Žvalgybos institucijos pateiks veiklos ataskaitas, grėsmių vertinimą

2016-03-29, BNS, lrt.lt
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Lietuvoje veikiančios žvalgybos institucijos – Valstybės saugumo departamentas (KAM) ir Krašto apsaugos ministerijai pavaldus Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas (AOTD) – šią savaitę pateiks viešas veiklos ataskaitas ir grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą.
 
„Ataskaitas planuojama viešinti trečiadienį“, – BNS sakė VSD atstovas spaudai Vytautas Makauskas.

Praėjusią savaitę VSD veiklos ataskaitą ir grėsmių vertinimą neviešai pristatė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje. Po jo komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas sakė, kad nors terorizmo pavojus šalyje didėja, Lietuvai didesnę grėsmę tebekelia nedraugiškas kaimynų elgesys. Anot jo, aktualus lieka informacinis, kibernetinis, energetinis saugumas.

VSD pareigūnai komiteto nariams įvardijo Lietuvos piliečius, kuriuos stebi dėl jų veiklos. A. Paulausko teigimu, tarp jų politikų nėra. Taip pat kalbėta apie radikalias organizacijas, tačiau kol kas nėra indikacijų, kad jomis galėtų pasinaudoti teroristai.

Praėjusiais metais VSD savo ataskaitoje skelbė, kad Rusija siekia silpninti Lietuvos energetinį savarankiškumą, Rusijos ir Baltarusijos saugumo tarnybos Lietuvoje pradėjo veikti agresyviau, bandydamos verbuoti Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Vidaus reikalų ministerijos teritorinių padalinių pareigūnus. Atkreiptas dėmesys į įtakos grupių kūrimą ir jų veiklos koordinavimą, Lietuvai priešiškos informacijos skleidimą.

Karinė žvalgyba savo ruožtu teigė, kad NATO priklausančioms Baltijos jūros regiono šalims „potencialiai pavojinga vadinamoji Rusijos hibridinė strategija, numatanti nekonvencinių arba paslėptų karinių priemonių naudojimą“.

Veiklos ataskaitas ir grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą žvalgybos institucijos skelbia kartą per metus.


Straipsnio komentarai

..2016-03-29
pacyps apsiseilėję cžvistiniai gražulio kelnininkai ir tiek. stebėtojai atsirado.. grėsmių specialistai. vienintelę grėsmę kur jie yra specialistai tai tik tas hemorojus kuris trukdo jiems klūpėti ant ant tų drąsos kelėnų užsimovus dizainerių seilinukus... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?