Orai.lt: po Velykų sugrįš lietus

2016-03-28, Orai.lt, orai24.lt, 15min.lt
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Pavasaris
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Pavasaris

Antrąją Velykų dieną Lietuvos orus ir toliau lems aukšto atmosferos slėgio sūkurys. Jis dovanos sausus ir šiltus orus. Vėjas pūs iš pietryčių. Nelis. Antroje dienos pusėje debesuotumas pamažu didės. Įdienojus vėl galima bus pasidžiaugti 9–13 laipsnių šiluma.

Antradienį orai pradės keistis. Naktį iš vakarų priartės atmosferos frontas, dieną jis keliaus per mūsų šalį. Pajūryje ir vakarų Žemaitijoje lynoti pradės rytą, o iki vakaro palis beveik visoje šalyje. Prieš atmosferos frontą vidutinio stiprumo vėjas pūs iš pietryčių, pietų, už jo vėjas rinksis jau pietvakarių, vakarų kryptį ir šiek tiek sustiprės. Naktį daugelyje rajonų temperatūra išliks silpnai teigiama ir tik šalies rytuose, kur pirmoje nakties pusėje dar pasitaikys nemažai pragiedrulių, oras atšals iki 1–3 laipsnių šalčio. Dieną temperatūra kils iki 6–11 laipsnių šilumos.

Trečiadienio naktis bus debesuota ir lietinga. Pūs vakarinių krypčių vėjas, jo greitis sieks 6–11 m/s. Temperatūra svyruos tarp 2 ir 5 laipsnių šilumos. Dieną pagrindinė intensyvesnio lietaus zona pasitrauks į rytus, kituose regionuose vyraus silpni palynojimai. Vėjas rims. Pragiedrulių šią dieną bus nedaug, todėl oras sušils vos iki 6–10 laipsnių.

Ketvirtadienį netoli Lietuvos praslinks naujas ciklonas. Į daugelį rajonų jis vėl atneš nemažai lietaus, intensyviau ir gausiau palis naktį. Dieną kritulių kiekis mažės, o tarpai tarp lynojimų didės. Temperatūra beveik nesikeis: naktį bus 2–5, dieną – 5–10 laipsnių šilumos. Už šio ciklono vėjas pasisuks iš šiaurės vakarų ir mūsų link ims ginti šaltesnę oro masę.

Penktadienio naktis numatoma sausesnė ir šaltesnė. Dieną vėl atkeliaus krituliai, nors daugiausia lis, nereikėtų nustebti pamačius ir šlapdribą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?