Lietuva jau 12 metų yra stipriausio gynybinio aljanso NATO nare

2016-03-29, kam
kam.lt nuotrauka
kam.lt nuotrauka

Kovo 29-ąją minėsime 12-ąsias Lietuvos narystės NATO metines. Mūsų šalis šio stipriausio pasaulyje gynybinio aljanso nare tapo 2004 m. kovo 29 d., Vašingtone (JAV) deponavus Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo raštus. Narystė NATO yra Lietuvos saugumo politikos pagrindas.

„Lietuvos narystės NATO proga sveikinu visus Lietuvos kariuomenės karius, krašto apsaugos sistemos valstybės tarnautojus ir darbuotojus, kariūnus, savanorius, atsargos karius, Lietuvos kariuomenės kūrėjus, partizanus, šaulius ir visus Lietuvos žmones“, – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Būdama NATO nare Lietuva yra kolektyvinio saugumo sistemos, kurioje pabrėžiamas sąjungininkų solidarumas, kolektyvinės gynybos garantijos, įsipareigojimas vieni kitiems, dalis.

Šiandien Lietuvos kariuomenė yra ir daugiau nei du milijonus karių turinčių NATO pajėgų dalis, pasirengusi ginti šalį kartu su visa tauta ir sąjungininkais.

Naujausios apklausos duomenimis, maždaug 81% Lietuvos gyventojų palankiai arba visiškai palankiai vertina Lietuvos narystę NATO.

Renginiai, skirti NATO dienai paminėti, vyks skirtinguose kariuomenės daliniuose visoje Lietuvoje.

Minint Lietuvos įstojimo į NATO metines, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazė balandžio 2 d. ketvirtą kartą rengia vieną unikaliausių renginių Lietuvoje – bėgimą Šiaulių karinio aerodromo kilimo – tūpimo taku „Runway Run 2016“. Renginyje tikimasi sulaukti per 3 tūkst. dalyvių, bėgimo startą paskelbs ir apdovanojimus įteiks ministras J. Olekas.

Daugiau apie balandžio 2 d. Šiauliuose renginį: http://bit.ly/22zrtLL


Straipsnio komentarai

tik nereikia girtis ant svetimo kailio patys nieko neturintys 2016-03-30
o pagal gyvenimo kokybe pirmi nuo galo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-03-29
ot šventimas - bėgti dėl bėgimo kad atbėgti į tą pačią vietą. Tai greičiau kažkoks labai akivaizdus psichiatrinis simptomas. kažin ar tie princai su daug žvaigždučių irgi bėgs ar tik kaip iškrypėliato karaliai žiūrės pusnuogių vyrų haremo prakaituotų raumenų pasirodymą? civilizuotame pasaulyje neturėtų būti kariuomenės. jeigu tai naudosime kaip rodiklį kad pažvelgti į valstybę ir nustatyti civilizuotumo lygį tai galima konstantuoti kad lietuva ritasi į kažkokią natistinę ESesininkų bedugnę
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?