Lietuvos kariuomenė planuoja tęsti automatinių ginklų G-36 įsigijimą

2016-03-23, kam.lt
I. Budzeikaitės nuotrauka
I. Budzeikaitės nuotrauka

Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, įvertinus atliktų automatinių ginklų bandymų rezultatus ir apsikeitus analogiškų bandymų rezultatais su kitomis NATO valstybėmis, taip pat ir Vokietija, nusprendė nekeisti šiuo metu Lietuvos kariuomenės naudojamo pėstininkų šaulio ginklo tipo ir tęsti automatinių ginklų G-36 įsigijimą.

„Šis sprendimas yra paremtas mūsų gautais ir sąjungininkų pasidalintais bandymų duomenimis ir siekiu išlaikyti Lietuvos kariuomenėje vieno pagrindinio šaulio ginklo tipą,“ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Lietuvos kariuomenės atlikti bandymai parodė, kad automatinis ginklas G-36 savo technines charakteristikas keičia tik tada, kai naudojamas ne kaip šaulio ginklas, o kaip ugnies paramos ginklas, t.y. lengvasis kulkosvaidis.

Lietuvos kariuomenei reikiamo papildomo G-36 ginklų kiekio įsigijimo procedūras planuojama pradėti dar šiais metais.


Straipsnio komentarai

..2016-03-23
kadangi ruošiamasi tokioms operacijoms tai gali būti tik priedanga ne tiek ginklų įsigijimui, bet savo sandėliuojamų (panaudotų ir greičiausiai naujų) ginklų pardavimui na ir visomis iš to išplaukiančiomis pinigų plovimo, kontrabandų ir tt operacijomis. Į visas visų valstybių kariuomenes iš tikrųjų reiktų žiūrėti kaip į vieną organizmą, kurie gyvena pagal savo istatymus ir tribunolus, ir savo kastų sistemą kuri užkoduota kaip rangai. Visa tai tik priedanga kad moderniame pasaulyje galėtų vaivorykštiniai turėti vyrų haremus. Ten gi irgi labai daug visokių partnerysčių, draugysčių, giminysčių ir tt. pvz lietuva yra po Pennsylvania national guard cžvistiniu sparneliu. Tad vyksta daug tamsių dalykėlių prisidengiant "labdara". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?