R. Paksas apie R. Žemaitaitį: „Tai - jauno žmogaus emocijos, kažkas negerai jo aplinkoje“

2016-03-24, Stasys BIELSKIS

Šilutiškis Seimo narys, „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis pasiūlė partijai išbraukti jį iš Seimo rinkimų apygardų sąrašų, piktindamasis partijos kolegų nuomonėmis apie valdžią. O jo garsiai pasakyta tokia nuomone pasipiktino pats partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas, europarlamentaras Rolandas Paksas.

Praėjusį šeštadienį, kovo 19-ąją, įvykusiame partijos kongrese R. Žemaitaitis garsiai pareiškė: „Jeigu mes šitaip einame, aš tikrai prašau jūsų šiandien, šiandieninio kongreso susirinkimo, išbraukite mane iš sąrašo kandidatų Pietų Žemaitijos apygardoje, ir išbraukite iš sąrašo partijos „Tvarkos ir teisingumo“ kandidatų į Seimo narius. Man yra gėda, kad po trejų metų mano darbo komitete ir darbo Seime, buvau sulygintas kaip šūdas su kažkokia krūva“.

R. Žemaitaitis piktinosi partijos kolegų išsakytais priekaištais Lietuvos politinei valdžiai, nes juk „Tvarka ir teisingumas“ jau ketvirti metai yra valdančiojoje daugumoje su Darbo partija ir socialdemokratais.

„Vieną įvykį ką tik sukūrėme - piketą prie prokuroro namų, kitą įvykį, ką, mes suorganizuosime vieną kitą žmogžudystę, kaip Klonio gatvė suorganizavo, ir eisime per visą Lietuvą šnekėdami apie teisingumą?“, - kalbėjo „tvarkietis“.

Jis nepasikuklino ir pasigirti, kad toks nėra, kaip kalba kolegos: „Aš treji metai esu Ekonomikos komiteto pirmininku. Trejus metus dirbu Seime, trejus metus registruoju projektus ir treji metai tie projektai praeina. Mes padarėme daug gerų dalykų pačioje frakcijoje ir pačiame Seime, ir nereikia žeminti mūsų darbo. Paprastas dalykas - baigiame. Tai susirinkime daiktus ir dinkime lauk iš viso. Aš įsivaizduoju, kad šiandien kongreso pranešimas turėtų būti, jog partija „Tvarka ir teisingumas“ pasitraukia iš valdančiosios koalicijos, nes viskas yra blogai, ką mes padarėme“.

R. Žemaitaitis sakė, kad Lietuvoje yra nesutvarkytų klausimų, apie kuriuos partija turėtų kalbėti savo posėdžiuose ir transliuoti tai visuomenei.

„Taip, yra problemų, kalbėkime apie problemas, kalbėkime apie žemės ūkio problemas, švietimo problemas, kalbėkime šiandien apie Rusijos embargą. Va, čia būtų įvykis - partija bando kažką daryti. Tai - ne piketais prie prokuratūros ar prie Prezidentūros. Ar šiandien mes, susirinkę kongrese, neturime šnekėti apie šeimos problemas, kad žmonės jauni negali susilaukti vaikų? Kodėl mes apie tai nekalbame? A, bažnyčios bijome, rykštės bijome, nubaus kažkas tai, kad kažkas kažką ne taip pasakys“, - kalbėjo R. Žemaitaitis.

Seimo narys labai pasipiktino kongreso metu parodytu filmuku, kur žmonės dėl įvairių klausimų kritikuoja valdžią.

„Superinis filmukas, pusė šilutiškių, mano pažįstamų buvo. Ir ką šis filmukas jums šiandien pasakė? Mielieji, jūs visi, kas čia sėdite, esate klounai raudonomis nosimis. Ir šalia to, kad Seimo narys, vagys, vilkai ir plėšikai ir už šituos idiotus nereikia balsuoti“, - sakė parlamentaras.

Šis filmukas sukurtas partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko pirmojo pavaduotojo Kęsto Komskio užsakymu. Šilutiškės Vitos Stulgienės ir pašyšietės Jadvygos Aukštuolienės pasisakymai apie blogą valdžią jau buvo parodyti Šilutės televizijos laidose.

R. Žemaitaitis, „Šilokarčemai“ pasidomėjus, kaip atsitiko, kad jis pernai, gruodžio, pabaigoje, teigė jokiai partijai nepriklausantis, o dabar dalyvauti Seimo rinkimuose ketina „tvarkiečių“ sąraše, atsakė trumpai: „Pažiūrėkite į sąrašą kiek ten yra nepartinių – 24 žmonės. Ir aš - tarp jų“. O paklaustas, su kokia tada partija ketina eiti į rinkimus, jei prašo išbraukti iš „tvarkiečių“ sąrašų, pareiškė, kad pirmiau jis turi būti iš ten išbrauktas, o paskui galės galvoti, ką toliau daryti...

R. Paksas nebesupranta R. Žemaitaičio

O kaip tokį R. Žemaitaičio pasisakymą partijos kongrese vertina partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas R. Paksas?

„Partija visada yra stipri, jei toleruoja visokias nuomones. Nuo pat pirmos dienos, kai man tenka vadovauti tai partijai, aš stengiausi, kad mes galėtume vienas kitą kritikuoti, pasakyti, ką galvojame, išsakyti savo nuomonę. Ir būtent ieškodami bendro sąlyčio mes ir esame stiprūs. Aš juokais visą laiką sakau, kad jeigu du žmonės galvoja vienodai, tai vienas iš jų nereikalingas. Ir visada mūsų partijoje atsiranda vietos žmonėms, kurie turi kokių nors idėjų ir t. t.“.

Na, o kaip dėl to konkretaus „tvarkiečio“ R. Žemaitaičio?

„R. Žemaitaitis paprašė, kad kongresas išbrauktų jį iš kandidatų sąrašų, - „Šilokarčemai" paaiškino R. Paksas. – Bet tai jis galėjo padaryti tyliai, nuėjęs ir vieno rašiklio brūkšniu išsibraukdamas savo pavardę. Nereikia primesti savo noro visam kongresui. Gal tai buvo koks nors jo emocinis išsireiškimas? Kodėl tas kongresas turėtų spręsti jo dalykus, jei ten viskas eina pagal darbotvarkę? Aš tikiuosi, kad tai yra jauno žmogaus emocijos, kažkas negerai jo aplinkoje“.


Straipsnio komentarai

rusniškis2016-09-20
ši partija eina į užmarštį . Remigijus nori pasilikti politikoje ,labiausiai seime. Paksas ką darė ? Landsbergis išvyko ,abu su Maldeikiu pasitarė ,padarė garsų pareiškimą , dingo iš premjerų ir ant bangos išlindo į prezidentus. Kodėl paksas galvoja ,kad jauno politiko aplinkoj negerai? Vis ta aplinka maišo... Visgi perbėgėliai , nėra vertinami, jie turi savo prieskonį... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-03-24
Man tai gėda būtų būti partijoje kuri sukurta ant cžvistinių užkalbėto tualetinio popieriaus garbininimo pamatų. kas čia per stebuklingas popierius? Matyt kažkaip aktualu su tom gražulio kelnėmis. tarp kitko reiktų ne tiek pačiu tualetininku domėtis kiek tais jo padėjėjais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka