Saugose nesaugu gyventi

2016-03-23, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Saugiškiai drąsiai uždavinėjo klausimus rajono vadovams.
Saugiškiai drąsiai uždavinėjo klausimus rajono vadovams.

Praėjusią savaitę Šilutės rajono savivaldybės vadovai susitiko ir su Saugų seniūnijos gyventojais. Jie ne tik pateikė savo ataskaitas, bet drauge diskutavo, atsakė į gyventojams rūpimus klausimus. Paaiškėjo, kad Saugose nėra taip saugu gyventi.

Veiklą organizuoja programiniu principu

Saugų seniūnė Dalia Rudienė susirinkusiesiems pristatė svečius ir pateikė išsamią savo ataskaitą apie nuveiktus darbus, darbuotojus, išrašytas įvairias pažymas, leidimus ir pan. Jos teigimu, seniūnijoje yra 33 kaimai, o 2015 metų sausio 1 dienos duomenimis seniūnijoje gyveno 3 616 gyventojų. Seniūnija savo veiklą organizuoja programiniu principu: vykdo valdymo tobulinimo, kaimo teritorijų vystymo ir žemės ūkio plėtros bei viešųjų darbų programas. 

Pagal viešųjų darbų programą praėjusiais metais dirbo 14 asmenų po du mėnesius. Jie tvarkė viešųjų erdvių ir gyvenviečių aplinką, pakeles, kapines. Visuomenei naudingus darbus dirbo 73 gyventojai.

Seniūnė teigė, kad seniūnija siekia išsaugoti kultūros paveldą. Todėl dirbantieji viešuosius ir visuomenei naudingus darbus buvo nukreipti tvarkyti senąsias evangelikų liuteronų kapines.

Pasak D. Rudienės, administracijos direktoriaus įsakymu iš Šilutės rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos seniūnijai buvo skirta 300 eurų. Už šias lėšas įrengti gėlynai, sutvarkyta kapinių aplinka, nupirkta šiukšlių maišų, pirštinių. Seniūnijoje yra  40 kapinaičių, iš jų prižiūrimos - 30.

Praėjusiais metais parkų vejų ir žaliųjų plotų nušienauta daugiau nei 30 hektarų, pakelių - 25 kilometrai. Nuvalyta 11 km šaligatvių ir takų.

Kaip ir kasmet, stengtasi pasirūpinti seniūnijos vietiniais keliais. Jų ilgis - 183 kilometrai. Iš jų asfaltuotų – 10 kilometrų, žvyro – 160 kilometrų, grunto – 7 kilometrų. Pernai kelių priežiūrai ir remonto darbams skirta 108,605 tūkst. eurų.

„Teikiant socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugas glaudžiai bendradarbiaujame su Saugų J. Mikšo ir Vilkyčių pagrindinėmis mokyklomis. Seniūnijoje pagal kompetenciją organizuota vaikų teisių apsaugos prevencija bei darbas su socialinės rizikos grupės, su probleminėmis ir šeimomis, kuriose apribotos tėvų teisės į vaikus“, - sakė D. Rudienė. Pernai socialinės rizikos šeimų apskaitoje buvo 27 šeimos. Praėjusiais metais į šią apskaitą įtrauktos 6 šeimos, į prevencinį sąrašą – 5, išbraukta – 7.

Vyko daug diskusijų

Su bendruomenės nariais susitiko Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas, UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas bei Viešųjų paslaugų   skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus. Po pateiktų ataskaitų jie sulaukė nemažai gyventojų klausimų.

Praėjusiais metais seniūnijoje buvo užregistruotos 87 nusikalstamos veikos. Daugiausia įvykdyta vagysčių – 34. Nemažai užfiksuota ir smurto artimoje aplinkoje atvejų – 24. Pareigūnas A. Mikalauskas teigė, kad Saugų seniūnija – viena iš tų, kurioje užfiksuota daugiausia nusikalstamų veikų rajone.

Saugų seniūnijos gyventojas Virginijus Kasiliauskas klausė, ar bus asfaltuojamas kelias Petreliai-Žemaitkiemis ir ar bus naikinama Saugų ugniagesių komanda. S. Šeputis priminė, kad gyventojo minėtas kelias priklauso „Klaipėdos regiono keliams“ ir Kelių direkcijos nutarimu jis bus asfaltuojamas, o ugniagesių komanda nebus naikinama.

Daug klausimų iškilo Šilutės rajono savivaldybės  tarybos nariui Zigmantui Jauniui. Jis domėjosi švietimo 2016-2020 metų optimizavimo programa, kuri sukėlė daug diskusijų, Saugų mokyklos grindų tvarkymo ir kelio prie mokyklos remonto galimybėmis, mokyklų kultūros finansavimo tvarka ir kt. aktualiais klausimais. Šilutės rajono savivaldybės meras V. Laurinaitis pažadėjo, kad mokyklos grindys netolimoje ateityje tikrai bus sutvarkytos.

Saugiškis Virgenis Dargvilis siūlė gyvenvietėje centralizuotai įrengti stebėjimo kameras, kurių įrengimą finansuotų vietos verslininkai. Pasak jo, tuomet kažkas – policija ir pan. - galėtų stebėti, kas vyksta gyvenvietėje ir todėl čia gyventi pasidarytų saugiau. Šis pasiūlymas nesulaukė susirinkusiųjų pritarimo.

Lankupiškis Valdemaras Urbonas pabrėžė, kad daug problemų daro per Lankupius, Bundalus ir Grumblius esantis kelias, nes juo važinėja dideliais greičiais itin įvairi ir sunki žemės ūkio technika. Todėl kelias dulka, o transporto priemonės kelia didelį triukšmą. Savivaldybės administracijos direktorius dėl to patarė raštiškai kreiptis į Savivaldybės saugaus eismo komisiją. Šilutės policijos viršininkas A. Mikalauskas priminė, kad minėtų keliu gali naudotis visi norintys ir nėra galimybių uždrausti kam nors juo važiuoti.

Susirinkime dalyvavo ir sielų ganytojas Mindaugas Žilinskis. Kunigas kvietė bendruomenę telktis ir remontuoti bažnyčios pastatą.

Po susirinkimo ne visi skubėjo skirstytis. Dalis gyventojų dar aptarinėjo rajono vadovų ataskaitas.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

ta pati2016-03-25
Pernai tvarke Sauguose kelius,ateikit i H. Manto gatve pamatysit kaip sutvarke .Siuksliu i duobes pripyle ir viskas ir vel siemet tos pacios duobes,kojas gali isisukinet.Tokios baisios gatves net sapne nesusapnuosi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jo2016-03-24
modestas runkelis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-03-23
aha matosi kad nesaugu - turi net policija dalyvauti kai valdininkėliai susitinka su vos besulaikančius emocijas gyventojais. Nors jeigu rimtai tai čia tik tie nelabai jau ir bemodernių socialininkystės ir žvalgybininkystės policininkystės doktrinų psichodramos spektakliukai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?