Vainuto bendruomenė - išskirtinė

2016-03-25, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Vainuto seniūnas V. Mockus teigė, kad pernai išduota daug leidimų laidoti vietinėse kapinėse.
Vainuto seniūnas V. Mockus teigė, kad pernai išduota daug leidimų laidoti vietinėse kapinėse.

Praėjusią savaitę Šilutės rajono savivaldybės vadovai savo ataskaitas pristatė ir vainutiškiams. Iš politikų lūpų jie sužinojo nemažai gerų dalykų. Vienas iš jų, jog Vainute yra išskirtinė ir viena iš saugiausių bendruomenių.

Yra aktyvūs seniūnaičiai

Pirmiausia savo ataskaitą pateikė Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus. Jis priminė, kad seniūnijoje yra 14 kaimų, kuriuose - 2 289 gyvenamąją vietą deklaravę žmonės, įkurtos 7 seniūnaitijos, veikia dvi mokyklos - Vainuto gimnazija ir Bikavėnų skyrius. Yra ir Vainuto paštas, VšĮ „Vainuto ambulatorija“ , „Gintarinė“ vaistinė, Vainuto, Bikavėnų ir Kivylių bibliotekos, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras Bikavėnuose, Vainuto girininkija.

Seniūnijoje susibūrusios Vainuto, Kivylių, Gorainių ir Bikavėnų bendruomenės. Pernai išrinkti  nauji seniūnaičiai. Tai - Vainuto seniūnaitė Viktorija Baltutienė ir Lolyčio seniūnaitė Laima Gečienė. Iš viso jų yra septyni. Aktyviausi seniūnaičiai - Salomėja Pakalnienė, Gorainių seniūnaitė, Sigita Ežerinskienė, Bikavėnų seniūnaitė, Renata Lukočienė, Lazduonėnų seniūnaitė, Balčių seniūnaitis Jonas Sudeikis ir kiti. Seniūnaičių sueigose aptariami socialiniai, visuomenei naudingos veiklos atlikimo klausimai, kultūrinių renginių organizavimas.

Seniūno duomenimis, įgyvendinant Vietos bendruomenių savivaldos 2015 metų programų lėšas, Gorainių, Bikavėnų ir Vainuto gyvenvietėse įrengtos žaidimų aikštelės su sūpynėmis ir kitais žaidimų kompleksais laisvalaikio užimtumui. Balčių kaimo bendruomenė ,,Kivylių žiburiai“ įsigijo palapinę šventėms, sutvarkytos viešosios erdvės prie Vainuto bažnyčios. Jaunimo klubui ,,Saulėtekis“ nupirktas Meškio kostiumas.

Išduota daug leidimų laidoti vietos kapinėse

Šmaikštaudamas seniūnas priminė, kad seniūnijos specialistai kelia savo kvalifikacijas, o viena socialinė darbuotoja tobulinosi net Norvegijoje. Todėl, anot Vainuto šeimininko, specialistė galės gimtinėje diegti tenykštės „Barnevernet“ patirtį.

V. Mockus sakė, jog Vainute pernai kaip niekada daug išduota leidimų laidoti vietos kapinėse. Jų išduoti 44, bet tai nereiškia, kad amžinybėn iškeliavo daugiau vietinių. Minėtų leidimų prašė ir iš kitur savo mirusius artimuosius gimtinėn parsigabenantys vainutiškiai.

Seniūnijoje 219 šeimų gauna įvairias socialines išmokas. Buvo keturios šeimos, globojančios vaikus. 296 gyventojai gavo paramą maisto produktais iš intervencinių atsargų labiausiai nepasiturinčioms  šeimoms. Yra 17 socialinės rizikos šeimų. Jose auga 41 vaikas. 13 socialinės rizikos šeimų gauna socialinę pašalpą, 5 šeimų pinigais disponuoja socialinė darbuotoja.

V. Mockus džiaugėsi, jog seniūnijoje tiesiog verda kultūrinis gyvenimas, kurį organizuoja iniciatyvioji Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė Marytė Matevičienė.

