums istvermes sveikatos su grazia svente velykomis sveikiname
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tiesos riteris 2016-03-25
Tai kad niekas jo čia "nepurvina" tiesiog žmonės pasako kaip yra iš tikrųjų ir nieko čia nereikia slėpti :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pedagogė2016-03-25
Komentaruose atsiskleidžia lietuvių mentalitetas – kuo labiau išpurvini kitą, tuo švaresnis jautiesi pats, gal tik iš išorės, bet vidus, siela tampa dar daugiau purvinesni ir nieko neverti. Ar galima kalbėti apie internetinių komentatorių kultūrą? Manau, kad ne. Galima nebent kalbėti apie kalbos kultūrą komentaruose, bet ir čia jos nėra. Nepaisant to, gerai, kad žmonės turi galimybę kažkaip išsilieti. O tiems, apie kuriuos komentuojama, reikėtų tiesiog nekreipti dėmesio, nes jūs esate aukščiau tų kurie bando nesuprasi ką pasakyti. Jie gal būt tik aptaškys jus purvu iš išorės, bet sielos jūsų jiems nepasiekti, per trumpos rankos, nes be sąžinės su sutepta savo siela žmogus neauga, o traukiasi ir visada vaikšto susigūžęs, nusmukusiom kelnėm ir sijonais. Gražių visiems švenčių, šiandien didysis penktadienis, būkime geresniais vieni kitiems, šilumos ir sveikatos šv. Velykų proga,o jums didelės ištvermės.AČIŪ , KAD ESATE.

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Sportininkas 2016-03-25
Labai gražiai apie jį parašyti bet čia tik geri žodžiai o kad jis visada girtas būna, padaro avarijas girtas apie tai niekas nekalba. Apie sporto renginius, vyksta kokios varžybos ir mes gerai žinome kad jis gauna pigu iš Pagėgių savivaldybės ten sporto reikalams, kai mes nueiname pas jį ir sakome kad ginsime Stoniškiu vardą ir paprašome pinigų už tai kad galėtumėm dalyvauti varžybose, jis visda atsako ,, oi mes neturi lėšų" nors mes gerai žinome kad jis jų turi, nes juk kasmet Pagegiai skiria apie 100 eurų sportui. Bet kai kažką laimim tai Ricis pats pirmas prisiima laurus.... suknistas alkoholikas... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Plaškiai2016-03-25
Skaitant kai kuriuos blogas emocijas skleidžiančius komentarus, susidaro toks įspūdis, kad gandras juos nešdamas ne kartą buvo pametęs ....... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Šilgaliai-Irena2016-03-25
Daug kas mano ir sako apie tave išgalvotus dalykus.Bet argi tai blogai? Tu gali žinoti, kad tu esi jų galvoje, ir tu-pagrindinis dalykas, apie ką jie gali šnekėti. Jie tau pavydi to, ką tu turi ir ką darai.Tu esi pagrindinis jų šnekų objektas. Jie atsikelia ir užmiega mintimis apie tave. Kai tu pro juos praeini, jie pasijaučia menkesni už tave, todėl apie tave ir šneka.Seniūne, sveikatos ir stiprybės Jums,lai laimina jus dievas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vietinis2016-03-25
Laikykis atokiau nuo žmonių, kurie siekia sumenkinti tavo tikslus, svajones. Menkaverčiai žmonės taip elgiasi, o didieji – padeda tau patikėti, kad tu gali būti sėkmingas,dirbti ir padėti žmonėms,sėkmės jums. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Panemunė2016-03-25
Prisimenu šį žmogų dar nuo direktoriaus kai dirbo vandenų įmonėje,Močiutė jam už kilnią širdį,nes mums padėjo su iškilusioms problemom, numezgė vilnones kojines padėkai,sutikusi Pagėgiuose padovanojau...ir nesivaizduojate,atrodo tai niekis,bet akyse padėka nuspindėjo,lyg būtų visas pasaulis dėkojęs,kiek teko bendrauti,taimanau,kad su tokia širdimi jam reikėtų būti klebonu arba gydytoju,nuoširdus jam ačiū,o šiandien didysis penktadienis,palinkėkime vieni kitiems sveikatos ir gėrio. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Antanas2016-03-25
Nieko gero, gali jis dirbti ligonineje,tai geras slaugytojas butu,o seniunas jis per silpnas.Nu dar grožio salone galetu dirbti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ps2016-03-24
Labai geras žmogus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
stoniskietė2016-03-24
Labai geras ir ir nuostabus žmogus,niekada nepraeis pro šaly,ar pravažiuos mašina visada pasisveikins.Visada su šypsena.Paklaus,kaip sekasi.Apkalbėti galima visus,nepavydėkim. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jonis2016-03-24
Nu tikiekimes kad jam nosis neuzaugs per ilga per ta s..dina mela. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Aldona2016-03-24
Ispeikti visi labai greiti..........noreciau pamatyt as jus jo vietoje .......kokius kalnus nuverstumet ir uz kokius guzikus .........


Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gitana2016-03-24
Labai geras ir nuoširdus žmogus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
2016-03-24
Pažvyruota ,patvarkyta tai vis Dalės dėka.Gerai kad, atėjo europiniai projektai,tai kaimas tikrai pagražėjęs,bet seniūno darbų nesimato. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ūkininkas2016-03-24
Seniūnas tai tuščia vieta, kiek kartų rėmėme per šventes,tai šventėje pats pirmas girtas.Važiuoja pro šali nebuvo gyvenime užsukęs paklausti kaip sekas.Žodžiu nieko gero.Apie sportininkus kalba-o kada nors jis juos pagerbė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Stoniskiete2016-03-24
Save ir kitus gerbiantis seniūnas turėtų ne tik šypsotis, bet spręsti žmonių problemas.Dabar nueik į seniūniją su kokiu reikalu,tai būsi apdovanotas šypsena ir pažadais-durys užsidarė ir viskas pamiršta.Jokio konkretumo,šitiek metų dirba,pastatė Plaškiuose stotelę ,nu jo- Sudeikio veršeliai po geresniais stogais gyvena. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nijolė2016-03-24
Juk čia taip paprasta,reikia tiek nedaug.Tiesiog žmogus supranta savo darbą,turi puikią širdį ir girdi kiekvieną žmogų.Ačiū Jam,o šiaip manau,kad tokių,panašių mūsų yra daug,tereikia suprasti vienas kitą. Mažiau pavydo ir neapykantos ir du kart du lygu keturi.Gražių ir linksmų švenčių Jums. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
birute2016-03-24
Saunuolis musu seniunas

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-03-24
vos ne visos žmonijos aukso kalnas pasislėpęs pasislėpęs lietuvos užkampyje. siūskit vadovauti moj adres ne dom i ne ulitca jungtinėm tautom. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ilona2016-03-24
Super Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?