Usėniškiai nematė tikslo uždavinėti klausimus valdžiai

2016-03-28, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Usėniškiai ramiai išklausė rajono vadovų ataskaitas.
Usėniškiai ramiai išklausė rajono vadovų ataskaitas.

Šilutės rajono savivaldybės atstovai su veiklos ataskaitomis užsuko į Usėnų seniūniją. Neaišku, kodėl – ar dėl to, kad valdžia puikiai dirbo, ar dėl to, kad iš jos jau niekas nieko nesitiki, - gyventojai juos tik išklausė.

Ypatingas dėmesys padedant ugdyti socialinius įgūdžius

Kaip ir daugelyje seniūnijų, Usėnuose taip pat kalbas pradėjo seniūnijos šeimininkas Algirdas Rauktys. Netrukus jis pateikė savo ataskaitą. Priminė, kad seniūnijoje gyvena 1 328 žmonės, yra 18 kaimų, įkurtos dvi seniūnaitijos.

Seniūnijoje lankomoji priežiūra - pagalba į namus teikiama 7 vienišiems senyvo amžiaus asmenims. Praėjusiais metais socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugos buvo teikiamos 16 šeimų, kuriuose augo 33 vaikai, iš jų - 5 šeimoms, kuriose yra dešimt vaikų, socialinės paslaugos buvo teikiamos Juknaičių seniūnijoje.

Seniūnas teigė, kad dvi šeimos išbrauktos iš socialinės rizikos šeimų sąrašo. Jose vaikai sulaukė pilnametystės. 12 socialinės rizikos šeimų gavo socialinę pašalpą, 7 šeimoms socialinėmis išmokomis padėjo disponuoti socialinė darbuotoja darbui su rizikos šeimomis.

Per 2015 metus dviejų šeimų vaikams skirta trumpalaikė socialinė globa: 2 vaikams globa skirta Saugų vaikų globos namuose, vienam vaikui laikinoji globa skirta šeimos giminaičiams. A. Rauktys neslepia - visoms šeimoms skiriamas ypatingas dėmesys padedant ugdyti socialinius įgūdžius.

Seniūno duomenimis, praėjusiais metais seniūnijos valdymo tobulinimo, teritorijų planavimo ir žemės ūkio plėtros vystymui skirta – 66 400 eurų, viešųjų darbų programų vykdymui – 7 800 eurų. Pagal viešųjų darbų programą iš darbo biržos buvo priimta 20 asmenų, kurie tvarkė seniūnijos teritorijos viešųjų erdvių, gyvenviečių aplinką, pakeles. Upelio link paklota 380 kvadratinių metrų šaligatvių, rengiama poilsio zona.

Atsižvelgė į bendruomenės pasiūlymus

Usėnų seniūnijoje vietinių kelių ilgis - 129,8 kilometro. Jų priežiūros darbams bei sandoriams skirta 91 718 eurų. Už šias lėšas suremontuotas Usėnų kaimo Nemuno gatvės dešinės pusės šaligatvis, išasfaltuota Ramunių gatvė, pataisytos kelių su asfaltbetonio danga išdaužtos duobės, nugreideriuoti žvyrkeliai ir užpildytos duobės žvyru.

A. Rauktys  teigė, kad atsižvelgiant į bendruomenės pasiūlymus, pernai vyko medžių pjovimas kelyje Usėnai-Kalnujai. Liko nesutvarkyta pakelė. Taip pat atnaujinta pėsčiųjų asfaltuoto takelio danga palei Vytauto gatvę. Sutvarkytas apšvietimas. Usėnų šeimininkas tikino, kad dar yra daugybė darbų, kuriuos būtina atlikti. Jau laikas renovuoti kultūros namų salę, atnaujinti šaligatvius Usėnų gyvenvietėje, kelių asfalto dangas kitose pagrindinėse seniūnijos gyvenvietėse. Taip pat reikia padidinti esamą tvenkinį.

A. Rauktys džiaugiasi, jog seniūnija turi ir tradicinius renginius, šventes, todėl čia verda ir kultūrinis gyvenimas.

Netrukus savo ataskaitas pristatė atvykę rajono vadovai. Susirinkime dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Gyventojai tik jam ir uždavė keletą klausimų. Žvejai domėjosi apie žvejybą ant ledo. Seimo narys mielai priminė įsigaliojusias naujoves. O ar bus Pagėgiuose baseinas? Susirinkusiesiems jis patikino – visi dokumentai sutvarkyti ir jis turėtų atsirasti jau kitą pavasarį.

Rajono valdžios veiklos ataskaitų pristatyme dalyvavusių gyventojų klausėme, kodėl jie neuždavė nė vieno klausimo rajono valdžiai. Atsakė trumpai ir aiškiai: „Kam klausti, juk vis tiek į klausimus neatsakys. O be to, kad ir paklausime, kas nuo to pasikeis“.


Straipsnio komentarai

Dainius2016-03-30
...ir kas liūdniausi,viso to rezultate,visi tie į burnas prisisėmę kaimiečiai gaus prieš rinkimus po būzę "Žaibo",po dešrą išsinešimui,gal dar kokių eurų 10 (už tiek pernai komskiniai balsus Šilutėj supirkinėjo" ir nusliūkins prie balsadėžių atidirbinėt už "gėrybes Dievo duotas"... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-03-28
slava sovetskomu gestapininkysčių ostapininkystės jungtinių tautų sojūzui. dar lygiai taip pat baisiau nei nkvdistiniai laikai. socialinių įgudžių paslaugos. ir sumąstyk man taip... susigalvojo kriuksiai kad yra labiau įgudę čepsėti, nes yra arčiau lovio kurį užblokavę su savo šerėtais kūnais kad nesimatytų ką ten iš tikrųjų daro. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?