Šių metų planuose - Bikavėnuose atnaujinti šaligatvius. Praėjusiais metais sutvarkyta keletas vainutiškių kapinių, mat tam buvo skirtos lėšos. Šiemet ketinama sutvarkyti Lazduonėnų piliakalnį.  Seniūnas teigė, kad žydų kapinės yra apleistos, reikia lėšų paminklų tvarkymui. Jis įsitikinęs – reikalingos vaizdo stebėjimo kameros, mat net prie bažnyčios rytais randama negerų dalykų. Kasmetė bėda, anot V. Mockaus, ir sudarkyti miškų keliukai. Tai sunkių miškovežių vairuotojų darbas, kurie niekuomet nederina nė su kuo savo planuojamų darbų.

Viena saugiausių seniūnijų

Netrukus rajono meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė sėkmingai užbaigtu Vainuto gimnazijos renovacijos projektu. Jis teigė, kad neturi jokių priekaištų seniūnijos kultūriniam gyvenimui, pagyrė vietos jaunimo klubo ir bendruomenės narius už aktyvumą. „Vainutas yra tokia išskirtinė seniūnija, kuri turi absoliučiai visas įstaigas, o tai, kad jos išsilaiko, reiškia, jog pati bendruomenė jas palaiko“, - kalbėjo rajono valdžios atstovas.

Šilutės rajono policijos komisariato vadovas Artūras Mikalauskas taip pat pasidžiaugė Vainuto seniūnija ir teigė, kad tai yra viena iš saugiausių seniūnijų. Čia praėjusiais metais užfiksuotos 26 nusikalstamos veikos. Iš jų pradėti penki ikiteisminiai tyrimai dėl vagysčių, septyni - dėl smurto artimoje aplinkoje, du - dėl naminės degtinės ir vienas - dėl eismo saugumo.

Pareigūnas dėkojo už bendradarbiavimą  Bikavėnų ir Gorainių gyventojams, kurie jau įkūrė saugios kaimynystės grupes. Tą patį jis ragino padaryti ir vainutiškius.

Mažėja vandens nuostoliai

„Šilutės vandenų“ direktoriaus Alfredo Markvaldo duomenimis, Vainute mažėja vandens nuostoliai. Jis ragino vainutiškius jungtis prie nuotekų tinklų. To Vainute dar nepadarė apie 70 sodybų ir todėl atsilieka nuo kitų seniūnijų.

Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, jog prie Vainuto tvenkinio būtų galima įrengti lauko tinklinio aikštelę, ir priminė, kad dar neseniai Vainuto seniūnijoje buvo 4 sąvartynai, o už jų tvarkymą gyventojai nieko nemokėjo. R. Rimkus tvirtino, kad už tai Savivaldybei tekdavo sumokėti apie 50-60 tūkstančių litų. Jis patarė, kad tik rūšiuojant atliekas jų kiekiai sumažės.

Po ataskaitų keletą klausimų uždavė Balčių kaimo seniūnaitis J. Sudeikis. Balčiškis domėjosi, ką daryti su valkataujančiais šunimis, mat Savivaldybės perkama jų gaudymo paslauga - labai brangi. „Atvažiavę „Nuaro“ darbininkai liepia mums patiems tuos šunis sugaudyti ir jiems priduoti“, - tikino J. Sudeikis.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis įsitikinęs, jog tik vienas kitas palaidas šunelis yra atklydęs, o visi kiti - vietinių žmonių. Jis patarė patiems gyventojams auklėti kaimynus, kad šie savo keturkojų neišmestų ir jais pasirūpintų.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

:)2016-03-26
Mero tėvūnija Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ubagais 2016-03-26
2289 gyventojai, 219 šeimų gauna įvairias socialines išmokas, 296 žmonės gavo paramą maisto produktais. Darant prielaidą, kad vidutiniškai šeimoje 3žmonės, apie 30proc gyventojų gyvena iš pašalpų. Įsidėti tokius skaičius ir didžiuotis, kad bendruomenė išskirtinė.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vietine2016-03-25
tik gaila, kad savo mieloje ir grazioje seniunijoje neturime gero gyditojo.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
balčiškis2016-03-25
Balčiuose pačios bendruomenės pirmininkės Užpelkienės šuo nuolat palaidas , tai ko norėt iš kitų. Kad tik tokios problemos tebūtų.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-03-25
kas čia per gestapo mada kad kviesti policiją ir dar kai kurie net su karinėmis uniformomis ateina? Negi negali apsimauti normalius civilius drabužius kaip visi likę salėje saugumiečiai? gal čia demonstratyviai demonstruojama kad tai yra policijos ir kariškių darbas sėdėti ir klausyti tai ką žmonės šneka ir už tai imti žmonių pinigus? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?