VMI vadovas: išmaniosios sistemos konkursas atliktas pagal įstatymus

2016-03-27, A. Ufarto (BFL) nuotr.

Antrą kartą organizuotas Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) išmaniosios mokesčių administravimo sistemos konkursas buvo atliktas pagal galiojančius įstatymus, tikina VMI vadovas. Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) sustabdytas konkurso procedūras Dainoras Bradauskas vadina įprasta praktika, tačiau pripažįsta, kad vertinimui užsitęsus nusikeltų ir sistemos kūrimo darbai.
 
VPT vadovė Diana Vilytė BNS pranešė, kad tarnyba iki sutarties pasirašymo su nugalėtoja bendrove „Atea“ sustabdė konkurso procedūras ir sieks įvertinti, ar konkursas atliktas nepažeidžiant įstatymų. Anot jos, tarnybos rizikos sistema šį pirkimą įvertino aukštu rizikingumo balu.

„Aš manau, kad tai yra įprasta procedūra, patikrinimas iki sutarties sudarymo, kadangi konkursas yra didelis ir tiek mes, tiek Viešųjų pirkimų tarnyba yra suinteresuoti, kad viskas vyktų skaidriai ir tvarkingai. (...) Mes laikėmės visų jų (VPT – BNS) rekomendacijų, o aukštas rizikingumo lygis yra vien dėl vertės („Atea“ darbus pasiūlė atlikti už 3,4 mln. euru (su PVM) – BNS). Buvo pasitelkti ekspertai iš šalies ir manau, kad visas klaidas, kokias buvome padarę, ištaisėme, tai nemanau, kad čia yra kažkokia rizika“, – BNS sakė D. Bradauskas.

Anot jo, pagal konkurso tvarką sutartį su „Atea“ VMI turi pasirašyti iki balandžio 4 dienos, o pati sistema turėtų pradėti veikti iki spalio.

„Mes dar turime beveik pusantros savaitės ir jei jie (VPT – BNS) per tą laiką atliks savo procedūras, tai viskas tvarkoje tada. (...) Bet kokiu atveju aš esu įsitikinęs, kad pirkimas atliktas pagal galiojančius įstatymus ir jeigu bus kažkokie kitokie dalykai ar bus stabdymai, tada labai rimtai svarstysime galimybę kreiptis į teismą. Kitas dalykas, dar iki sutarties pasirašymo gali būti pretenzijos iš kitų dalyvių, čia nuo to niekas neapsaugos, tokiu atveju tada kreipsimės į Vyriausybę dėl (sistemos veikimo pradžios – BNS) termino atidėjimo“, – kalbėjo VMI vadovas.

Antrą kartą skelbtą dviejų išmaniosios mokesčių administravimo sistemos posistemių – elektroninių sąskaitų faktūrų ir važtaraščių – sukūrimo konkursą laimėjo „Atea“, darbus pasiūliusi atlikti už 3,414 mln. eurų (su PVM). Įmonės pasiūlymas buvo įvertintas geriausiai – 93,17 balo. Bendrovė subrangovais ketina samdyti bendroves „Insoft“, „Ingenioust IT“ bei „Asserte“, kurios nugalėjo pernai pirmą kartą skelbtame VMI konkurse.

„Rizikos sistema parodė aukštą rizikingumo balą ties šiuo pirkimu. Tik tiek galiu pasakyti, o komentarai bus po to, kai atliksime vertinimą. (...) Mes kol kas nematome, kaip Mokesčių inspekcija vertino verslo pasiūlymus, mes norime prisijungti ir dabar prašome dokumentų, kad įsitikintume, kad į mūsų pastebėjimus buvo atsižvelgta ir ar neatsirado kitų dalykų“, – BNS sakė VPT direktorė Diana Vilytė.

Pasak jos, tarnyba savo išvadas turėtų pateikti per 20 dienų kaip tai numato įstatymas.

VPT pernai lapkritį nurodė nutraukti pirmąjį 3,7 mln. eurų vertės išmaniosios mokesčių sistemos konkursą. Tarnyba tuomet nurodė, kad konkurso dalyvių pasiūlymai buvo vertinami pagal ekonominio naudingumo kriterijų, tačiau VMI tik skyrė balus, bet nepagrindė savo sprendimų. Šių metų sausį VMI po Finansų ministerijos raginimų paskelbė naują konkursą.

Antrą kartą skelbtame konkurse taip pat dalyvavo bendrovės „NRD“ kartu su Portugalijos „Opensoft – Solucoes Informaticas“ ir „Norway Registers Development“ (90 balų, 2,795 mln. eurų), „Alna Software“ kartu su „Alna Business Solutions“ (81,83 balo, 3,64 mln. eurų), „Affecto Lietuva“ (78,7 balo, 2,637 mln. eurų) bei „iTree Lietuva“ (77,58 balo, 3,129 mln. eurų).


Straipsnio komentarai

..2016-03-27
visi tokie konkursai tai tik ostapinis "lovkost ruk i nikakogo obmana" akių dūmimas, kur cžvistėliai yra prikūrę daug firmų kurios dalyvauja tuose konkursuose tarsi būtų konkurentai, bet turi vieną produktą atisknygnešinę su USB flašiukais ir kas laimės konkursą tai tik sulietuvins per žodyną kalbos failiukus. neturėtų būti kažkokie konkursai tokiems strateginiams reikalams. Kaip būna užtikrinama kad ta programinė įranga bus saugi ir nebus kažkokių nuotolinių priėjimų? Turėtų VMĮ pati suktis taip kad nereikėtų trečių šalių pagalbos užtikrinant mokesčių įstatymų laikymasį. Aišku turėtų daug tų įstatymų ir prievolių panaikinti iš viso taip kad visa mokesčių sistema būtų aišku visiems iki vieno lietuvos piliečiams pradedant nuo pirmokų. Ir čia ne tiek kad atsirastų "pavlikų morozovų", kiek kad nebūtų reikalinga temptis tų pavlikų morozovų iš visų pasaulio kraštų tiems naujiesiems ostapininkams ir kinkyti į tą gestapizmą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad žydų bendruomenei perduodami pastatai prestižinėse miestų vietose?